Skocz do zawartości

odmowa wizy na program career training


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

w piatek byłam w ambasadzie w Warszawie po wize na 18 miesięcy, pan konsul dal mi formularz 221g i kazal czekać na odpowieć czy dostalam wize czy też nie, bo on musi sobie wszystko poczytać tzn training plan i posprawdzać. Zaznaczam że wszystkie papiery miałam w porządku, więc nie było do czego sie przyczepić. Oddał mi paszport i z uśmiechem na buzi powiedział good bye.

Dziś dostałam telefon że niestety otrzymałam odmowe, uzasadnieniem tej odmowy jest fakt iż u mojego pracodawcy co mialam jechać na mój career training pracowałam już 3 razy będąc na programie W&T.

Nikt o czymś takim nie słyszał, do każdego biura co dzwonie słysze ze to jest pierwszy przypadek, myśle też iz moja organizacja sponsorująco gdyby coś wiedziała o takim przepisie pewnie by mnie nie zakwalifikowała.

Sama już nie wiem co mam o tym myśleć, chyba kosulowie nie mogą wymyślać przepisów do własnych potrzeb?? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 miesiąc później...

...kurcze, a ja mam taki sam plan... jechac na inter do pracodawcy, u ktorego bylem juz 3 razy na wat... czy to juz pewne, ze wizy nie dostane...

mozesz cos wiecej napisac... na jaki dokladnie intern jechalas... jaki plan praktyk... no i w ogole jakies szczegoly...

dzieki i pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam!

Nikt o czymś takim nie słyszał, do każdego biura co dzwonie słysze ze to jest pierwszy przypadek, myśle też iz moja organizacja sponsorująco gdyby coś wiedziała o takim przepisie pewnie by mnie nie zakwalifikowała.

Bzdura - po prostu do zlych biur dzwonisz... Ambasada jasno dala do zrozumienia ze osoby ktore jada po raz n-ty do swojego pracodawcy z work and travel na program intern moga spodziewac sie odmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fendix??

Mam pytanie, skad masz takie informacje?? Kurcze, przyznam , ze mnie to troche zmartwilo...

Bo takze bylem 3 razy na WAT u tego pracodawcy, co teraz wybieram sie na praktyki...

Czy to "pewne", ze nie dostane wizy??

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie - bo jak tego nie maja w ambasadzie - to nie beda tez mieli odnotowane moijej 3 krotniej pracy w tym samym miejscu - bo przeciez do sevisu logujemy sie dopiero od 2 lat??

sevis, sevis... a czy to jedyny 'slad' udzialu studenta w programie?

sponsor jest prawnie zobligowany do minimum 3-letniego przechowywania dokumentow zwiazanych z pobytem exchange visitor'a oraz do udostepniania ich na zyczenie DoS. nie trudno wiec zakladac, ze jesli nawet nie przez SEVIS, to Dos (a co za tym idzie ambasada) do takich danych dotrzec moze.

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Długo nie zaglądałam na forum.

Jak już pisałam wcześniej dostałam odmowe, jednak postanowiłam jeszcze raz iść do ambasady po ok. miesiącu od pierwszej wizyty z tym, że mój sponsor INTRAX przysłał mi pismo które wziełam z sobą do ambasady. W piśmie tym była informacja, że w pełni kwalifikuje się na ten program, generalnie zamieszczone były wszelkie informacje które mogłyby ewentualnie przekonać konsula do tego by dał mi wize.

Czekając w kolejce do ambasady naprawde wierzyłam, że ta pierwsza odmowa to czysty przypadek i że dostane wize.

Bedąc na sali modliłam się by nie trafić do tego samego kosnula, z moich obserwacji to on tam kosi najwięcej ludzi. Trafiłam do bardzo miłej Pani konsul, naprawde wszystko mi wyjaśniła i widziałam że było jej żal mnie, bo fakt mine miałam jakbym na skazanie czekała. Niestety i tym razem dostałam odmowe, jednak Pani konsul powiedziała mi że nie ma żadnej mojej winy w tym że tą odmowe otrzymałam, zapytała się jak INTRAX mnie zakwalifikował itd. Powiedziała że jest taki przepis, iż nie można jechać na praktyki do pracodawcy u którego się już pracowało i że organizacje nagminnie tego nie uwzględniają dodała jeszcze, że ambasada pisze w tej sprawie do Waszyngtonu itd.

Zatrzymała wszystkie papiery moje co otrzymałam od organizacji powiedziała że napisze do nich, na koniec jeszcze już w pełnej rozpaczy poprosiłam ją żeby może jednak dała mi tą wize, a ona na to ze smutną miną powiedziała że nie może, że takie jest prawo, dodała jeszcze że kwalifikuje się na program H2B a nie na intera.

Na tym skończyły się moje plany związane z wyjazdem do USA minimum na 6 miesięcy. Cóż mówi się trudno.

Ostatnio obiły mi sie o uszy informacje że jest naprawde coraz trudniej wyjechać na praktyki do USA. Moja znajoma która pracuje w biurze wysyłającym ludzi do USA miała dziewczyne co otrzymała odmowe wizy na intera a powód........jako że wcześniej pracowała ta osoba w Angli, prawie rok tam była konsul jej powiedział że praktyka zdobyta w Angli jej starcza i nie musi jechać do USA, dodam ze osoba ta nigdy w USA nie była.

Pozdrawiam Feri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...