Skocz do zawartości

Jaki stan wybrać ? Szkoła w usa...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie... ;) Chciałbym się poardzić ponieważ wyjeżdzam na cały rok szkolny do usa, a nigdy tam nie byłem i nie wiem jaki najlepiej stan pod wzgledem warnków życia i spolecznosci wybrac... Zastanawiałem się nad Californią i Colorado... czy to dobre decyzje czy polecacie coś innego? Chodzi o to zeby mnie nie wpakowali do jakiejs host family która mieszka w cięzarówce... Bo wiem ze w takich stanach jak np. Idaho to duzy odsetek ludzi posiada domy jednorodzinne. Pozdrawiam i czekam na wyczerpujace wypowiedzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Colorado. Oto pare uwag:

Sliczny stan - gory, pustynie, wspaniala pogoda - przecietnie 300 dni slonca na rok. Wspaniale niebieskie niebo. Zimy naogol lagodne w porownaniu do Polski (chyba ze jestes gdzies w gorach) a lato gorace i suche. Bardzo malo wilgoci. Denver nie jest wielkim miastem, ale przyjemnym. Jest dosyc male centrum, przyjemne starsze dzielnice, a potem wielki suburban sprawl - niespecjalnie ladne przedmiescia z setkami identycznych domkow. Tam samochod jest niezbedny. W centrum Denver jeszcze mozna sie troche poruszac autobusami.

Ludzie sa szalenie mili, usmiechnieci naogol, malo Polakow, duzo Latynosow (ale mniej niz na Florydzie) dosyc malo Azjatow i Murzynow, zwlaszcza poza rejonem Denver. W Denver ludzie sa raczej dobrze wyksztalceni - jeden z wiekszych odset ludzi z wysokim wyksztalceniem (magister/doktorat) w USA. Wsrod tych ludzy przewaznie istnieje kultura sportu - ludzie biegaja, jezdza na nartach, chodza na silownie, na rowery itp. Jezeli interesujesz sie sportem - zwlaszcza jezeli jezdzisz na nartach lub snowboard - popros w papierach o host rodzine ktora to lubi. To da ci troche wiecej gwarancji, ze hosci beda sredniej, lub wyzszo-sredniej klasy (bo innych nie stac na narty!)

Jezeli zdecydujesz sie na Colorado mozesz napisac do mnie o wiecej szczegolow na adres gazety wyborczej. Good luck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...