Skocz do zawartości

Wyjazd do USA, jaka opcje wybrac?


figo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem ,ktory mam nadzieje z wasza pomoca rozwiaze.Otoz moja sytuacja jest nastepujaca.

W listopadzie wrocilem z USA(bylem na W&T).Jeszcze bedac w Stanach bardzo chcialem wrocic tu za rok :shock: , zreszta z wielkimi bolami wyjezdzalem. Ale chcialem byc w porzadku i wobec i tak juz nadszarpnietej reputacji o Polakach wrocic w terminie do kraju.A co za tym idzie nie brudzic sobie w papierach i nie zamykac wjazdu na przyszlosc dla siebie i innych bliskich mi osob.Wiedzialem o mozliwosci pozostania dluzej ,zmieniajac status wizowy np. na studencki ,ale nie do konca mi to odpowiadala ,bo z drugiej strony musialem uporzadkowac swoje sprawy w Polsce.Dlatego doszedlem do wniosku ,ze najlepiej bedzie jak wroce do Polski ,a za rok ponownie wyjade do USA.

Teraz mam dylemat o jaka wize sie starac ?Jakimi wg was kryteriami kierowac sie przy wyborze wizy.

Po pierwsze rozwazam ponowny wyjazd na work&travel,z tym ze bede mial juz swojego pracodawce.Zniechecaja mnie do tego programu koszty,ktorym moge spokojnie uniknac wybierajac ponizsze opcje.

Po 2 rozwazam wyjazd na wizie turystycznej.Z tym ze boje sie odmowy ,bo slyszalem rozne opinie:

np.ktos nie dostal wizy - konsul powiedzial mu w tamtym roku byles na w&t w USA ,to teraz nie pojedziesz :D

z drugiej strony sluszalem tez pozytywne opinie ,ze po prostu skladac wniosek o wize i po nia jechac :] niby kazdy dostaje (heh).Zdania sa wiec podzielone wsrod osob z ktorymi rozmawialem.

Jesli chodzi o ta opcje to boje sie odmowy ,bo pozniej we wszystkich papierach zaznacza sie ile razy ubiegano sie o wize i czy byla odmowa ,jesli tak to dlaczego?

Przypuscmy ,ze teraz bede ubiegal o wize turystyczna -dostane odmowe i co pozniej - jechac na worka(jaka jest szansa ze wtedy dostane wize J-1)?Mysle ,ze wtedy moja sytuacja by sie skomplikowala.

Moze sie myle,dlatego prosze jakiegos fachowca o sprostowanie.

Mam tez pytanie,bo przyznaje ze nie orientuje sie w tym dobrze.Moglbym zalatwic sobie wjazd na zaproszenie -wtedy o jaka wize sie starac?Dodam ,ze mam kilki dobrych znajomych w USA,ktorzy na pewno mi pomoga(czy to przy zalatwianiu zaproszenia,czy znalezieniu pracy).

Kolejna opcja jest wyjazd na wizie pracowniczej bodajze H2B?Moj znajomy otwiera w przyszlym roku firme i moglby mnie bez problemu zatrudnic.Jak to wyglada wtedy od strony formalnej?

Ale nie wiem czy moge sie o nia starac jestem jeszcze nie do konca wyksztalconym studentem (nie mam wyuczonego fachu).

Mam nadzieje ze mi pomozecie i doradzicie co najlepiej zrobic.

P.S Mam nadzieje ze w dobrym dziale zawarlem ten temat,bo naprawde mialem z tym problem.Jesli nie ,to prosze o wyrozumialosc :D

Z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswiezam temacik :D

co do zaproszenia to Ono Ci nie gwarantuje dostania wizy turystycznej

dobrze rozumiem ,a mozesz mi napisac jak wyglada zalatwianie takiego zaproszenia?wtedy musze ubiegac sie o jaka wize(turystyczna)?

Tak ogolnie to moglby ktos mi doradzic odnosnie tez wizy!

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zaproszenia to moze Ci przyslac Obywatel Amerykanski Affidavit of Support (zaproszenie)moze tez napisac na zwyklej kartce papieru zaproszenie ,wazne aby bylo napisane (adres zapraszajacego i na jaki czas Cie zaprasza)..

a tutaj strona na temat wiz turystycznych :

http://poland.usembassy.gov/poland-pl/consular.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze karla ze masz ten sam problem co ja ;(

Moze wspolnie dojdziemy do jakis wnioskow.

Jesli chodzi o mnie to raczej sklanialbym sie ku wizie turystycznej(wiadomo koszty znikome)-ale z drugiej strony pracowac nie mozna,a przeciez utrzymywac sie jakos trzeba na obczyznie.

Znajomi wysla mi chetnie zaproszenie,ale przeciez nikt nie bedzie mnie utrzymywal(ja nawet takiej opcji nie przyjmuje do siebie).

Wiec moze jednak ta wiza pracownicza :idea: ?

Wizy H-2B przeznaczone są dla osób zatrudnianych tymczasowo lub sezonowo w sektorach nierolniczych. Do otrzymania wizy tego rodzaju niezbędne jest zaświadczenie wystawiane przez Sekretarza Pracy (66 000).

Czy ktos z was ubiegal sie o ten rodzaj wizy i jak wyglada rozmowa z konsulem?Wymagany jest angielski-perfekt?

P.S Karla fajny masz opis :D bardzo mi sie podoba.Chyba dam sobie identyczny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wizy H2B to poczytaj posty , sporo na ten temat było , z tego co ja wiem , to wcale nie jest tak prosto to wize dostac i sa jakies ogranicznie ilosciowe ,niby turystyczna mnijeszy koszt ,ale tez tak nie zupelnie , bo lecisz i co wysiadasz z samolotu i gdzies musisz mieszkac z czegosc zyc (wiec kase musisz wziasc ze soba ) ; ja sklaniam sie na J-1 ,wyjazd na camp (probuje bez posrednika ) ,poki jestem studentka to to wykorzystam , opcja turystyczna zasze zostaje po studiach . pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...