Skocz do zawartości

Konto krok po kroku


ketrab

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzalem na szybko post, mam nadzieje ze nie powtarzam tego, co ktos juz w odpowiedzi napisal:

1. W Polsce konto walutowe warto zalozyc w ING Banku Slaskim - zero oplat za prowadzenie konta, wplate, wyplate. Mozna pozniej przelac na nie pieniadze z rachunku w USA, mozna wplacic na nie pieniadze po przywiezieniu ze stanow.

2. Istnieje stosunkowo tani sposob na przelanie gotowki do USA niz np. przez PKO (koszt takiego przelewu w PKO to ok. 120 zl).

30 zl kosztuje przelew w Raiffeisen Bank, jezeli posiadamy tam konto, prowadzenie konta to 7 zl miesiecznie. Otwierasz konto na miesiac i przelew kosztuje Cie 37 zl. Moze sa lepsze sposoby - ale to najtanszy jaki znam

3. Cytat: "do zakupów w sieci można użyć karty wydanej nawet przez w-y bora-bora, byleby była "wypukła"."

To czy karta jest wypukla, czy nie, czy to karta kredytowa, czy debetowa - nie ma zadnego znaczenia.

Wazne jest to czy system, ktory zarzadza platnosciami akceptuje ta konkretnie karte. Zwykle akceptowane sa popularne karty takie jak Visa Classic, Mastercard, Dinners Club, itp. - a one sa wypukle. Stad bierze sie wlasnie krazaca obiegowo opinia, ze placic mozna tylko kartami, ktore sa wypukle i ze karty wypukle to karty kredytowe. Bzdura :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2. Istnieje stosunkowo tani sposob na przelanie gotowki do USA niz np. przez PKO (koszt takiego przelewu w PKO to ok. 120 zl).

30 zl kosztuje przelew w Raiffeisen Bank, jezeli posiadamy tam konto, prowadzenie konta to 7 zl miesiecznie. Otwierasz konto na miesiac i przelew kosztuje Cie 37 zl. Moze sa lepsze sposoby - ale to najtanszy jaki znam

www.moneybookers.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja nie chce przewozic tyle gotowki :? A moze ktos wie czy jest w Polsce jakis bank ktory nie pobiera prowizji za przelew do USA i odwrotnie? Bo ja nie chce miec tyle gotowki przy sobie zeby nie zgubic itd.. bo roznie bywa. A poza tym szkola do ktorej bede szedl nie przyjmuje oplaty za czesne w gotowce tyle przelew lub czek :)  Hmmmm moze ktos mi cos doradzi :?:

Przelewu nikt nie ma taniego w Polsce do USA. Jedyna mozliwoscia jest otwarcie konta w CitiBank Polska zlotowkowego i dolarowego, podlaczyc wyplaty z bankomatow do konta dolarowego do karty maestro, wplacic dolary na konto dolarowe i wyplacic dolary w bankomacie citibanku w usa. Zadenj prowizji. Jedyne oplaty to za konto zlotowkowe i karte maestro.

UWAGA. Byłem ostatnio w CitiBanku. Sprawa z kontem walutowym wygląda następująco. Otóz do takowego konta wydawana jest karta Maestro, której walutą rozliczeniową jest EURO !! Czyli nawet jak mamy w Polsce w CitiBanku konto dolarowe i chcielibyśmy wypłacić pieniązki w ich bankomacie w USA - to i tak suma ta jest przeliczana z dolarów na euro a następnie znów na dolary. Czyli tracimy na różnicach walutowych, nie wspominając już o fakcie, że związane są z tym opłaty (chyba min.10zeta za transakcje, nie pamiętam dokładnie). .. brak opłat w takiej opcji występował by jedynie w przypadku wypłat w kraju, w którym obowiązuje euro z konta walutowego w euro (czyli USA odpada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce przewozic tyle gotowki :? A moze ktos wie czy jest w Polsce jakis bank ktory nie pobiera prowizji za przelew do USA i odwrotnie? Bo ja nie chce miec tyle gotowki przy sobie zeby nie zgubic itd.. bo roznie bywa. A poza tym szkola do ktorej bede szedl nie przyjmuje oplaty za czesne w gotowce tyle przelew lub czek :)  Hmmmm moze ktos mi cos doradzi :?:

Przelewu nikt nie ma taniego w Polsce do USA. Jedyna mozliwoscia jest otwarcie konta w CitiBank Polska zlotowkowego i dolarowego, podlaczyc wyplaty z bankomatow do konta dolarowego do karty maestro, wplacic dolary na konto dolarowe i wyplacic dolary w bankomacie citibanku w usa. Zadenj prowizji. Jedyne oplaty to za konto zlotowkowe i karte maestro.

