Skocz do zawartości

szukanie mieszkania


margo1980

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Heh nie wiem jak jest w NY ale wiem ze w Chicago kumpel za fajne mieszkanko - 2 pokoje , salon , kuchnia i lazienka w fajnej i spokojnej dzielnicy placi 370 $ na glowe gdyz mieszka z kumplem wiec za caly dom ok 740 $, czyli sam pokoj jakby chciec to mysle ze male pieniadze ... sam sie wybieram do Chicago i trzeba bedzie cos znalezc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podawanie średnich cen nie ma większego sensu. Ceny zależą od dzielnicy i od tego co się w mieszkaniu znajduje. Np. mój mąż wynajął właśnie mieszkanie w miasteczku koło Chicago (2 sypialnie, salon, kuchnia i łazienka + pralnia w piwnicy) za 900 dolarów + opłaty za prąd. Znajomy za podobne mieszkanie, ale w gorszej dzielnicy płaci 600 dolarów. A w necie widywałam takie mieszkania nawet za 1800 dolarów. Tzw. studio (jeden pokój z wnęką kuchenną i łazienką) w samym centrum Chicago, moja koleżanka mogła wynająć za 1200 dolarów miesięcznie. Zdecydowała się na mieszkanie na przedmieściach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam parę konkretów na swoim przykładzie (mieszkam w NJ):

- miesięczny czynsz za 2 pok. + kuchnia i łazienka = 850$ (tak średnio płaci się za taki lokal)

- telefon (dwie linie w sieci Cingular, 500 darmowych minut) = 70$

- gaz + energia ~ 150 - 200$

- woda najczęściej włączona w opłaty

- internet (dostawca - Cablevision, szybkość 512 kb/s) - 30$ (50$ po półrocznym okresie promocyjnym).

Pzdr :)

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...