Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przeczytalem sobie na wielu stronach rozne informacje odnosnie H1B i E2/3... i czy wlasciwie te wizy sie roznia? :D

http://travel.state.gov/visa/immigrants/ty...types_1323.html <- to o E2/3

Sprawa wyglada tak, ze jest firma ktora mogla by zatrudnic polskiego pracownika, wykwalifikowanego, z doswiadczeniem w pracy. Jaka wiza jest do tego celu najlepsza? I czy mozna po niej ubiegac sie w jakis sposob o green card? Czy po E2 i h1b mozna?

Ile proces starania sie o E2 trwa? Wiem ze na H1B sa limity. Jak latwo/trudno jest ja dostac? Kiedy pracodawca ma sie o nia starac?

Bardzo dziekuje za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem sobie na wielu stronach rozne informacje odnosnie H1B i E2/3... i czy wlasciwie te wizy sie roznia?

I nie znalazles czym sie te wizy roznia? To jest podstawa w tym wszystkim: jedna jest wiza nieimigracyjna, a druga wiza imigracyjna (a raczej rodzajem sponsorowania).

E2 to jest nic innego jak EB2.

Co do reszty pytan nie mam pojecia co Ci odpowiedziec, bo nie znam twojej sprawy.

Aby kwalifikowac sie do EB2 trzeba spelniac bardzo wiele warunkow. Oczywiscie sa limity tak w H1B, jak i w przyznawaniu EB-2. Caly proces Eb-2 jest dosc skomplikowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

quote="karina"]

Aby kwalifikowac sie do EB2 trzeba spelniac bardzo wiele warunkow.

Czy mogłabyś napisać w paru słowach jakie to warunki.

Czy osoba z tytułem magistra zarządzania, która ma ponad 5-letnie doświadczenie w banku na stanowisku kierowniczym (w tym 2 lata jako członke zarzadu) kwalifukuje sie do otrzymania wizy EB2? Dodam jeszcze, że firma sponsorująca wykazuje wysokie zyski, ale nie zatrudnia dużo osób.

Karino, bardzo mi zależy na Twojej odpowiedzi.

Z góry dziękuje.

Goska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...