Jump to content

Praca dla polskiej firmy z USA


Surikou

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Moze ktoś z Was będzie się orientował jak to wygląda z perspektywy prawnej.

Jestem w trakcie procesu wizowego małżeńskiego, ale jak wiadomo proces ten trwa bardzo długo. Tęskni mi się do męża, więc zastanawiałam się, czy jeśli przeszłabym na B2B u mojego obecnego pracodawcy, to czy mogłabym bez problemów pracować z USA. Oczywiście wiem, że mając wizę turystyczną, musiałabym co 3 miesiące opuszczać USA, ale lepsze to niż 2 lata rozłąki z mężem.

Dziekuje!

Ola

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz ESTA albo wize turystyczna to możesz odwiedzić meza. Tylko oczywiście bez możliwości pracy w US.

Generalnie jakiekolwiek wizy pracownicze tez nie otrzymuje się od razu. Więc nie oczekiwałabym że cokolwiek odbędzie się bez problemu. :) Jesli twoja firma ma oddział w US I możliwość transferu pracowników to jest to pytanie do twojego pracodawcy i prawnika firmy. Nie do nas. Cały ten proces byłby załatwiany przez twojego prawnika.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za tak szybką odpowiedź.

Moje pytanie bardziej zahacza o to jak wygląda praca B2B, gdzie ma się jednoosobową dzialalność gospodarczą w Polsce, ale pracuje się z USA. Jeśli chodzi o zwykłą umowę o pracę to jest dokładnie tak jak piszesz :) .

Szukam możliwości jak pogodzić pracę z moim obecnym zyciem, bo przyznam szczerze, że dużo czasu nie minęło, a ja już dostaje do głowy, a gdzie tam 2 lata (jeśli nie więcej).

Dzięki 

Ola

Link to comment
Share on other sites

Będąc na wizie B2 albo ESTA nie mozesz pracowac w tym nie mozesz pracować zdalnie dla firm poza USA. Remote work to też forma pracy.

Dodatkowo pisałaś że co 3 miesiące chcesz opuszczać Stany żeby nie przesiedzieć ESTA a potem wracać. Na 99% będziesz pytana na granicy dlaczego tak często podróżujesz i jak się utrzymujesz w US. Pamiętaj że nie ma gwarancji że cię wpuszcza na kolejne 3 miesiące. Jest wiele przypadków że osoby są odsyłane do swoich krajów. A już szczegolnie gdy zostanie odkryte że pracujesz zdalnie. Na granicy maja prawo sprawdzić twój telefon i laptop.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Problemem tutaj jest to jak zamierzasz zostać w USA na dłużej, B1 ma swoje ograniczenia, ESTA tym bardziej. Okresowe wyjazdy i powroty do USA raczej się nie udadzą bo w końcu ktoś Cię nie wpuści na granicy za częste podróże.

Co do pracy na B2B dla polskiej firmy, ja tak pracowałem rok. Niemożliwym jest żeby ktoś to odkrył, o ile to w ogóle kogoś obchodzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...