Skocz do zawartości

H1B - napisz jesli znasz odpowiedz na jedno z pytan


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy moj post, Witam wszystkich i przechodze do sedna sprawy:

Moja sytuacja:

- przyjazd do usa sierpien '04 na B2 (6 miesiecy)

- przedluzenie B2 o kolejne 6 miesiecy

- aktualnie na F1, jestem caly czas legalnie i mam pracodawce, ktory zgodzil sie mnie 'sponsorowac' na H1B

Pytania:

1. Czy moge to sam zalatwic, bez pomocy biur

2. Jesli nie moge to ile wynosi cena (jak narazie przedzial tam gdzie pytalem byl od $3,5k do $5k). Moze ktos moglby mi polecic jakies biuro w NJ albo NY

3. Czy odbierac H1B bede musial w Polsce?

4. Ile to moze trwac?

5. Wiem, ze ciezko powiedziec, ale jak myslicie, czy jest szansa zalapac sie na pule z 1 kwietnia tego roku?

6. Kiedy nastepna pula H1B?

7. Gdybym otrzymal H1B, jaki status bedzie miala moja zona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Pierwszy moj post, Witam wszystkich i przechodze do sedna sprawy:

Moja sytuacja:

- przyjazd do usa sierpien '04 na B2 (6 miesiecy)

- przedluzenie B2 o kolejne 6 miesiecy

- aktualnie na F1, jestem caly czas legalnie i mam pracodawce, ktory zgodzil sie mnie 'sponsorowac' na H1B

Pytania:

1. Czy moge to sam zalatwic, bez pomocy biur

Nie Ty tylko Twoj pracodawca moze to zalatwic, ale musi sie na tym znac bo wypelnianie wnioskow jest klopotliwe i polecam skorzystac z uslug prawnika imigracyjnego, ale nie z ogloszenia. Popytaj znajomych czy znaja dobrego prawnika ktory takie cos im zalatwil. UWAZAJ na oszustow i naciagaczy ktorzy twierdza ze za dodatkowy 1000$ zalatwia Ci wize w dwa tgodnie. Pamietaj ze to klamstwo BO W URZEDZIE IMIGRACYJNYM NIC NIE DA SIE PRZYSPIESZYC.

2. Jesli nie moge to ile wynosi cena (jak narazie przedzial tam gdzie pytalem byl od $3,5k do $5k). Moze ktos moglby mi polecic jakies biuro w NJ albo NY

Zlozenie wizy to koszt 1500$, ale nie jestem teraz pewien czy nie jakis kosztow dodatkowych.

3. Czy odbierac H1B bede musial w Polsce?

NIE musisz odbierac wizy H1B w Polsce,ale tylko w sytuacji kiedy nie opuszczasz USA. Jesli pojedziesz do Polski w czasie twania wizy to juz Cie wpuszcza do USA jesli nie bedziesz mial wbitej wizy w konsulacie w Polsce. Pamietaj ze w USA otrzymujesz nie H1B WIZA a H1B STATUS a to jest roznica. WIZA to pieczatka ktora moze byc wbita w Twoj paszport tylko w ambasadzie w Polsce ALE LICZ SIE Z TYM ZE W POLSCE MOGA CI TEGO ODMOWIC BO COS IM SIE NIE SPODOBA. Moja rada - nie wracaj do Polski jak dostaniesz H1B w USA.

4. Ile to moze trwac?

okolo 3ech miesiecy po zlozeniu wszystkich niezbednych papierow

5. Wiem, ze ciezko powiedziec, ale jak myslicie, czy jest szansa zalapac sie na pule z 1 kwietnia tego roku?

JESLI spelniasz wszystkie kryteria to zalapac sie mozesz ale pamietaj ze przy staraniu sie o wize H1B urzad patrzy sceptycznie na petenta ktory zmienia status i niestety statystyki potwierdzaja ze lepiej jest starac sie o wize H1B w swoim kraju. PAMIETAJ ZE SZANSA ZAWSZE JEST BO OSTATNIO W USA SKALDANYCH JEST BARDZO DUZO FALSZYWYCH PODAN KTORE AUTOMATYCZNIE SA ODRZUCANE

6. Kiedy nastepna pula H1B?

od 1 kwietnia 2007

7. Gdybym otrzymal H1B, jaki status bedzie miala moja zona?

skladasz I-539 dla rodziny. Zona nie bedzie miala prawa do pracy ale bedzie w USA legalnie.

