Skocz do zawartości

Hawaje


Jarek1122

Rekomendowane odpowiedzi

Haniu kiedy zaktualizujesz swoja stronę ? – już się nie mogę doczekać fotek z mexico :) Mam kilka pytań związanych z tym twoim wyjazdem.

Niestety w tym roku nie będę mogła pojechać na w&t – bronię się w lipcu, ale planuje wyjazd na internship we wrześniu lub w przyszłym kwietniu. Podczas tego pobytu chciała bym właśnie zobaczyć Cacun i którąś z wysp karaibskich, hmm może Dominikanę...

Wracają do tego o co chciałam Cię zapytać , czy przekraczając granice miałaś jeszcze ważną wizę, czy podróżowałaś już w ciągu tego 30 dniowego okresu przeznaczonego właśnie na travel? , czy nie miałyście żądnych problemów na granicy?

I jeszcze pytanko odnośnie hotelu w Cacun, w której części najlepiej go szukać (blisko plaży i jakiś atrakcji) i co sądzisz o opcji lub hotelach all Inclusive, sprawdziłam akurat w tym hotelu co ty byłaś i róznica między tą opcią wynosi ok. 25$os za dobę. Jak dla mnie ta opcja jest kusząca ale czy orientujesz się czy naprawdę posiłki i napoje również te alkoholowe są bez ograniczeń? (tak jest napisane ale jak jest naprawdę)

Pozdrawiam ;)

Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

nie mozna wyjechac za granice USA w tym 30 okresie przeznaczonym na podrozowanie( to jest tylko przeznaczone na podrozowanie po stanach).Co wiecej musisz wjechac do USA przed data waznosi Twojego dsa czyli data konczaca Twoja mozliwosc legalnej pracy.Dopiero po niej zaczyna sie te 30 dni ale tylko na zwiedzanie USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajejo może sie się źle wyraziłam, wszyscy a raczej większość osób podróżuje jednak pod koniec ważności wizy, koniec września lub październik i chodziło mi o to czy przy końcówce ważności wizy nie robią problemów na granicy.

A o ten okres 30dniowy zapytałam tylko z ciekawości bo znam osoby którym skończył się juz okres ważności dsa a przekraczały granicę. Było to nad wodospadem Niagara, mieli wizy kanadyjskie i z tego co pamiętam to chyba mieli jakieś papiery od sponsora zezwalające im na ponowny wjazd. Nie wiem dokładnie jak to było bo wtedy się tym nie interesowałąm wiec dlatego się pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie zakładam nowego topicu, bo to też o Hawajach,ale.."od innej strony"

przeglądałam forum, i doczytałam się, że kilka osób korzystało z opcji flight+hotel, a moje pytanie jest takie-

czy ktoś korzystał z opcji: znalezienie samemu lotu i potem np. hostelu ? szukałam tak pobieznie , znalazlam ceny biletow ok $400 return ticket ihostele za okolo $20 z wyzywieniem i darmowymi wycieczkami.. czy jest to realne ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam bilet z okolic chicago to 600$ w obie strony wiec lepiej kupic wycieczke na jakiejs stronie, ja ze sniadaniem i 4 noclegami zaplacilem 1900$ za 2 osoby, hotel na waikiki, przylot rao wylot wieczorem mialem 5 dni, wystarczy na wyspe O'ahu

jak ktos chce szczegoly to pytajcie , na pewno unikajcie wypozyczania samochodu, ja wzialem na 1 dzien i to bylo akurat zeby zobaczyc North Shore i objechac wyspe

http://akulik.nazwa.pl galeria:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haniu kiedy zaktualizujesz swoja stronę ?

Mysle,ze w ciagu najblizszych 2-3 dni uda mi sie to zrobic :) .

Wracają do tego o co chciałam Cię zapytać , czy przekraczając granice miałaś jeszcze ważną wizę, czy podróżowałaś już w ciągu tego 30 dniowego okresu przeznaczonego właśnie na travel? , czy nie miałyście żądnych problemów na granicy?

Wyjechalysmy jeszcze w okresie waznosci DSa, a wrocilysmy jakos 2 dni przed konce waznosci. Z tego co wiem, po wygasnieciu DSa juz nie wpuszczaja na teren USA i nawet pokazanie biletu powrotnego USA-Polska na niewiele sie zda... Zadnych problemow nie bylo (miedzyladowanie w Denver), doslownie minutka na granicy i pytanie jak sie udaly wakacje w Mexyku :) .

