Skocz do zawartości

Bardzo ważne odnośnie turystycznej wizy i pobytu w usa


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak was zachęcić abyście mi odpisali ale naprawdę jestem w kropce.. i mam takie pytanie czy ja moge w usa zmienić status wizy turystycznej na inny np tam zostać au pair na miejscu ..bede miała wsparcie osób urodzonych tam?? napiszczie jeśli ktkolwiek tam na miejscu wybrnął z takiej mozliwości.Ja pojade tam z wyzszym wykształceniem ale pewnie pracy tez nie dostane.. choć mam wysokie wyniki w nauce...dziekuje slicznie za odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak was zachęcić abyście mi odpisali ale naprawdę jestem w kropce.. i mam takie pytanie czy ja moge w usa zmienić status wizy turystycznej na inny np tam zostać au pair na miejscu

NIE MOZESZ ZMIENIC STATUSU NA AU PAIR W USA

..bede miała wsparcie osób urodzonych tam?? napiszczie jeśli ktkolwiek tam na miejscu wybrnął z takiej mozliwości.Ja pojade tam z wyzszym wykształceniem ale pewnie pracy tez nie dostane.. choć mam wysokie wyniki w nauce...dziekuje slicznie za odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że Karina zna się na rzeczy i jak napisze nie to znaczy że nie :) w moim przypadku to wielka szkoda ... obawiam sie ze gdybym starała się tutaj o wizę dla au pairek to mogli by coś sobie pomysleć zwłaszcza że niedawno temu dostałam turystyczną .. ale zapytam w Califroni na wszelki wypadek zwłaszcza ,że będe od niej niedaleko.Ja nie chcę tam zostawać chcę tylko legalnie posiedzieć około roku ale nie stac mnie na W&T ani inne pomoce ,które rządają zbyt dużo niz to co mogłabym im dać.

Dziękuję ,że odpisaliście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że Karina zna się na rzeczy i jak napisze nie to znaczy że nie :) w moim przypadku to wielka szkoda ... obawiam sie ze gdybym starała się tutaj o wizę dla au pairek to mogli by coś sobie pomysleć zwłaszcza że niedawno temu dostałam turystyczną .. ale zapytam w Califroni na wszelki wypadek zwłaszcza ,że będe od niej niedaleko.Ja nie chcę tam zostawać chcę tylko  legalnie posiedzieć około roku ale nie stac mnie na W&T ani inne pomoce ,które rządają zbyt dużo niz to co mogłabym im dać.

Dziękuję ,że odpisaliście

Nie mozna zmienic wizy turystycznej na J dla au pair w USA z nastepujacych powodow: wymagany jest criminal record (sprawdzenie karalnosci) z Polski, a mozna to zrobic tylko z pomoca agencji przez ktora starasz sie o wyjazd inaczej taki rekord nie bedzie wazny; wymagane jest sprawdzenie w Polsce przez strone polska (czyli firme przez ktora wyjezdzasz) czy masz wymagane XX miesiecy/godzin doswidczenia z dziecmi ponizej 2 roku zycia; wymagane jest stwierdzenie na jakim poziomie jest twoj angielski - tez jest to wymog stawiany stronie polskiej oraz weryfikacja twoich referencji z Polski oraz wyksztalcenia - rowniez nalezy to do obowiazkow firmy w Polsce. Wplacasz tez kaucje a rodzina jest zobowiazana do oplacenia kosztow biletu - takie sa warunki umowy miedzy rodzina a biurem jesli chodzi o a pair z Europy. Poza tym potrzebujesz forme DS - konsul powinien ja podpisac i podbic (zdarzaly sie przypadki, ze ktos zmienil status w USA na J, ale nie byla to au pair, bo wiz J jest kilka rodzajow).

Mozesz sobie tu przedluzyc potem pobyt (bez koniecznosci powrotu do swojego kraju), ale nie zmienic B na J.

Tak wiec starajac sie o J dla au pair home country staying is required.

Dodam tylko, ze kilka osob probowalo cos takiego zrobic z pomoca malo-uczciwych adwokatow i zadnej z tych osob sie to nie udalo, a stracily duzo pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...