Skocz do zawartości

prospective student


Rekomendowane odpowiedzi

nie jest to prawda - znam setki osob, ktore nie mialy wbitej notki prospective student a zmienily status w USA na studencki. Nie jest to wiec prawda co pisza, ze TYLKO w wypadku kiedy ktos ma ten wpis to USCIS moze uwzglednic zmiane statusu.  

Bardzo wiele osob z wizami B, J, H zmienia co roku status w USA. Nie wszystkim tenze nowy status jest przyznawany, ale nie jest tez tak ze 90% nowy status jest odmawiany, bo wtedy nikt by sie nie staral w ogole isc do szkoly wiedzac, ze na 100% sprawa jest przegrana.  

Ok to rozumiem, ale w poprzednim moim poscie napisalam, ze wjezdzam na teren USA na wizie B-2 i tam chce zmieniac status na studencki i wyczytalam na kilku stronach, ze o wpis 'prospective student' mozna sie starac rowniez przy przekraczaniu granicy USA i wtedy urzednik wbija taka adnotacje do I-94. Jak to z tym jest :?: Czy rzeczywiscie mozna tak zrobic i jak to wyglada :?: Mam zwyczajnie powiedziec urzednikowi na lotnisku USA, ze chcialabym studiowac :?: I czy oby nie jest to zbyt ryzykowne, moze mnie wtedy nie wpuscic. Boje sie z drugiej strony, ze w USCIS trafie na jakiegos wrednego urzednika i nie zmieni mi statusu :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to prawda - znam setki osob, ktore nie mialy wbitej notki prospective student a zmienily status w USA na studencki. Nie jest to wiec prawda co pisza, ze TYLKO w wypadku kiedy ktos ma ten wpis to USCIS moze uwzglednic zmiane statusu.  

Bardzo wiele osob z wizami B, J, H zmienia co roku status w USA. Nie wszystkim tenze nowy status jest przyznawany, ale nie jest tez tak ze 90% nowy status jest odmawiany, bo wtedy nikt by sie nie staral w ogole isc do szkoly wiedzac, ze na 100% sprawa jest przegrana.  

Ok to rozumiem, ale w poprzednim moim poscie napisalam, ze wjezdzam na teren USA na wizie B-2 i tam chce zmieniac status na studencki i wyczytalam na kilku stronach, ze o wpis 'prospective student' mozna sie starac rowniez przy przekraczaniu granicy USA i wtedy urzednik wbija taka adnotacje do I-94. Jak to z tym jest :?:

MOZNA STARAC SIE O TAKI WPIS ALBO W KONSULACIE ALBO NA GRANICY. Z TYM, ZE NIKT NIE DA CI GWARANCJI, ZE TAKI WPIS DOSTANIESZ ANI ZE CIE W OGOLE WPUSZCZA DO USA.

Czy rzeczywiscie mozna tak zrobic i jak to wyglada :?: Mam zwyczajnie powiedziec urzednikowi na lotnisku USA, ze chcialabym studiowac :?:

NIE MOZESZ POWIEDZIEC, ZE CHCIALABYS STUDIOWAC BO CIE ZAWROCI DO POLSKI I KAZE UBIEGAC SIE O WIZE STUDENCKA, KTORA SLUZY WLASNIE DO STUDIOWANIA. JADAC NA WIZIE B-2 MOZESZ POSZUKAC SZKOLY ITP., ALE RYZYKOWNE JEST MOWIENIE, ZE JEDZIESZ STUDIOWAC.

SAMA ZNAM KILKANASCIE PRZYPADKOW KIEDY KTOS NIE BYL WPUSZCZONY NA TEREN USA, BO PROSIL URZEDNIKA O WPIS "PROSPECTIVE STUDENT" GDYZ "JECHAL STUDIOWAC" MAJAC WIZE B-2, A TO AKURAT NIE SPODOBALO SIE URZEDNIKOWI.

I czy oby nie jest to zbyt ryzykowne, moze mnie wtedy nie wpuscic.

OCZYWISCIE, ZE MOZE CIE NIE WPUSCIC.

Boje sie z drugiej strony, ze w USCIS trafie na jakiegos wrednego urzednika i nie zmieni mi statusu :?

OWSZEM, JESLI POJDZIESZ DO MALO ZNANEJ SZKOLKI TO WTEDY TAK SIE MOZE STAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...