Skocz do zawartości

szczepionki...


oollaam

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich...

wlasnie dostalam list z ambasady z terminem rozmowy w sprawie wizy k1 na 2 lutego :-)))) no moge jeszcze dodac ze ambasada dziala zadziwiajaco szybko... fax z WRW-1 wyslalam 3 stycznia a 6 juz dostalam list z terminem rozmowy :-))))

tak wiec teraz zabieram sie za badania lekarskie :-))) i wlasnie z nimi a dokladniej ze szczepionkami wiaza sie moje pytania....

jak to jest w przypadku wizy k1....

1. czy szczepienia trzeba zrobic w Polsce czy mozna dopiero w US?

2. a jesli w Polsce to czy mozna szczepienia zrobic przed wizyta u lekarza... (jednego z tych wyznaczonych przez ambasade)...a jemu tylko pokazac dowody ze sie dane szczepienia ma zrobione... na stronie jest powiedziane ze on wystawia karte szczepien.... ale czy trzeba sie u niego szczepic??? bo to chyba droga opcja....

czekam na wszelkie sugestie jak najlepiej zalatwic problem szczepien...

z gory wielkie dzieki....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w przypadku waszego typu wizy, ale w temacie szczepionek, jeśli je zrobicie gdzieś indziej to PAMIĘTAJCIE O WPISANIU NR i SERII SZCZEPIONKI NA POTWIERDZENIU. Nikt o tym nie wspomina a jest to bardzo ważny szczegół ponoć bez tego wszystko na nic.

Powodzenia na rozmowie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwon do lekarza, on udzieli ci konkretnych informacji odnosnie szczepionek.W kazdym wieku sa wymagane rozne szczepionki. Mozna zaszczepic sie wczesniej i wziac zaswiadczenie. Pewnie wyjdzie to taniej. Moze byc taka sytuacja ze bedziesz potrzebowala dwoch szczepionek, a niektorych szczepionek nie mozna przyjac jednoczesnie. Wez tez swoja karte szczepien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjanie masz wybor, czyli nie musisz robic szczepien w polsce

Jednak radze wykonanie szcepien i krty szczepien w polsce, powod jest jeden - baaaardzo sie oplaca.

Mozesz wszystko zalatwic podczas jednej wizyty na badania imigracyjne w Polsce a w USA musialabys po raz kolejny isc do specjalnie wyznaczonego lekarza - to jakies $70 a za kazda szczepionke zaplacisz jakies kolejne $70. Jak nie mialas zadnych szczepien w ciagu ostatnich dziesieciu lat to ci wystawia rachunek na jakies $300. Ubezpieczenie w USA nie pokrywa kosztow badan imigracyjnych.

ja nie zrobilam w Poznaniu i potem baardzo zalowalam:)

Krysia

www.fiance.republika.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego jekie szczepienia potrzebujesz to tak jak pisalas decyduje lekarz. nie musisz wcale miec wszystkic jakie sa zalecane.

W poznanieu to wygladalo chyba tak ze najpierw robisz tessty krwi i rtg potem czekasz na wyniki, idziesz na rozmowe z lekarzem - zadaje ci pelno dziwnych pytan, sprawdza jakie masz szczepienia i wysyla cie do pokoju obok zeby je zrobic wrazasz i dostajesz wszystkie wymagane dokumenty w zamknietej kopercie - plaisz za wizyte.

Wszystko w jednym osrodku zdrowia w ciagu kilku godzin.

na prawde warto to zrobic w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poznaniu

Wszystko w jednym osrodku zdrowia w ciagu kilku godzin.  

mając kartę szczepień wszystko przebiegło bardzo sprawnie, dzieci bez dodatkowych a my rodzice tylko jedna za 15 zł.

Ale myślę ,ze bardzo ważne jest to co zaznaczał KW , wszystko w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich...

wlasnie dostalam list z ambasady z terminem rozmowy w sprawie wizy k1 na 2 lutego :-)))) no moge jeszcze dodac ze ambasada dziala zadziwiajaco szybko... fax z WRW-1 wyslalam 3 stycznia a 6 juz dostalam list z terminem rozmowy :-))))

tak wiec teraz zabieram sie za badania lekarskie :-))) i wlasnie z nimi a dokladniej ze szczepionkami wiaza sie moje pytania....

jak to jest w przypadku wizy k1....  

1. czy szczepienia trzeba zrobic w Polsce czy mozna dopiero w US?

2. a jesli w Polsce to czy mozna szczepienia zrobic przed wizyta u lekarza... (jednego z tych wyznaczonych przez ambasade)...a jemu tylko pokazac dowody ze sie dane szczepienia ma zrobione... na stronie jest powiedziane ze on wystawia karte szczepien.... ale czy trzeba sie u niego szczepic??? bo to chyba droga opcja....  

czekam na wszelkie sugestie jak najlepiej zalatwic problem szczepien...

z gory wielkie dzieki....

pozdrawiam

ja jechalam na K1 i zadnych kart szczepien nie trzeba bylo przedstawiac. nie sa ci one potrzebne :wink: karty szczepien wymagane sa tylko w przypadku green card

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...