Skocz do zawartości

Konto krok po kroku


ketrab

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
a ja powiem wam taka ciekawostke.... nie wiem czy wiecie ze zeby zalozyc konto po za granicami polski trzeba miedz pozwolenie wladz Polski ?? nie zartuje jest taki zapis w prawie polskim :) troche smieszne ale prawdziwe :)

Prawo bankowe zmienilo sie zaraz przed wstapieniem do UE, bo tak to nie mozna bylo miec konta bez pozwolenia prezesa NBP, czyli Balcerowicza. Przed wejsciem do UE zmieniono prawo i w krajach UE i krajach europejskiej unii monetarnej mozna zakladac konto bez ograniczen, ale trzeba zarobki poprzez te konto raportowac do urzedu skarbowego. W USA oraz pozostalych krajach trzeba miec pozwolenie, ale kto po nie wystepuje hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kart akceptowanych on-line to musza byc one wydane w USA. Zagranicznych w wiekszosci nie akceptuja.

do zakupów w sieci można użyć karty wydanej nawet przez w-y bora-bora, byleby była "wypukła".

do zakupow w sieci w usa musi byc karta wydana przez bank amerykanski, bo sprawdzaja billing address i tez tam wysylaja, wiec karta z polski nie przejdzie.

A jak jest w przypadku www.dell.com - czy tam mozna placic polska karta? A jak jest w sytuacji gdy bank amerykanski mi w wakacje wyda jakas check card z billing adres (jak domyslam sie to jest adres zamieszkania w usa) a na nastepne wakacje bede mieszkal zupelnie gdzie indziej w usa i bede chcial cos kupic, gdzie mi produkt wtedy wysla?

To jak bedziesz gdzies indziej mieszkal, to zadzwonisz do banku i zmienisz adres i jednoczesnie zmienia ci adres do karty debetowej. Jesli w dellu maja polityke wysylania towru tylko na adress billingu, to wklepujac inny system transakcyjny automatycznie odrzuci transakcje. Druga sprawa, ze system transakcyjny moze przepuscic transakcje i wyslac towar na shipping address, ale trzeba i tak podac aktualny i prawdziwy billing address i nigdy (nie spotkalem sie jeszcze), zeby mozna bylo wybrac kraj, zawsze format adresu pod USA. Czesto nawet pisza, ze nie przyjmuja kart z poza USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...