Skocz do zawartości

Czy mam szansę na turystyczną??


Rekomendowane odpowiedzi

Czy mam szansę na vizę turystyczną...jeśli bedę miala zaświdczenie z pracy w której pracuję,spory wyciąg z konta, dwa auta na siebie i to ,ze chodzę tu w Polsce do szkoly językowej to nie wiem czy to moż pomóc czy tylko zaszkodzić??Jak oceniacie to...bo ja nie za bardzo od razu to z góry mówię....ale chcialabym posluchac opini doświadczonych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nikt nie powie, prócz konsula. Dobrze mieć jak najwięcej dowodów, które przekonają konsula że nie masz zamiaru jechać do pracy czy w celach imigracyjnych, ale nie zawsze konsul o nie pyta. A czasem możesz mieć tonę dowodów a wizy nie dostaniesz.

Pamiętaj by nic nie pokazywać zanim konsul o to nie poprosi. Nadgorliwość bywa zgubna ;) Słyszałam o przypadku w którym konsul zaczął drążyć temat osoby która wystawiła zaproszenie, petent się pogubił "w zeznaniach" i dostał odmowę.

Nigdy nie kłam, jak Cię przyłapią na kręceniu to możesz dostać zakaz wjazdu do USA na parę lat. Jeżeli czegoś nie wiesz nie zmyślaj. Ubierz się starannie ale nie jak na bankiet :D bądź uśmiechnięta i staraj się być na luzie.

Szkoła językowa to IMO żadna przeszkoda, wręcz przeciwnie. Starasz się o wizę turystyczną, więc wg. konsula jedziesz zwiedzać USA - chyba dobrze że uczysz się języka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze ja cos dodam od siebie ... slyszalem tez ze dobrze miec te kwity wszystkie zaswiadczenia z pracy , wyciagi z kont itd , ale oczywiscie tak jak uz pisalas nie nalezy wyciagac tych dodatkowych dok. zanim o to nie zsapyta konsul , ja mialem zaproszenie , zaswiadczenie ze szkoly , zaswiadczenia o zarobkach rodzicow i inne papiery a nawet mnie o nie nie zapytano ale wiadomo ze gdy by Cie poproszono o to a bys nie miala nic to tez lipa ... mnie tylko pytano o te podstawowe rzeczy i dostalem wize ;)... no i podstawa sie nie stresowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi odpowiedzieć ile taka wiza jest ważna po wystawieniu i na jaki okres można wjechać do usa i przebywać tam legalnie?

Konsul wbija tzw. promessę wizową, a nie faktyczną wizę. Z taką promessą możesz się starać o wizę, którą udziela urzędnik imigracyjny na lotnisku.

Promessa może być wystawiona na bardzo różny okres, najwyżej na 10 lat. Faktyczną wizę, z tego co się orientuję, można dostać najwyżej na 6 miesięcy. Można za to się starać o jej przedłużenie, już na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy tą promesse wizowa mogą ci nie uznac na lotnisku w USA?

I mam pytanie- bede starał sie o turystyczna, ale właśnie kończe liceum, wiec teoretycznie bede potencjalnym emigrantem... Oczywiście nie chce uciekac ale jak to wytłumaczyc :)... Czy mam jakiekolwiek szanse? Zakładając ze dostane się na studia i bede miał papiery na to... Zarobki rodziców średnie ( słyszałem ze to wazne)

aha i jak ma wygladac zaproszenie ?(mam rodzine u której bede mieszkał) Zwykły druk czy jakis specjalny? , z góry dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy tą promesse wizowa mogą ci nie uznac na lotnisku w USA?

Jak najbardziej mogą nie uznać, jeśli uznają że przybyłeś w celach nieturystycznych.

I mam pytanie- bede starał sie o turystyczna, ale właśnie kończe liceum, wiec teoretycznie bede potencjalnym emigrantem... Oczywiście nie chce uciekac ale jak to wytłumaczyc :)... Czy mam jakiekolwiek szanse? Zakładając ze dostane się na studia i bede miał papiery na to... Zarobki rodziców średnie ( słyszałem ze to wazne)

To jakie masz szanse wie tylko konsul.

aha i jak ma wygladac zaproszenie ?(mam rodzine u której bede mieszkał) Zwykły druk czy jakis specjalny? , z góry dzieki...

http://uscis.gov/graphics/formsfee/forms/i-134.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...