Skocz do zawartości

warunki otrzymania prawo jazdy na Florydzie


mutu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chce sobie zrobic prawo jazdy na motocykl na florydzie.

Wie ktos jakie sa warunki otrzymania takiego dokumentu?

Ktos mi powiedzial ze jak masz ukonczone 21 lat i potwierdzenie ze uczles sie jezdzic na motorze w jakiejs szkole to nie musisz egzaminu zadnego zdawac ani nic.

Hmmmmm mam racje?

A jak wyglada z prawkiem na auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

odświeżę temat, bo mam pytanie:

Na Florydzie (pewnie i w innych stanach też) podczas egzaminu na prawko na samochód jest też badanie wzroku. Ja jestem osobą krótkowzroczną (stosunkowa niska wada ok -1,5) i czy w zwiazku z tym prawko jest wydawane na innych warunkach (np tak jak w PL na jakiś okres, żeby wadę kontrolować) czy jest to jakaś adnotacja w dokumencie o nakazie jazdy w szkłach/okularach, czy w ogóle są jaja jakieś?

Btw na ile wydawane jest normalnie prawo jazdy? Bezterminowo czy jest jakiś okres ważności?

I pytanie o kategorie prawa jazdy, są różne na osobówki, auta powyżej 3,5t itd? (a w zasadzie jaka jest dopuszczalna masa całkowita dla kat. B w stanach?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waznosc prawa jazdy wydawana jest zaleznie do statusu imigracyjnego. Dla obywateli / rezydentow - 4 lata do daty urodzin wlasciciela (przynajmniej w OH) i pozniej odnowienie jest w zasadzie formalnoscia. Wszyscy inni - do daty na I-94 (jezeli w ogole sie kwalifikuja).

Tu jako takich kategorii nie ma - jest CDL dla pojazdow komeryjnych jezeli nie sa exempt. Cala masa samochodow osobowych ma mase powyzej 3.5t i na zwyklym prawku mozna jezdzic np. motorhome'm ktore czesto ma rozmiar polskiego PKSu...

Na mojej - z OH - jest wpisane - Restriction : Corrective lenses ale nic generalnie z tego nie wynika. Nie ma terminowosci z tego wynikajacej jak w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Florydzie (pewnie i w innych stanach też) podczas egzaminu na prawko na samochód jest też badanie wzroku. Ja jestem osobą krótkowzroczną (stosunkowa niska wada ok -1,5) i czy w zwiazku z tym prawko jest wydawane na innych warunkach (np tak jak w PL na jakiś okres, żeby wadę kontrolować) czy jest to jakaś adnotacja w dokumencie o nakazie jazdy w szkłach/okularach, czy w ogóle są jaja jakieś?

Tak jak przedmowca napisal: Restriction : Corrective lenses

Btw na ile wydawane jest normalnie prawo jazdy? Bezterminowo czy jest jakiś okres ważności?

W zaleznosci od stanu: na ogol 4-7 lat. Ciekawostka: prawo jazdy traci waznosc w dniu urodzin wlasciciela (tak jest przynajmniej w moim stanie).

I pytanie o kategorie prawa jazdy, są różne na osobówki, auta powyżej 3,5t itd? (a w zasadzie jaka jest dopuszczalna masa całkowita dla kat. B w stanach?)

3,5 tony to norma polska (europejska), Amerykanie uzywaja funtow i granicy masy "zawodowego"prawa jazdy jest znacznie wyzsza.

Co do kategorii to motocyklisci w wiekszosci stanow musza do "samochodowego" prawa jazdy dorobic dodatek M.

Zawodowe prawo jazdy dzieli sie na kategorie A i B i jest wymagane (pomijam szczegoly techniczne) gdy kieruje sie pojazdem o masie calkowitej ponad 26 000 lbs (czyli jakies 12,5 tony) w celach zarobkowych. Dlatego tez by prowadzic wielki mobile home rozmiarow pietrowego autobusu nie trzeba nic wiecej niz zwykle prawo jazdy, bo robi sie to dla przyjemnosci. CDL ma rozszerzenia na materialy niebezpieczne, wiecej niz 2 przyczepy , autobusy szkolne czy cysterny itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Oregonie prawo jazdy ma cykliczna waznosc 8 lat, dla odnowienia wystarczy ze sprawdza wzrok w biurze DMV no i oczywiscie trzeba zaplacic.

Ciekawostka: schoolbusem i wozami strazackimi mozna kierowac ze zwyklym prawkiem, nie musi byc CDL. Trzeba tylko zdac dodatkowy, dosc prosty egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 5 miesięcy później...

W Arizonie obywatel dostaje prawko na 64 lata, posiadacz zielonej karty stalej dostaje prawo jazdy do konca daty waznosci zielonej karty i pozniej moze odnowic po odnowieniu karty. Bez udokumentowanego statusu nie mozna sie ubiegac. Kazdy stan ma inne prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Arizonie obywatel dostaje prawko na 64 lata, posiadacz zielonej karty stalej dostaje prawo jazdy do konca daty waznosci zielonej karty i pozniej moze odnowic po odnowieniu karty. Bez udokumentowanego statusu nie mozna sie ubiegac. Kazdy stan ma inne prawo.

Fajnie tam macie,ale po 64 latach mozna zapomniec,ze sie musi isc odnowic prawko ;)

U nas daja na 4 lata,tak jak w OH waznosc mija w dniu urodzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...