Skocz do zawartości

Ubieganie sie o green card bedac na wizie studenckiej ?


greatboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na samym wstępie przepraszam, jeśli podobny temat już był. Sporo ostatnio czytałem i znalazłem interesujący artykuł - http://www.prawoimigracyjneusa.com/artykuly_24.htm - według niego otrzymanie gc bedac na wizie F-1 jest możliwe, aczkolwiek chyba trochę trudne. Jestem ciekaw czy komuś z Was udało się i otrzymał zieloną kartę w takiej sytuacji ? Może ktoś ma jakieś cenne rady i wskazówki jak należy postępować podczas takiego procesu ? Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Pozdrawiam

Ps. Nie byłem pewny, czy to dobry dział na ten temat, w razie czego proszę o przeniesienie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osob ma wizy F czekajac na zakonczenie procesu sponsorowania (rodzinnego czy pracowniczego). Sam fakt, ze masz wize F nie daje Ci mozliwosci ubiegania sie o green card. Posiadanie wizy F pomaga 'przetrwac' legalnie w USA czas jaki dzieli cie od uzyskania wizy imigracyjnej. Moze to byc pol roku, moze to byc 2 lata, a moze byc i dluzej.

Ja osobiscie znam dziesiatki ludzi, ktorzy (zwlaszcza bedac sponsorowani przez rodzicow czy wspolmalzonkow) czekaja juz w USA na mozliwosc otrzymania green card a w miedzy czasie chodza do szkoly aby caly czas trzymac legalny status.

Czy komus sie udalo? Oczywiscie, ze tak. Bardzo wielu osobom.

Jesli zas chodzi Ci o sponsorowanie przez prace w trakcie studiow to poniewaz przepisy sie zmienily w ostatnim czasie to jest to mozliwe, ale bedziesz musial czekac kilka lat na to aby dokumenty zatwierdzone przez departament pracy mogly byc zlozone do urzedu imigracyjnego (jeszcze kilka miesiecy temu mozna bylo to robic od razu - teraz juz nie). Kwestia znalezienia pracodawcy, ktory wystosowalby na Ciebie dokumenty - to juz lezy w Twoich obowiazkach. Na dzien dzisiejszy gdybys rozpoczal taki proces sponsorowania to czeka cie wymog okolo 5 lat legalnego pobytu w USA zanim bedzie mozna zlozyc dokumenty do immigration. W tym czasie NIE MASZ pozwolenia na prace (pomijam OPT jesli ci sie nalezy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :( Poprawiłaś mi humor, bo myślałem, że jest to bardzo trudne... zwłaszcza czytając co trzeba zrobić by wize F otrzymac (przekonać konsula, że w USA nie ma się zamiaru zostawać bo studiach). Gdybym miał jeszcze jakieś pytania to już wiem do kogo się zwrócić :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...