Skocz do zawartości

Wiza F-1 ??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie mieszkam w Londynie, prowadze tu swoj maly biznesik. Chcialabym wraz z dziecmi za okolo poltorej roku wyjechac do USA, raczej na stale. Jestem w kontakcie z biurem International Communication Plaza- proponuja mi wyjazd wlasnie na wize F-1. Ale tu jest chyba problem.....po przeczytaniu informacji ze wiza tego typu to wiza studencka dla osob uczacych sie lub osob bedacyc na kursach jezykowych, nie wiem za bardzo czy na ta wize moglabym zabrac ze soba rowniez dzieci. Wiem ze jest jeszcze wiza F-2 ale ta jest dla malzonkow posiadaczy F-1. I tu pytanie do Panstwa.....Czy w/w wiza w moim przypadku bylaby wlasnie "ta" wiza...czy tez lepiej starac sie o inny rodzaj wizy?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-2 jest takze dla dzieci do 21 roku zycia...

"Wize F-2 moze otrzymac wspolmalzonek, badz dziecko/dzieci stanu wolnego do 21 roku zycia, studenta posiadajacego wize F-1. Musza oni jednak udowodnic, ze maja wystarczajace fundusze na pokrycie mieszkania oraz wyzywienia w USA bez zamiaru podjecia pracy w USA. "

http://www.prawoimigracyjneusa.com/wiza_f.htm

F1 dotyczy chetnych do podjecia nauki i nie masz pozwolenia na prace(mozesz je dostac ale ciezko jest je uzyskac) wiec troche dziwne jezeli ta firma proponuje Ci wyjazd na F1 :roll: ...

Mozliwe ze chodzilo im o J1 na ktorej bys podjal jakiegos rodzaju praktyki,staz... To juz byloby bardziej logiczne.A Twoi bliscy takze moga ubiegac sie o J2 zeby z Toba wyjechac.

http://www.prawoimigracyjneusa.com/wiza_j.htm

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam,

Szczegoly dotyczace bogatej oferty programow wyjazdowych do Stanow

Zjednoczonych w zalaczniku, prosze wybrac program ktory pania/pana

interesuje. W razie pytan sluzymy pomoca:) Polecam wize F-1

W tej chwili mam bardzo dobrze platne oferty pracy dla dziewczyn w

Californii. Opieka nad dziecmi - 5 dni w tyg od 8-18.30, zarobki od

1800-2400$ msc + gratis zakwaterowanie w pok 1 osobowym + gratis 3 posilki

dziennie.Warunek to solidne podstawy angielskiego.

Praca w przy sprzataniu domow ( cleaning ) lub przy malowaniu domow Zarobki

ok 2000$ msc. Odbieramy z lotniska, pomagamy w znalezieniu zakwaterowania.

Praca przy malowaniu domow w Californii, zarobki 1700$-2400$"

To jest informacja z tegoz biura.

A mi chodzi o wize na ktorej moglabym pracowac....lub tez w dalszym ciagu prowadzic swoja firme, no i najwazniejsze by mogly ze mna jechac moje dzieci, a takze bym pomogla po odpowiednim czasie starac sie o " zielona karte".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam bardzo dobrze platne oferty pracy dla dziewczyn w

Californii. Opieka nad dziecmi - 5 dni w tyg od 8-18.30, zarobki od

1800-2400$ msc + gratis zakwaterowanie w pok 1 osobowym + gratis 3 posilki

dziennie.Warunek to solidne podstawy angielskiego.

Praca w przy sprzataniu domow ( cleaning ) lub przy malowaniu domow Zarobki

ok 2000$ msc. Odbieramy z lotniska, pomagamy w znalezieniu zakwaterowania.

 

Praca przy malowaniu domow w Californii, zarobki 1700$-2400$"

Hmmm, jadę do USA sprzatać i pilnować dzieci. Skoro w dodatku mieszkanie i żarcie gratis :D Nie wiem jak wyglądają płace w Kaliforni, ale IMO trochę to zbyt bajkowo brzmi. No i skąd taka praca na wizę J???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hmmm, jadę do USA sprzatać i pilnować dzieci. Skoro w dodatku mieszkanie i żarcie gratis Wink Nie wiem jak wyglądają płace w Kaliforni, ale IMO trochę to zbyt bajkowo brzmi. No i skąd taka praca na wizę JPytajnik?"

Na wize F-1 :!: ......

Ja nic z tego nie rozumiem.....dlatego tez jest moj pierwszy post

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hmmm, jadę do USA sprzatać i pilnować dzieci. Skoro w dodatku mieszkanie i żarcie gratis Wink Nie wiem jak wyglądają płace w Kaliforni, ale IMO trochę to zbyt bajkowo brzmi. No i skąd taka praca na wizę JPytajnik?"

Na wize F-1  :!: ......

Ja nic z tego nie rozumiem.....dlatego tez jest moj pierwszy post

:?

Na wizie F-1 nie mozna legalnie pracowac (wyjatek to praca na terenie campusu szkoly, max. 20h tygodniowo). Aby utrzymac status tej wizy trzeba uczeszczac do szkoly.

Ale sa osoby ktore zapisuja sie do szkoly tylko po to aby uzyskac status F-1 (np. do jakiejs szkoly jezykowej, gdzie zajecia odbywaja sie 2-3 razy w tyg lub mniej, np. wieczorem) i normalnie pracuja na czarno i nie maja zadnych problemow. Wiec wszystko jest mozliwe. Pewnie ta praca jest na podobnej zasadzie, czyli przyjezdzasz do USA zapisujesz sie do szkoly i pracujesz (oczywiscie nielegalnie), bo pozwolenie na prace (EAD) na tego rodzaju wizie bardzo trudno uzyskac.

Jezeli chcesz legalnie pracowac to pozostaje wiza pracownicza np. H2B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze to jest tak...

"Szczegoly dotyczace bogatej oferty programow wyjazdowych do Stanow

Zjednoczonych w zalaczniku, prosze wybrac program ktory pania/pana

interesuje. W razie pytan sluzymy pomoca:) Polecam wize F-1...

...W tej chwili mam bardzo dobrze platne oferty pracy ..."

Pisza ze maja wiele ofert i polecaja F1 ale moze te oferty pracy to jest juz oferta innego programu wyjazdu do USA... A jak interesuje Cie F1 to wysylaja Cie do zalacznika... :roll:

Mozesz podac adres www tego biura?Lub przeslac ten zalacznik co Ci dolaczyli to moglbym wiecej powiedziec...

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Strony firmy "Miedzynarodowy Servis Konsultingowy ICP" nie znalazlam. Trafilam tylko na pare ich ogloszen ze zalatwiaja prace i tym podobne w roznyh krajach. Zalaczniki moge przeslac na maila, sa to opisy wiz oraz wyjasnienie kto i na jakich zasadach moze sie o nie starac.

Pozdrawiam cieplo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...