Skocz do zawartości

Jak wyjechac w takiej sytuacji -zobacz mo?e pomo?esz


Seba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój ojciec jest obywatelem amerykanskim ,matka przebywa z ojcem i konczy proces legalizacji w stanach . Ojciec wyjecha3 legalnie jakieś 16lat temu. Przez ten czas z3o?y3 mi wniosek o wize emigracyjną w 1992 roku . Dosta3em zaproszenie do konsula w 1998 i odmowe wydania wizy poniewa? miedzyczasie sie o?eni3em i nie zg3osi3em tego faktu . Ojciec wys3s3 mi drugie zg3oszenie ju? na mnie i na ?one ale okaza3o sie ?e zagine3o i nie ma takiego podania . W 2001 roku znów z3o?y3 dokumenty i na razie mamy tylko potwierdzenie tego faktu natomiast kategoria w której jesteśmy jest rozpatrywana dopiero z lat 1999 czyli jeszcze trzeba czekaa jakieś min.3 lata . Konsul nie chce nam wydaa nawet wizy turystycznej . Rodzice nie są ju? m3odzi i bardzo zale?y im na naszym przyje1dzie. Ja te? nie chce jechaa jak bede dziadkiem . Sumując to czekam ju? na wyjazd 12 lat i jeszcze ka?ą czekaa 3 lata . Czy ktoś wie cokolwiek , do kogo sie zwrócia o pomoc , mo?e są jakieś agencje specjalizujące sie w tym temacie .Pozdrawiam Sebastian[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Kiedy twoj tata skladal podanie na ciebie i zone (czyli petycje I-130) to petycja nie moze zginac. Dostajesz potwierdzenie przyjecia listu z urzedu imigracyjnego oraz oni keszuja czek badz money order - wiec jest dowod na to, ze dokument byl zlozony. Chyba, ze nie wiem co skladal twoj tata na ciebie, bo innego dokumentu juz nie ma, ktory by mogl zlozyc. Jesli dokument ginie z winy urzedu imigracyjneg, to majac skeszowany czek oraz kopie zlozonego dokumentu mozesz ubiegac sie o wlaczenie cie do kolejki tak jakbys juz tam byl od momentu kiedy skeszowali czek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karina ma racje.Poza tym w INS - urzedzie imigracyjnym nie da sie przyspieszyc pewnych spraw. Jesli rozpatruja podania o sponsoring z roku 1999 niestery pozostaje czekac 3 lata.Napewno twoi rodzice zostana powiadomieni o jakis zmianach listownie. Kazde podanie w INS jest rozpatrywane indywidualnie. Niekoniecznie potrzebyjesz prawnika, moze tylko osobe znajaca dobrze angielski ktora moze zadzwonic na info do INS-u, lub napisac.

https://egov.immigration.gov/cris/jsps/index.jsp

tu znajdziesz informacje na temat twojej sprawy,

Edition Date: 06/05/02. 03/19/02, 12/28/01, 10/13/98 versions also acceptable - takie daty sa wlasnie rozpatrywane.

sprawdz:

http://uscis.gov/graphics/formsfee/forms/i-130.htm

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...