Skocz do zawartości

two years rule DS 2019 vs wiza


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam problem.

Jestem juz w stanach na wizie J1. Mój pracodawca zgodził się zasponsorować mi wizę H1.

Wszystko myślałem że jest pięknie, dopóki nie zobaczyłem rozbieżności między wizą a DS2019.

W wizie mam napisane:

bearer is not subject to section 212e.

two year rule does not apply.

applicant not same as class entry.

natomiast w DS2019 mam:

subject to two-years residence requirement based on the Exchange Visitor Skills List

I teraz jestem w kropce, bo nie wiem co się liczy, i czy przez to nie bede miał problemów z dostaniem wizy pracowniczej??!!

Czy muszę coś zrobić, gdzieś pójść, coś załatwić, żeby mi to zmienili czy mogę spać spokojnie. Który wpis jest ważniejszy?

Będę wdzięczny za każdą sugestię.

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Polecam Ci przejrzenie moich postow, bo mialam dokladnie taka sama rozbieznosc, jak i podobnych.

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...=969&highlight=

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...1230&highlight=

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...4451&highlight=

Gdybys byl PL wystarczyloby podejsc do ambasady i tam byc wyjasnil sprawe. Gdyby to byl blad to zostalaby Ci wydana nowa wiza. Nie wiesz jednak czy jestes przyporzadkowany do tej sekcji, wiec zanim bedziesz sie staral o wize H musisz wyjascnic sprawe z sekcja 212e. Moze to byc blad, ale tez i rzeczywiscie mozesz byc przyporzadkwany, a wtedy czekalaby Cie aplikacja waiver. A to trudny proces.

Wiem, ze z US mozesz sie starac o cos takiego jak Advisory opinion. Zostanie Ci przyslany list z opinia czy ta sekcja Cie obowiazuje czy nie.

Nie wiem czy jest inny sposob dowiedzenia sie tego bedac w US.

Advisory Opinions

Q. What is an advisory opinion for a waiver recommendation case?

A. An advisory opinion is a request for a statement from the Waiver Review Division as to whether an exchange visitor is subject to Section 212(e) of the Immigration and Nationality Act, as amended.

Q. When should I request an advisory opinion?

A. You should only request an advisory opinion after you have parti[beeep]ted in a J-1 program and you have doubts whether you are or are not subject to Section 212(e).

Q. Can anyone request an advisory opinion on my behalf?

A. Yes. Your attorney or your responsible/alternate officer may request an advisory opinion for you.

Q. What information should I include in my request for an advisory opinion?

A. You should mail legible copies of all your DS-2019/IAP-66 forms along with the written request for an advisory opinion. We do not recommend sending your request by fax because DS-2019/IAP-66 forms frequently become illegible during the fax process.

Q. Where do I send the request?

A. You should send your request to the following address:

U.S. Department of State

CA/VO/L/W, Visa Services

2401 E Street, NW, (SA-1)

Washington, DC 20522-0106

The request for an advisory opinion should be made by letter and must provide legible copies of all of the exchange visitor's DS-2019/IAP-66 forms for the entire time he/she was in J status. You should provide a self-addressed, stamped envelope for where you would like the advisory opinion sent.

Polecam Ci przeczytanie tego linka w pytaniach i odpowiedziach.

http://travel.state.gov/visa/temp/info/inf...4.html#advisory

pozdrawiam,

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje:D o wiele łatwiej teraz mi jest zorientować się co robić dalej.

Występuję o waiver, potem dopiero będę sie starał o H1B.

Mam jeszcze jedno pytanie, co to jest numer I-94??

Jak przyleciałem do stanów, musiałem w samolocie wypełnić taki formularz, z którego w paszporcie został mi tylko skrawek, na którym jest napisane I-94 Departure Record.

Czy to właśnie to jest to I-94? i czy numer w górnym rogu "Departure number" to właśnie jest ten numer I-94?

korzystająć z okazji jeszcze zapytam o Alien Registration Number, co to jest skąd mam wiedzieć czy go mam i jeśli tak to gdzie mogłem go dostać i mieć napisane?

Dzieki jeszcze raz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz, ze wystepujesz o waiver czyli wiesz, ze jestes do tej sekcji przyporzadkowany? Jak udalo Ci sie dowiedziec tak szybko? Czy ow przyporzadkowanie wynika, z tego, ze Twoj kierunek studiow jest na skill list?

Wiesz waiver to dlugi i skomplikowany proces, Ciebie obejmowaloby punkt najprawdopodobniej "no objection" jesli jestes przyporzadkowany do tej sekcji.

Upewnij sie na pewno, czy sekcja 212e Cie dotyczy. Bo moze waiver jest niepotrzebny... to wcale nie taki latwy proces.

poczytaj o waiver tu: http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...ighlight=waiver

Alien Registration number to:

The alien registration number (also called the A number) ) is the 8 or 9-digit number following “A” which is shown on the “green card” or Permanent Resident Card (formerly the I-551 Alien Registration Receipt Card), and the Employment Authorization Document card (I-766 and I-688B), and on certain other immigration documents and notices. For newly admitted immigrants, the A number is shown on the machine readable immigrant visa (MRIV) affixed to the foreign passport.

Czyli Cie nie dotyczy. Bo nie jestes jeszcze permanent, tylko tymczasowy - temporary

Nie mam przy sobie I-94 - oddalam na lotnisku :) ale mysle, ze to wlasnie o ten numer chodzi, w prawym rogu. Chyba, ze jest jakis inny na I-94.

pozdrawiam,

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info!!

Co do pewnosci to tak, jestem informatykiem, wiec jestem na skill list:(

Na DS mam niby non-specialty ale to chyba blad... coz.

co do numeru I-94 to faktycznie jest to numer ktoryz zostal na strzepku formularza I-94, ktory zostawili mi w paszporcie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...