Skocz do zawartości

Pytanka


BANANOWY

Rekomendowane odpowiedzi

1. Przypuśćmy że ide po wize do Usa i jej nie dostaje. Następnie chce wyjechać z np. W&T i nie ma żadnych problemów z wizą??

2. Mam dosyć kasiastych starych, czy to zwiększa moje szanse na dostanie wizy do USA??

3. Jaka jest najlepsza praca w Usa (z tych programów) która mogła by być związana z motoryzacją , chemią?? (troche głupie pytanie ;) )

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Problemy są bo już raz z jakichs powodów nie dostałeś tej wizy...

2. To też nie pomaga bo w konsulacie nie obchodzi ich ile teoi starzy zarabiają tylko jaka jest sytuacja związana bezpośrednio z Tobą tzn. czy pracujesz, jeśli tak to ile zarabiasz, czy może jestes uczniem...

3. Tutaj sie nie wypowiadam ponieważ wyjazd a W&T to porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem ze jesli starasz sie o wize turystyczna i jej nie dostaniesz to nie mozesz sie starac o zadna inna w przeciagu roku od odmowy.Pieniadze moga Ci spokojnie przelac i to pomoze ,jesli za powod wyjazdu podaż podróżowanie np.Z motoryzacja zwiazana praca to chyba valet runner-odwozisz auta spod hotelu albo kasyna na parking,a z chemia to np-housekeeping-sprzatasz pokoje roznego rodzaju chemicznymi srodkami:)powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja slyszalem o informacji ze w tym roku Polska nie bierze udziału w losowaniu zielonej karty poniewaz za duzy odsetek osob ktore wyjechaly do Stanow na roznych wizach został i pracuje na czarno,juz nas tam nie chca...musimy teraz odczekac rok albo 3 i znowu bedzie losowanie,szczegolow nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wizy do usa teoretycznie mozesz sie starac i co tydzien, aby ci na oplaty starczylo. Jest jedynie zalecenie ze w przypadku nie otrzymania wizy powinno odczekac sie rok czasu, o ile w naszym zyciu nie zaszly znaczace zmiany ( ktore moga wplynac na zmiane decyzji konsula).

Zostalismy wykluczeni z losowania w tym roku bo w ciagu ostanich 5 lat przyznano polakom ponad 50 tys wiz imigracyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np jeżeli nie pracuje ale rodzice przelaliby jakąś część pieniędzy na moje osobiste konto to mógłbym pokazać konsulowi jaki jest mój stan finansowy???  

Dzięki za odpowiedzi

Z osobistego doswiadczenia w rozmowach w ambasadzie (o wize J1 wlasnie) wiem, ze konsula raczej malo obchodzi ile masz na koncie. Zreszta o niewiele rzeczy pytaja. Ja podalam tylko legitymacje studencka i tyle. Zadnych dodatkowych dokumentow, tym bardziej wyciagow z konta nikt ode mnie nie chcial. Z tego co wiem, takie rzeczy przydaja sie bardziej przy ubieganiu sie o wize turystyczna.

Ale moge sie mylic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...