Skocz do zawartości

odmowa wizy na program career training


Rekomendowane odpowiedzi

aha bo ja wlasnie wybieram sie niedlugo na rozmowe w sprawie intenshipa na 18miesiecy i jezeli nie dostane za pierwszym razem mam zamiar probowac tak jak ty do skutku ;-)

dobrze wiedziec, ze jest ktos taki komu sie udalo:)

a czy po pierwszych dwoch odmowach musialas po prostu znowu umawiac sie telefonicznie na rozmowe? nie robili zadnego problemu z tego ze dopiero co bylas w ambasadzie i dostalas odmowe?

aha i jeszcze czy oprocz sprawdzenia planu praktyk zadaja duzo pytan?

z gory dziekuje za odpowiedz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Czesc

Mnie do ambasady umawialo moje biuro w ktorym zalatwialam wyjazd, i ja w ciagu 3 tyg bylam 3 razy

A co do pytan to te podstawowe, dlaczego chce jechac, czy w to samo miejsce co na worku, czy mam mieszkanie, ile mi placa, jak moje studia sie maja do tych praktyk , co robilam jak bylam poprzednio w usa i chyba to wszytsko.

A i jeszcze jedno, mi w biurze odradzali zebym mowila ze jade z chlopakiem , ale ja wspomnialam o tym i ten poprosil mnie o jego nazwisko , sprawdzil czy on dostal wize.

Jesli masz jakies pytania to chetnie odpowiem

A i gdzie sie wybierasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taka sytuacja ze nie korzystam z zadnego biura w Polsce ale bezposrednio z biura w Usa. Internshipa zalatwiam nie ze wzgledu na wyksztalcenie ale na doswiadczenie w administracji i wlasnie mam taki plan praktyk ulozony :( Wydaje mi sie ze moj TP jest dobry ale z drugiej strony skad moge wiedziec na co oni tam zwracaja uwage ;p

A jak wyglada sprawa jesli chodzi o znajomosc jezyka? czy bardzo zwracaja na to uwage przy rozmowie w ambasadzie? Moj angielski jest calkiem niezly ale nie jest to niestety nic nadzwyczajnego. Bylam juz 2 razy w Stanach na wizie turystycznej no i tak mi sie wydaje ze teraz mowie takim typowo komunikatywnym amerykanskim:P Czyli wszystkie madre slowka i zwroty, ktorymi tak nas meczyli w szkole wyparowaly a zastapil je taki amerykasnki slowotok :/

Aha i jeszcze jedna rzecz, ja jestem teraz na 3 roku czyli powinnam sie bronic juz w czerwcu, co prawda nie wiem czy sie wyrobie ale taki mam plan. Jak mam im udowodnic ze wroce do Polski bo chce robic magisterke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim sponsorem tez jest Intrax tylko, ze ja mam posrednika tu w Polsce, ale tez czekam juz bardzo dlugo, chociaz na swojej stronie maja napisane, ze caly proces trwa od 3-6 tyg. no to na moj gust i Ty i ja czekamy juz ponad przepisowe 6 tyg!!

Ps. i tez mam nadzieje, ze juz wkrotce dojdzie do szczesliwego konca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedzieli ze same 3 tygodnie to zajmuje caly proces uzyskania od Intraxu zatwierdzenia mnie jako trainee i otrzymanie od nich wszystkich potrzebnych mi dokumentow. Ale zanim to trzeba popodpisywac umowy ze swoja firma, utworzyc training plan etc. wiec 6 tygodni raczej wydaje sie nierealne :( Na szczescie mam juz to wszystko za soba i czekam tylko na papiery z Intraxu, mam nadzieje ze wkrotce przyjda.

A masz juz umowiona wizyte w ambasadzie? I wogole na jakim jestes etapie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja juz od ponad 2 miesecy jestem na tym samaym etapie co ty, czyli czekam na papiery od nich, jak widac im sie nie spieszy.

A 6 tyg jest jak najbardziej realne, bo przeciez dokumenty, ktore masz od nich do podpisu i tarining plan to nie zajmie ci dluzej niz 2 tygodnie. No tylko dluzej jest ze znalezieniem praktykodawcy, ale przepiez podpisujesz wszelkie umowy z nimi jak juz go masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...