Skocz do zawartości

wiza prosze o rade


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosze o poradę.

Moj brat obecnie jest w stanach na wize studenckiej, która kończy mu się w kwietniu.

Do tego czasu chciałbym (wraz z zoną) jechac na rozmowe z konsulem i starac sie o wizę turyst. w celu podrozowania po USA wraz z bratem . Który po zakończeniu wizy chce (tego nie jest jeszcze pewien do konca) wrocic do Polski.

Jak uważacie czy konsul uwiezy w podrózowanie po stanach w (marcu/kwietniu).

Oboje z zoną mamy stałą prace,.

Czy fakt, ze mamy kredyt na mieszkanie - może zwiększyć szanse na dostanie wizy (wiekszy związek z Polska)? Czy przyznawac się?

Czy lepiej nie bo uznają że chcemy jechac do pracy aby zarobić na spłate kredytu.

dzieki

oxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestes juzm chyba uczniem wiec mozesz podrozowac kiedy Ci sie tylko podoba,nie wazne czy to kwiecien czy listopad.Jesli przedstawisz konsulowi ze masz prace,jakikolwiek majatek,beda tez pewnie chcieli wydruk z konta ze Cie stac na wyjazd to nie powinno byc problemow.O kredycie powiedz wtedy jak sie spyta-wszyscy na swiecie maja kredyty to normalna rzecz.Ale jak nie spodobacie sie konsulowi,tak po prostu to nie dostaniecie wizy i koniec kropka i jeszcze nie dowiesz sie dlaczego.Duzo zalezy od tego na kogo trafisz i od szczescie.Nie denerwujcie sie mowcie prawde,przedstawcie plan podrozy,co chcecie zobaczyc,ze interesujecie sie wyjazdem pod tym katem.Moja kolezanka w zeszlym tyg starala sie o turystyczna,mowila ze chce jechac na zakupy bo w Polsce nie podobaja sie jej ubrania:) przedstawila potwierdzenie o 10 tys zlotych na konciei sie udalo.Ja tez nie jestem zadnym ekspertem,mam turystyczna na 10 lat ale dostalem ja w 1998 roku kiedy mialem lat 16 i to byly troszke inne czasy z wizami,al erozmowe z konsulem pamietam.powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Dziekuje bardzo za odpowiedz.

Jestem w trakcie wypelniania DS 156 i zastanowiam sie co lepiej wpisac w punkcie 24.,25 dotyczacym gdzie sie zatrzymamy i u kogo. Czy odrazu sie przyzac do brata czy lepiej wpisac miejsce ktore zamierzamy odwiedzić i dopiero jak konsul sie zorientuje to mu wyjasnic sprawe z bratem.

pozdr. oxy

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...