Skocz do zawartości

Loteria wizowa => rozmowa z konsulem.


bikerrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się zapytać jak to jest jak się wylosuje zieloną kartę i pójdzie na rozmowy z konsulem. Zawsze myślałem, że jak już się taką szansę wylosowało to jest już ok ... no ale po dłuższym czytaniu tego wspaniałego forum doszedłem do wniosku że nie ... Jak najlepiej i z czym wybrać się do konsula, aby zwiększyć swoje szanse w dostaniu zielonej karty ? Bo ja już sam nie wiem... Jakiś majątek pieniężny na koncie? Pracodowaca w usa ? No nie wiem , proszę o opis (co i jak). Nastepna sprawa jest taka że kończe dopiero szkołę średnią i nie wiem jak najlepiej przystępować do tego losowania (o ile bedzie w tym roku) czy jako sam ?(jako osoba pelnoletnia lecz jeszcze bez szkoly sredniej) czy lepiej przez mame wykształconą kobiete. Nie ukończyłem jeszcze 21 lat. Jak zwiększyć swoje szanse? Czy prosić mamę aby starała się o wizę czy samemu brać udział w losowaniu... I jeszcze jedno pytanie gdy wylosuje wize (oby tak było) i zostanie mi ona przyznana i nadejdzie termin wyjazdu to jak najlepiej załatwiać sprawy z mieszkaniem ... niestety nie mam nikogo w USA i muszę sobie jakoś sam z tym poradzić. Czytajać informacje zawarte na forum trzeba juz w polsce wypisać jakiś adres na jaki przyjdzie ta karta itd. Jak uporać się własnie także z tym problemem? Proszę o pomoc. Dziękuję. Wiem że to trcohe dużo pytań no, ale naprawdę chciałbym wyjechać. Pozdrawiam.

P.S. Jak długi czas trzeba być w USA, aby dopełnić wszystkie formalności i dostać potrzebne dokumenty? Wystarczy miesiąc? Czy lepiej być dłużej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepiej i z czym wybrać się do konsula, aby zwiększyć swoje szanse w dostaniu zielonej karty ??

Podam w kolejnosci od najlepszego:

1. AoS czyli I-134 (dokument wyslany przez obywatela USA, najlepiej rodzine, w ktorym zobowiazuje sie pomoc Ci. Jest to najlepsze zabezpieczenie dla konsula, poniewaz ma on pewnosc ze nie bedziesz obciazeniem dla nowego kraju, nie bedziesz korzystal z zasilkow itp. przykladowo jak zachorujesz, wtedy osoba ta placi za twoj pobyt w szpitalu, leczenie itp. Ten dokument trudno zdobyc od kogos obcego, bo kto by sie zobowiazal odpowiadac za Ciebie przez bodajze 5 lat, takze tylko najblizsza rodzina moze Ci go przyslac)

2. Oferta pracy - druk wypelniony na papierze fimowym przez pracodawce w USA w ktorym jest napisane na jakie stanowisko Cie przyjmie, za jaka stawke, ile godzin tygodniowo itp.

Dokument ten nie jest zobowiazujacy. To jest tylko propozycja. Tzn po twoim przyjezdzie pracodawca nie ma wcale obowiazku Cie tam zatrudnic moze, ale nie musi i jezeli tego nie zrobi nie bedzie ponosil zadnych konsekwencji.

3. Srodki wlasne - ile dokladnie trzeba miec to Ci nikt nie powie. Konsul patrzy na kazdego indywidualnie. W jednym przypadku $2000 wystarczy, w innym $5000 moze byc malo. Zalezy tez czy masz ktorys z powyzszych dokumentow, czy jedziesz sam czy z rodzina, czy znasz angielski, konsul moze o to spytac. Jezeli masz ktorys z tych dokumentow to w wiekszoswci przypadkow wcale nie chca ogladac wyciagow z banku.

Nastepna sprawa jest taka że kończe dopiero szkołę średnią i nie wiem jak najlepiej przystępować do tego losowania (o ile bedzie w tym roku) czy jako sam ?(jako osoba pelnoletnia lecz jeszcze bez szkoly sredniej) czy lepiej przez mame wykształconą kobiete

Nie ukończyłem jeszcze 21 lat. Jak zwiększyć swoje szanse? Czy prosić mamę aby starała się o wizę czy samemu brać udział w losowaniu...

Udzial w losowaniu mozna brac majac 18 lat, natomiast wyksztalcenie srednie trzeba posiadac podczas wizyty w Ambasadzie. Od momentu wypelnienia wniosku na stronie dvlottery do momentu interview (rozmowy z konsulem) minie rok czasu lub wiecej, wiec jezeli konczysz liceum to mozesz brac udzial.

Najlepiej jezeli zarowno mama jak i ty wypelnicie wniosek (czyli dwa wnioski) wtedy zwiekszasz swoja szanse dwukrotnie na wylosowanie.

Wtedy mama w tym wniosku wpisuje Ciebie i jezeli jej wniosek zostanie wylosowany to zarowno mama i ty otrzymacie wizy. Jezeli twoj wniosek zostanie wylosowany to tylko ty otrzymujesz wize (ty w swoim wniosku nie mozesz wpisac mamy, owszem podajesz jej dane, ale nie w tym celu. Wyemigrowac moze z toba tylko najblizsza rodzina do ktorej zalicza sie: zona,corka,syn.

I jeszcze jedno pytanie gdy wylosuje wize (oby tak było) i zostanie mi ona przyznana i nadejdzie termin wyjazdu to jak najlepiej załatwiać sprawy z mieszkaniem ... niestety nie mam nikogo w USA i muszę sobie jakoś sam z tym poradzić. Czytajać informacje zawarte na forum trzeba juz w polsce wypisać jakiś adres na jaki przyjdzie ta karta itd. Jak uporać się własnie także z tym problemem? Proszę o pomoc. Dziękuję.

Adres musisz posiadac podczas wizytu u konsula.

Moze to byc adres znajomych, kolegi, ale jakis musi byc. Nie musisz wcale pod nim mieszkac. Chodzi o to ze ta Green Card musza gdzies wyslac. Czy adres hotelu moglby byc to niejestem pewien. Poczytaj tu:

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=4...4157795&v=2&s=0

P.S. Jak długi czas trzeba być w USA, aby dopełnić wszystkie formalności i  dostać potrzebne dokumenty? Wystarczy miesiąc? Czy lepiej być dłużej

Po ok. 3-4 tygodniach przysla GC, z Social Security Number to roznie bywa, mozna czekac miesiac, albo nawet wcale nie przysla, najlepiej isc po niego do SS Office po przylocie, przypomniec sie im, ew. wypelnic wniosek i wtedy przyjdzie poczta po tygodniu. Wiecej o #SS:

http://ewiza.com/forum2/tematy13/1152.htm

P.S Jeszcze do konca nie wiadomo czy bedze nastepna loteria oraz czy polacy beda dopuszczeni.

Jezeli masz jeszcze jakie pytania, to pytaj, postaram sie odpowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...