I jeszcze pytanko odnośnie hotelu w Cacun, w której części najlepiej go szukać (blisko plaży i jakiś atrakcji)

Wlasciwie wszystkie hotele znajduja sie w tzw.hotel zone, ten nasz nie byl w samym centrum, ale autobusem w niecale 10 min sie dojechalo. Autobusy kursuja cala dobe, doslownie co kilka minut i sa b.tanie ;) . Jesli szukac hotelu to radzilabym zdecydowanie ze swoja plaza (tak jak nasz hotel), bo po prostu wychodzisz i sie opalasz, a kase i dokumenty zostawiasz w pokoju. No i najlepiej wybrac hotel, w ktorym dostepny jest sejf, bo z tego co slyszalam,niestety kradzieze w MX sa na porzadku dziennym... Jeszcze co do hotelu-trzeba sie liczyc z tym,ze hotele w samym centrum hotel zone sa bardzo ekskluzywne, niektore wrecz jak palace, a co za tym idzie duuuuuzo drozsze. Tak ze moim zdaniem lepiej mieszkac sobie w normalnym (choc jak na warunki polskie i tak super) hotelu, a zaoszczedzona kase przeznaczyc na wycieczki, ktorych jest masa!

co sądzisz o opcji lub hotelach all Inclusive, sprawdziłam akurat w tym hotelu co ty byłaś i róznica między tą opcią wynosi ok. 25$os za dobę. Jak dla mnie ta opcja jest kusząca ale czy orientujesz się czy naprawdę posiłki i napoje również te alkoholowe są bez ograniczeń? (tak jest napisane ale jak jest naprawdę)

My kupilysmy opcje bez all inclusive, aczkolwiek przez 2 dni, w ciagu ktorych nie bylysmy na wycieczkach, dokupilysmy sobie all inclusive. Rowniez napoje alkoholowe sa wliczone w ta cene :D Jedzenie hmmm jak dla mnie meksykanskie jedzenie jest masakrycznie trudne do strawienia, wiec wyszukiwalam rzeczy najbardziej podobnych w konsystencji i smaku do europejskich lub amerykanskich potraw (np. hamburger :P ),ale ogolnie to szlo sie dobrze najesc i caly dzien mozna sobie podchodzic i dojadac :D Potrawy zmieniaja chyba 3 razy dziennie, w tej cenie sa tez desery. Bez opcji all inclusive jedyna nieodplatna rzecza, jaka byla dostepna to woda z butli, z ktorej bardzo duzo i czesto korzystalysmy ;) . Jednak jakbym miala jechac drugi raz, to od razu wzielabym all inclusive-jest b.oplacalne birac pod uwage np. fakt, ze zwykly sandwich czy hamburger z menu kosztuje 5-6 dolcow, a drink o ile pamietam ok.3-4 dolce. Nas czesto "ratowalo" to,ze w wykupionych wycieczkach mialysmy np.pol albo calodniowe wyzywienie z piciem :D . Aha i jeszcze odnosnie tego naszego hotelu to restauracja jest naprawde b.sympatyczna, tuz przy plazy i basenie, otwarta od rana (7-8 ) do ok.23, wieczorami przygrywalo na gitarach 3 typowych Mexykanow w sombrerach i obsluga bardzo mila, biegle mowiaca po angielsku ;)

Jak bedziesz miala jeszcze jakies pytania, to chetne sluze rada :) Jak tylko uaktualnie strone, to dam znac na form. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam bilet z okolic chicago to 600$ w obie strony wiec lepiej kupic wycieczke na jakiejs stronie, ja ze sniadaniem i 4 noclegami zaplacilem 1900$ za 2 osoby, hotel na waikiki, przylot rao wylot wieczorem mialem 5 dni, wystarczy na wyspe O'ahu

jak ktos chce szczegoly to pytajcie , na pewno unikajcie wypozyczania samochodu, ja wzialem na 1 dzien i to bylo akurat zeby zobaczyc North Shore i objechac wyspe

http://akulik.nazwa.pl galeria:)

ja zakladam wylot z Vegas lub tez Los Angeles, i tak sobie policzylam, ze bez wyzywienia na 5 dni wyszloby mnie to ok. $600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...