Skocz do zawartości

Przeworzenie jedzienia do usa


greth

Rekomendowane odpowiedzi

dla wiadomosci ja codziennie gotuje i robie dla siebie jedzenie...

moja opinia nie dotyczcy fast foodow itp ale np jakosci miesa, kurczakow, kielbasy, serow, szynki itp

osobiscie robie duuuze zakupy w polskim sklepie w chicago raz na kilka miesiecy i to jedzenie jest bardzo zblizone smakiem do polskiego, nie jest identyczne ale w granicach tolerancji i nie ma co narzekac

natomiast amerykanskie sklepy i owoce, warzywa nie maja tutaj smaku... sporadycznie zdarza sie ze w sklepach pojawia sie jakas nowa marka pomidorow czy ziemniakow ktore smakuja inaczej, jakos tak prawdziwiej :) z reguly produkty podstawowe pochodza z poteznych korporacji i masowej produkcji, chemicznej produkcji - zasada: duze, ladne ale bez smaku, rozplywa sie jak woda - jak holenderskie pomidory

tu po prostu inaczej robi sie jedzenie - inaczej sie produkuje, a amerykanie przywykli do tego smaku i dla nich to normalne jak dla nas smak polskiego chleba...

zawsze znajdzie sie ktos kto krzyczy ze jak sie chce to sie da, a ja pytam skosztuj Pan amerykanskiego kurczaka i powiedz mi prosto w oczy ze to identyczny smak z polskim mieskiem drobiowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jak sie jada w MCDonald's albo kupuje najtansze produkty to pewnie, ze nic dobrego sie nie znajdzie. Ale przy odrobinie wysilku i pomyslowosci mozna kupic dobre jedzenie i w duzym wyborze. Pewnie, ze nie takie smaki jak polskie, ale w koncu to nie Polska. Nie mozna miec wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega nie uwazal, taniego nie kupuje, w fastfodach nie jadam:

w macdonaldach nie jadam, z fast foodow polecam jedynie SUBWAY kanapki z czymkolwiek w dlugie bulce, niskotluszczowe, z reguly wcinamna lunch w czasie przerwy w pracy, szybko i calkiem zdrowo, 6 inch juz od 3$ a z lokalnymi kuponami mozna i dwie kupic za 4$

jesli chodzi o restauracje to OLIVE's GARDEN zasluguje na uwage i wszelkie lokalne serwujace steki - steki same w sobie maja taki sam smak jak w polsce, niestety najtansze one nie sa, ceny stekow w zaleznosci od rodzaju sirloin, new york, t-bone czy prime rib zaczynaja sie od 15$ najtansze i namniejsze 8oz do 30-40$ w dobrych (nie najlepszych w miescie) restauracjach.

w mojej miescinie nie ma wiele oprocz walmartu a inne sklepy asortyment maja podobny, kielbasy i sery nawet najdrozsze maja sporo roznice jakosciowo-smakowa (soda i chemia) - o produktach typu GREAT VALUE nie wspominam tego nie da sie jesc.. jedynie surowemiesasanormalnejjakosci,tegonie dasie zepsuc:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA można bardzo dobrze zjeść, ale niestety za to się płaci :) Jeśli ktoś ma dużo pieniędzy to warto kupować w sklepach prowadzonych przez imigrantów dla imigrantów - polecam zwłaszcza delikatesy włoskie i niemieckie (najlepsze chyba wędliny świata). No cóż, kosztują sporo :) Supermarkety mają podłe żarcie, wg. zasady co tanie to gówniane.

Aha, bajgli kupionych w żydowskiej dzielnicy w Nowym Jorku nic nie pobije :) zwłaszcza gdy kupuje się jeszcze ciepłe i posmaruje masełkiem :)

Tyle tylko że urzędników na lotnisku nic to wszystko nie obchodzi. Jest zakaz i oni będą się tego trzymali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii formalnej:

Aha, bajgli kupionych w żydowskiej dzielnicy w Nowym Jorku nic nie pobije :) zwłaszcza gdy kupuje się jeszcze ciepłe i posmaruje masełkiem :)

Nic nie pobije bajgli z dawnego zydowskiego East Endu w Londynie - Brick Lane Beigel Bake. Mmm... :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcilabym miec wybor wiekszy niz walmart, niestety to przywilej tylko duzych miast, reszta ameryki zajada sie walmartem :)

Możę głupio to zabrzmi, ale sugerujesz że bogaci ludzie w małych miastach jadają jedzenie w Walmartu? Śmiem wątpić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przygotowywanie jedzenia własnoręcznie trzeba czasu a gdy się robi 12-14h/dziennie to raczej każda chwile spędza się na spaniu , inna sprawa moim zdaniem każde jedzenie w usa jest na chemi pescytydach, tak więc ani mięso ani warzywa i owoce nie są normalne smakują gorzej i są nie zdrowe jak te w polsce więc czego nie będziesz robić z solą i pieprzem języka nie oszukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...