UWAGA. Byłem ostatnio w CitiBanku. Sprawa z kontem walutowym wygląda następująco. Otóz do takowego konta wydawana jest karta Maestro, której walutą rozliczeniową jest EURO !! Czyli nawet jak mamy w Polsce w CitiBanku konto dolarowe i chcielibyśmy wypłacić pieniązki w ich bankomacie w USA - to i tak suma ta jest przeliczana z dolarów na euro a następnie znów na dolary. Czyli tracimy na różnicach walutowych, nie wspominając już o fakcie, że związane są z tym opłaty (chyba min.10zeta za transakcje, nie pamiętam dokładnie). .. brak opłat w takiej opcji występował by jedynie w przypadku wypłat w kraju, w którym obowiązuje euro z konta walutowego w euro (czyli USA odpada)

Widac, ze udales sie do oddzialu, gdzie pracuja niekompetentni pracownicy i glupoty opowiadaja. Oni nawet tam zatrudniaja osoby bez znajomosci j.angielskiego!!! A przeciez to bank i to amerykanski ...

Tyle razy wyplacalem dolary przy uzyciu karty maestro i zawsze jest przez USD. Generalnie dla wszystkich kart Visa/ Visa Electron/ MasterCard/Maestro w Citibanku Handlowym sa przeliczane w USD w Amerykach, a w Euro w Europie. Nie ma zadnej prowizji za wyplate dolarow z bankomatow Citibanku w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzalem na szybko post, mam nadzieje ze nie powtarzam tego, co ktos juz w odpowiedzi napisal:

1. W Polsce konto walutowe warto zalozyc w ING Banku Slaskim - zero oplat za prowadzenie konta, wplate, wyplate. Mozna pozniej przelac na nie pieniadze z rachunku w USA, mozna wplacic na nie pieniadze po przywiezieniu ze stanow.

Tak samo moze byc w MultiBanku, nie ma oplat zadnych i mozna dodatkowow robic przelewy zagraniczne przez dostep internetowy, ktorego nie ma ING.

2. Istnieje stosunkowo tani sposob na przelanie gotowki do USA niz np. przez PKO (koszt takiego przelewu w PKO to ok. 120 zl).

30 zl kosztuje przelew w Raiffeisen Bank, jezeli posiadamy tam konto, prowadzenie konta to 7 zl miesiecznie. Otwierasz konto na miesiac i przelew kosztuje Cie 37 zl. Moze sa lepsze sposoby - ale to najtanszy jaki znam

Taniej jest zalozyc konto w Citibanku Polska - darmowe przelewy zagraniczne sa teraz w promocji, a po zakonczeniu promocji maja byc darmowe do zagranicznych Citibankow w ramach 'Citibank Global Transfer', ktory wreszcie wejdzie do Polski i beda mozliwe szybkie przelewy miedzy kontami CitiBanku na calym swiecie (w innych krajach to fajnie dziala i szybko i za darmo :P). Druga sprawa, to wyplata dolarow w bankomacie CitiBanku USA karta maestro z Citi PL.

3. Cytat: "do zakupów w sieci można użyć karty wydanej nawet przez w-y bora-bora, byleby była "wypukła"."

To czy karta jest wypukla, czy nie, czy to karta kredytowa, czy debetowa - nie ma zadnego znaczenia.

Wazne jest to czy system, ktory zarzadza platnosciami akceptuje ta konkretnie karte. Zwykle akceptowane sa popularne karty takie jak Visa Classic, Mastercard, Dinners Club, itp. - a one sa wypukle. Stad bierze sie wlasnie krazaca obiegowo opinia, ze placic mozna tylko kartami, ktore sa wypukle i ze karty wypukle to karty kredytowe. Bzdura :)

Pozdrawiam.

Nie zgodze sie. Karta w wiekszosci wypadkow musi byc z billing address z USA, a wiec debetowa karta do konta amerykanskiego. Polska karte moga przyjmowac, ale napewno nie wszedzie.

Ja mam Vise i MasterCarda nawet nie wypuklego ;) Wypuklosc juz odchodzi powoli do lamusa, bo tylko do imprinterow sie nadaja (jeszcze w USA dosc popularne). Visa Elektron i Maestro nie ma co w USA szastac, lepiej zalozyc konto w USA i kupowac karta amerykanska. Zawsze daja Vise lub MasterCard debetowy.

