Skocz do zawartości

social


Olka

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co piszesz wynika, ?e druga i ka?da nastepna praca bedąc na W&T jest nielegalna. Ale przecie? nawet w formularzach wype3nianych przez potencjalnych pracodawców jest punkt: Jaka jest szansa w danej okolicy znalezienia drugiej pracy oraz czy pracodawca pomaga w znalezieniu drugiej pracy. Wiec jak to w koncu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hm, ale przecie? np. CIEE nie pozwala podpisaa umowy z wiecej ni? 1 pracodawcą tutaj w Polsce, ale pozwala ci szukaa drugiego pracodawcy jak ju? jesteś w USA i nigdzie nie podaje, ?e jest to nielegalne. Ach, te wszystkie zakazy i nakazy ... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wlasnie zabezpieczaja sie tym, ze teoretycznie nikt cie do pracy nie wezmie, bo nie masz pozwolenia na prace ( czyli kartoniku wydawanego przez USCIS, wielkosci karty kredytowej - oficjalna nazwa EAD ). Bez tego nie wolno ci podjac pracy, a w dokumentach masz tylko 1 pracodawce - czyli miejsce gdzie msz juz konkretnie pracowac ( i to jest wg prawa legalne, bo takie wytyczne obowiazuja osoby przyjezdzajace na W&T ).

Hm.. chyba tylko wypada powiedziec : witamy w Ameryce. I teraz to chyba jasne dlaczego tu jest tylu prawnikow :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chcia3am sie spytaa uczestników W&T w poprzednich latach czy mieli jakieś problemy z tą drugą pracą, czy mo?e amerykanscy pracodawcy te? nie znają tych wszystkich przepisów i mo?na sie tym nie martwia. Bo musze przyznaa, ?e jeśli mój pracodawca nie da mi wystarczającej ilości godzin to sie jednak bede rozglądaa za czymś wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka !! Mo?e ktoś wie co trzeba a gdzy sie zgubi3o SSN. Zgubi3am go w zesz3e wakacje w tym roku znów sie wybieram do Stanówi zastanawiam sie co zrobia aby go odzyskaa. Dodam ?e planuje jechaa na wizie J1. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udac sie do biura SS i tam od nowa wypelnic aplikacje zaznaczajc, ze poprzedni numer zostal zgubiony ( a raczej kartka z numerem, bo numer dadza ci ten sam ). Wymagane sa wszystkie dokumenty od nowa - czyli samo wypelnienie formularza nie wystarczy, bedzie jeszcze sprawdzony status w USA, wiza, paszport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest, jesli sie ma na karcie SS# blad(w imieniu zamiast Marcin mam Marlin :D) zaniesc do SSN office i kazac im to poprawic?Czy znowu bede musial czekac te kilka tyg. na wydanie nowej karty i czy bede mial ten sam nr czy wydadza mi nowy?Spotkal sie ktos juz z takim przypadkiem?

Dzieki z gory za info :lol:!!

Pozdro dla wszytkich!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ?e powinieneś zadbaa o poprawienie tego b3edu (czyli wymiane kary SSN) Wydaje mi sie ?e w razie jakiegoś problemu mo?e sie okazaa ?e beziesz mi3a problem tylko dlatego ?e oni sie pomylili Potem wed3ug tego co tam jest napisane nie nale?y do Ciebie tylko do jakiegoś Marlina. A ty numeru SS nie masz. Pozdro :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...