Skocz do zawartości

warunki otrzymania prawo jazdy na Florydzie


mutu

Rekomendowane odpowiedzi

Ponowie swoje stare pytanie w tym watku. Czy ktos wie jak prawo jazdy moze wplywać na podejrzenia związane z praca w usa ? Latam 2 razy w roku po 3-4 tyg. Ale nie wiem czy sie nie czepią na lotnisku jak zrobie prawko na motor w USA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Florydzie zdobycie prawa jazdy trzeba zaczac od kursu narkotykowego, 4h. Potem egzamin pisemny, badanie wzroku I egzamin praktyczny. Razem ok 120$.

Do otrzymania prawa jazdy potrzebne jest:

- zielona karat lub inna wiza (w przypadku GC) prawko otrzymuje sie na 10 lat.

- SSN - oryginal (nie tylko sam numer)

- potwierdzenie adresu x2 (z jakiegos oficjalnego urzedu

Co do badanie wzroku, ja mam -1 I nie bylo zadnego problemu, cozy restrykcji wpisanych na prawku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Będąc na FL wyrobiłem sobie prawo jazdy na samochód. Z Polski miałem zwykłe prawko i międzynarodowe. Musiałem mieć jakiś papierek, że zamieszkuje na FL. Miałem proste badanie wzroku, test teoretyczny składający się z dwóch etapów: I- ogólne pytania II- pytania o znaki drogowe. Egzamin teoretyczny na własnym samochodzie, został pierw zgrubsza sprawdzony czy jest OK. Na egzaminie musiałem zaparkować na parkingu w wyznaczonym miejscu, zatrzymać się w wyznaczonym miejscu, zawracanie itd. Miałem też ustne pytanie jak zaparkowałbym na wzgórzu. Egzamin o wiele prostszy niż w PL. Jako, że nie mam jeszcze 21 lat moje prawo jazdy jest pionowe, ważne od sierpnia do września. Byłem na wizie B1/B2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...