Skocz do zawartości

rozne pytania o BENZYNE w usa...


pawelkrk2

Rekomendowane odpowiedzi

a ja powiem króciutko z mojego doświadczenia.

1) w porównaniu do zarobków to ceny beznyny są bardzo niskie i wydatki ponoszone na benzyne sa naprawde mało odczuwalne

2) (co mnie zszokowało) Amerykanie nie mają pojęcia o samochodach na gaz!! Przynajmniej Ci, których ja znałem a raczej byli oni z samochodami i ich budową obyci. Tylko jeden z nich stwierdził, że coś tam chyba kiedyś słyszał. Za to o samochodach na energię słoneczną to już mogli dyskutować, ach Ci Amerykanie....

3) (a to mnie z kolei zawsze bawiło) Nie sposób ich przekonać, że pomimo 3,39$ /galon (chwilowy efekt Katriny we wrześniu zeszłego roku) to benzyna i tak w porównaniu do Polski jest tania. Oni wiecznie swoje, że więcej jeżdżą w porównaiu do nas. Niestety nie wpadli na to by porównać poziom zarobków w Polsce i USA :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
a ja powiem króciutko z mojego doświadczenia.

1) w porównaniu do zarobków to ceny beznyny są bardzo niskie i wydatki ponoszone na benzyne sa naprawde mało odczuwalne

2) (co mnie zszokowało) Amerykanie nie mają pojęcia o samochodach na gaz!! Przynajmniej Ci, których ja znałem a raczej byli oni z samochodami i ich budową obyci. Tylko jeden z nich stwierdził, że coś tam chyba kiedyś słyszał. Za to o samochodach na energię słoneczną to już mogli dyskutować, ach Ci Amerykanie....

3) (a to mnie z kolei zawsze bawiło) Nie sposób ich przekonać, że pomimo 3,39$ /galon (chwilowy efekt Katriny we wrześniu zeszłego roku) to benzyna i tak w porównaniu do Polski jest tania. Oni wiecznie swoje, że więcej jeżdżą w porównaiu do nas. Niestety nie wpadli na to by porównać poziom zarobków w Polsce i USA :(

Z tym to slabo szukales. W USA czesto mozna spotkac samochody na LNG, szczegolnie komercyjne, ale rowniez osobowe. Takze poaz Polska i Korea Pld. LPG nie jest popularny. Zreszta po co ladowac gaz jezeli nie ma to ekonomicznego zysku? A wiesz dlaczego w USA benzyna jest tansza? Bo nie jest tak opadotkowana jak w Europie. Tak wiec koszt tu w USA i w Europie jest ten sam tylko w Europie do tego kosztu jest dolozonych wiecej podatkow, ot cala tajemnicz cen benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wiesz dlaczego w USA benzyna jest tansza?  Bo nie jest tak opadotkowana jak w Europie.  Tak wiec koszt tu w USA i w Europie jest ten sam tylko w Europie do tego kosztu jest dolozonych wiecej podatkow, ot cala tajemnicz cen benzyny.

To akurat w 100% prawda, W Polsce w cenie benzyny około 2 zł to haracz na rzecz naszego kochanego państwa (dochody naszego budżetu to około 160 mld zł z czego około 30-35 mld pochodzi z benzyny (akcyza, VAT).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt w porownaniu do zarobkow ceny benzyny sa niskie ale patrzac ze w usa raczej nie spotyka sie samochodow ponizej 2 litro pojemnoisci baaa wiekszosc to duze silniki od3 w gore mocno.... to raczej nie jest tanio... w usa liczy sie jazde troche inaczej ni ile pali na sto tylko ile mil przejedzie na galonie.... a baki :( heheh to juz u producentow samochodow mysle trzeba patrzec... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...