Jump to content

Recommended Posts

O wlasnie jak jestem uczniem w 3 klasie LO to co warto wziac ze soba do konsula oprocz affidativ? Jesli chodzi i wize turystyczna.

Jakie dokumenty ze sobą zabrać i co konsulowi pokazać?

Odp.: Zacznijmy od tego, że konsulowi nic nie pokazywać, chyba że sam o to poprosi. I tylko wtedy, kiedy poprosi. Bardzo często jest tak, że rozmowa z konsulem trwa półtorej minuty, zadawane są trzy nie związane ze sobą pytania i osoba otrzymuje (lub nie otrzymuje) wizę.

I kilka dodatkowych info:

Etapy Aplikowania o wizę turystyczną

1. Umówienie wizyty

Umówić się przez telefon - numer podany na stronie ambasady, 0-707... na odpowiadający nam termin.

Podczas tego umawiania się będą potrzebne:

1. paszport (pani wypytuje o numer, czasem też kiedy został wydany i do kiedy jest ważny)

2. Długopis i kawałek papieru do notowaniaołówek , żeby sobie zapisać termin :)

Pani zapyta nas czy wypełnimy wniosek elektronicznie czy ręcznie - wybór należy do nas, ale wnioski wypełnione elektronicznie są obsługiwane szybciej (ręcznych przyjmują na rozmowy tylko w piątki, elektronicznych w pozostałe dni)

2. Wypełnienie wniosków

Kolejny etap to wypełnienie odpowiednich wniosków - obligatoryjnie - dla wszystkich jest to wniosek DS-156, link do strony na której należy ten formularz wypełnić podany jest na usinfo.pl w dziale wizy nieimigracyjne, tam tez są instrukcje jak go wypełniać, dla mężczyzn w wieku 16-45 lat jest jeszcze wniosek DS-157 - on jest do wypełnienia ręcznie.

3. Wpłata

Uiszczamy wpłatę - w wysokości równowartości 100$ i na konto podane na stronie usinfo.pl. Jest tam tez podana kwota w złotówkach i chyba najbezpieczniej wpłacić tyle ile jest tam napisane (nie zawsze jest to równowartość 100USD)

4. Wizyta w Ambasadzie

5. Rozmowa z konsulem

Pyt. 2.: To na jakiej zasadzie te wizy są przyznawane?

Odp.: Z tego, co czytamy na forum, to najważniejsze jest pierwsze wrażenie i sposób, w jaki zachowujemy się podczas rozmowy z konsulem, w drugiej kolejności to, co wpiszemy we wnioskach wizowych, no i w trzeciej papiery, które przeniesiemy ze sobą. Jeśli będziemy zdenerwowani, i będziemy się mylić w tym, co odpowiadamy to istnieje szansa ze nasz wniosek zostanie odrzucony i nie przekonamy konsula do tego, iż faktycznie chcemy tam jechać turystycznie. Spotkanie z konsulem ma na celu przekonanie go ze nasze więzi w kraju są na tyle mocne, iż nie zostaniemy nielegalnie w stanach.

Link to comment
Share on other sites

Chce wyjechać do USA z mężem niemamy dzieci i prawdopodobnie w ciągu najbliższych dni dostaniemy zaproszenie-dostane je od kuzyna .Mój mąż ma pracować w jego firmie jakie są szanse na wize i o jaką sie starać??????prosze o szybki odpis.Pozdrawiam i dzieki8 za odpowiedzi :);)

Link to comment
Share on other sites

Możecie starać się o wizę turystyczną, ale wtedy Twój mąż musiałby pracować nielegalnie, czego nie polecam. Jeśli chcecie, żeby wszystko było zgodnie z prawemn, to Twój mąż powinien starać się o wizę pracowniczą H2B. Musicie udowodnić, że będzie w stanie się tam utrzymać.

A jakie są szanse? No cóż, to już zależy od tego, jak przekonujący będziecie dla konsula i jaki będzie miał on humor... Więc ciężko powiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

A jeże4li w zaproszeniu bedzie zapisane żę mój kuzyn przyjmuje go do pracy i że bierze za nas całą odpowiedzialność i ponosi koszty za podróż oraz za utrzymanie na s w Usa to czy szanse sie zwiększą.Mam tam nie tylko kuzyna oraz ciociew i wujka którzy mieszkaja tam ok.30 lat i maja obywatelstwo amerykańskie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...