Washington Mutual (www.wamu.com) oferuje darmowe konta czekowe z darmowymi czekami, zlota karta debetowa MasterCard oraz darmowymi wyplatami karta MasterCard w Polsce (i na calym swiecie) oraz darmowe przelewy zagraniczne (w tym do Polski), a wiec mozna przelac cala kase na polskie konto walutowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszlym roku mialam konto w wbk i poprosilam o karte visa clasic(wypukla) ktora normalnie dziala w usa. pozniej ci przeliczaja z dolarow na zl i tyle ci z karty sciagaja, nie ma prowizji za tranzakcje bezgotowkowa ale nie oplaca sie wyciagac pieniedzy z bankomatow bo prowizje sa bardzo duze. aby dostac ta karte u nas( przynajmniej w wbk) trzeba miec minimum 500zl miesiecznych wplat przez ostatnie 6 miesiecy.

Niestety zadna z tych rzeczy jakie napisalas nie jest prawda. Rowniez posiadam karte visa classic z bz wbk i rowniez urzywalem jej w USA. Otoz:

placac ta karta w usa pieniadze nie sa przeliczane z dolarw na zlotowki, tylko z dolarow na euro, a euro dopiero na zlotowki. jest to tzw. podwojne przewalutowanie na ktorym sie traci. Po drugie transakcja bezgotowkowe dokonywane ta karta w dolarach amerykanskich sa z prowizja, ok 3% - tak jest w cenniku dostepnym na stronie banku wbk. Zeby dostac taka karte w banku wbk nie trzeba w ogole deklarowac zadnych stalych dochodow. Jest to tarta debetowa, a wiec transakcje sa dokonywane do wartosci salda na rachunku. Nie jest to karta kredytowa. Co prawda bank pisze, ze wydaja ja dopiero po 3 miesiacach prowadzenia rachunku, albo po 6 miesiacach poswiadczonych w innym banku. ja dostalem bez problemu po 5 dniach od zalozenia rachunku w wbk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

placac ta karta w usa pieniadze nie sa przeliczane z dolarw na zlotowki, tylko z dolarow na euro, a euro dopiero na zlotowki. jest to tzw. podwojne przewalutowanie na ktorym sie traci.

w tym moze masz racje bo tego dokladnie nie sprawdzalam :wink:

Po drugie transakcja bezgotowkowe dokonywane ta karta w dolarach amerykanskich sa z prowizja, ok 3%

niestety u mnie prowizji nie pobierali. moze zalezy od rodzaju konta. zdarzylo mi sie placic pare razy za pomoca tej karty i do dzis zadna prowizja od tych platnosci mi pobrana nie zostala.

Zeby dostac taka karte w banku wbk nie trzeba w ogole deklarowac zadnych stalych dochodow. Jest to tarta debetowa, a wiec transakcje sa dokonywane do wartosci salda na rachunku.

ja tylko powiedzialam jak bylo u mnie. wymagane bylo w moim przypadku comiesieczny wplyw minimum 500zl przez ostatnie 6 miesiecy. moze to tez zalezy od rodzaju konta.

Nie jest to karta kredytowa.

a tu pamietam jak kobietka mi powiedziala ze mam przestrzegac kwoty na rachunku aby sobie dlugu nie zrobic bo moge do 5 tys $ ale za bardzo sie tym nie interesowalam, bo ja nie z tych ludzi co dlugi maja :);):P

ja naprawde nie bardzo sie orientuje jak to jest w innych bankach albo z innymi kontami ale powiedzialam jak bylo w moim przypadku. ja nie wiem co pisza na stronie wbk, jakie sa ich zasady ogolne tylko mowie jak bylo ze mna.

pozdrawiam serdecznie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kart akceptowanych on-line to musza byc one wydane w USA. Zagranicznych w wiekszosci nie akceptuja.

do zakupów w sieci można użyć karty wydanej nawet przez w-y bora-bora, byleby była "wypukła".

do zakupow w sieci w usa musi byc karta wydana przez bank amerykanski, bo sprawdzaja billing address i tez tam wysylaja, wiec karta z polski nie przejdzie.

A jak jest w przypadku www.dell.com - czy tam mozna placic polska karta? A jak jest w sytuacji gdy bank amerykanski mi w wakacje wyda jakas check card z billing adres (jak domyslam sie to jest adres zamieszkania w usa) a na nastepne wakacje bede mieszkal zupelnie gdzie indziej w usa i bede chcial cos kupic, gdzie mi produkt wtedy wysla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...