Skocz do zawartości

odmowa wizy na program career training


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Gratuluje wszystkim, ktorzy ostatnio dostali wizy, to napawa optymizmem:)

Ja niedawno dopiero znalazlam praktyki, a wiec jeszcze wszystkie formalnosci przede mna. Czytalam jednak posty osob, ktorym odmowiono i troche sie martwie, bo moja host firma jest bardzo mala. Moj szef zapewnial mnie, zebym sie nie martwila, gdyż oni mieli różnych studentów zagranicznych i nigdy nie dostali odmowy. No, ale wiecie, jak to z polskim konsulatem, nie ma reguł, a ja miałabym byc tam pierwsza Polka, ktora zatrudnili. Zaczynam sie juz stresowac tym wszystkim, zwlaszcza, ze firmie dlugo schodzi z moim training plan i formalnosci przeciagaja sie, a mi strasznie zalezy na tym, aby poleciec do Stanow w pazdzierniku.

Czy uwazacie, ze powinnam odpuscic sobie ten internship poki co (i tak bylby krotki, bo wciaz mam studia) i bezpieczniej ubiegac sie juz teraz o wize turystyczna? Jak dlugo na taka wize sie czeka? I pytanie do tych, ktorzy dostali wize na int: jak duze byly Wasze firmy? Bo obawiam sie, ze dla konsulatu to b. wazne:/

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie konsul nie pytal o wielkosc firmy tylko czym sie ona zajmuje i co bede tam robile wiec na Twoim miejscu nie przejmowalabym sie jej wielkoscia! Grunt to dobry training plan-wtedy na pewno nie beda sie mieli do czego doczepic i to jak duza jest firma najprawdopodobniej nie bedzie ich interesowalo.

Wiza turystyczna to ok 2 dni czekania na rozmowe od czasu telefonicznego umowienia sie i po tym ok 3-5 dni czekania na paszport juz z wiza jesli sie dostalo wiec w sumie jakis tydzien :)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czasu rozmowy w ambasadzie tak-rozmowe z konsulem mialam w czwartek a paszport z wiza przyszedl w poniedzialek.

niestety zanim rozmowa w ambasadzie to musisz przejsc przez zmudna procedure zwiazana ze stworzeniem training planu, akceptacja ze strony sponsora, a potem wygenerowaniem przez Twojego sponsora Ds2019 co niestety troche trwa-u mnie liczylo sie w miesiacach, w sumie zajelo to ok 3 i pol miesiaca :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...