Skocz do zawartości

visa dla rencistki.....


Rekomendowane odpowiedzi

wszystkim uczestnikom USA.INFO.PL tym "nowym" i tym starym oraz tym prowadzacym i pomagajacym, wszystkiego najlepszego z Nowym 2006 Rokiem

a teraz pomocy!!!!! moja serdeczna przyjaciolka od lat dzieciecych (ponad 33lata przyjazni) zaczyna sie starac o przylot do mnie. Moj malzonek wystawil jej zaproszenie. Rowniez bedziemy finansowac jej bilet do nas. Dodam - ja nie moge jej osobiscie wystawic zaproszenia, albowiem jestem domestic engineer, and student na uczelni, gdzie pracuje moj malzonek. To tylko w kwestii, dlaczego zaproszenia nie wystawilam ja(?!)

Moja przyjaciolka jest na rencie lub jak kto woli na wczesniejszej emeryturze. Nie stac byloby ja na sfinansowanie tej eskapady do USA. Malo tego - jest osoba powaznie chora (MS), tak ze napewno nie ma intencji aby tu pracowac.

Co moze uczynic, co moze jej sie przydac na rozmowe s konsulem? Jak go przekonac o czystych intencjach?

Jeszcze dodam, ze w Polsce ma mieszkanie jedynie spoldzielcze (nie wlasnosciowe), dwoje dzieci doroslych oraz dwoje wspanialych wnuczat.

Kto ma badz mial podobny przypadek lub zna podobna historie? Jak sie przygotowac do rozmowy z konsulem? Co winna ze soba miec jako zelazne dokumenty?

Dzieki za kazda rade :papa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczeń moich znajomych wynika że nie ma dla konsula czegoś takiego jak "żelazne dokumenty". Jeden kolega ma kupę takich dowodów (autentycznych) i dostał odmowę 4 razy, choć wiem na 100% że nie wybierał się w celach zarobkowych. A inny z kolei poszedł z głupia frant i dostał wizę, nawet go konsul o żadne dokumenty nie pytał. Widać dobry humor konsula danego dnia też ma znaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......... Co winna ze soba miec ....

Prawdę,Prawdę i tylko Prawdę :!:

Urzędasy dobrze znają swoje procedury :!:

Jeżeli ktoś coś kręci, to jest na 'odstrzał' :wink:

Mam kilku znajomych którzy na rencie/emeryturze pojechali na 1-2 miesiące do USA bez żadnych problemów .

Tylko wtedy musieli mieć "dobry" Affidavit of Support".

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...