pozdr. i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy moj post' date=' Witam wszystkich i przechodze do sedna sprawy:

Moja sytuacja:

- przyjazd do usa sierpien '04 na B2 (6 miesiecy)

- przedluzenie B2 o kolejne 6 miesiecy

- aktualnie na F1, jestem caly czas legalnie i mam pracodawce, ktory zgodzil sie mnie 'sponsorowac' na H1B

Pytania:

1. Czy moge to sam zalatwic, bez pomocy biur

Nie Ty tylko Twoj pracodawca moze to zalatwic, ale musi sie na tym znac bo wypelnianie wnioskow jest klopotliwe i polecam skorzystac z uslug prawnika imigracyjnego, ale nie z ogloszenia. Popytaj znajomych czy znaja dobrego prawnika ktory takie cos im zalatwil. UWAZAJ na oszustow i naciagaczy ktorzy twierdza ze za dodatkowy 1000$ zalatwia Ci wize w dwa tgodnie. Pamietaj ze to klamstwo BO W URZEDZIE IMIGRACYJNYM NIC NIE DA SIE PRZYSPIESZYC.

[b']Niestety nie masz racji - za dodatkowa oplata $1,000 urzad imigracyjny rzeczywiscie ma 14 dni na rozpatrzenie twojej sprawy. Nazywa sie to Premium Processing Service i wypelnia sie do tego osobny formularz. I w tym wypadku da sie przyspieszyc wydanie decyzji (oczywiscie pomijam fakt jesli ktos ma RFE). [/b]

2. Jesli nie moge to ile wynosi cena (jak narazie przedzial tam gdzie pytalem byl od $3,5k do $5k). Moze ktos moglby mi polecic jakies biuro w NJ albo NY

Zlozenie wizy to koszt 1500$, ale nie jestem teraz pewien czy nie jakis kosztow dodatkowych.

$1440 koszt plus $1000 jesli chcesz miec decyzje w ciagu 2 tygodni. To sa oplaty dla USCIS. Plus oplaty prawnika - do $3,000 w zaleznosci jak sprawa jest trudna i czy jest to tylko wypelnienie formularzy czy takze np. przygotowanie kontraktu itd.

3. Czy odbierac H1B bede musial w Polsce?

NIE musisz odbierac wizy H1B w Polsce,ale tylko w sytuacji kiedy nie opuszczasz USA. Jesli pojedziesz do Polski w czasie twania wizy to juz Cie wpuszcza do USA jesli nie bedziesz mial wbitej wizy w konsulacie w Polsce. Pamietaj ze w USA otrzymujesz nie H1B WIZA a H1B STATUS a to jest roznica. WIZA to pieczatka ktora moze byc wbita w Twoj paszport tylko w ambasadzie w Polsce ALE LICZ SIE Z TYM ZE W POLSCE MOGA CI TEGO ODMOWIC BO COS IM SIE NIE SPODOBA. Moja rada - nie wracaj do Polski jak dostaniesz H1B w USA.

Musisz jechac do Polski jesli nie beda Ci sie nachodzily wizy na siebie - wtedy juz nie masz wyjscia. W innym przypadku jesli mowimy o Polsce to odmowy wiz H1B sa bardzo sporadyczne i najczesciej podyktowane tym jesli ktos zmienial tu status kilka razy itd. Czyli w Twoim przypadku wyjazd jest ryzykiem.

4. Ile to moze trwac?

okolo 3ech miesiecy po zlozeniu wszystkich niezbednych papierow

do 21 dni jesli placisz dodatkowy $1,000; ok. 2 miesiecy jesli nie placisz.

5. Wiem, ze ciezko powiedziec, ale jak myslicie, czy jest szansa zalapac sie na pule z 1 kwietnia tego roku?

JESLI spelniasz wszystkie kryteria to zalapac sie mozesz ale pamietaj ze przy staraniu sie o wize H1B urzad patrzy sceptycznie na petenta ktory zmienia status i niestety statystyki potwierdzaja ze lepiej jest starac sie o wize H1B w swoim kraju.

Pierwsze slysze takie glupoty! Zaden urzad nie patrzy sceptycznie na zmieniajacego status na H1B jesli spelnia on okreslone wymogi. Nigdzie nie jest udokumentowne, ze ktos starajacy sie ze swojego kraju ma wieksze szanse. Najwazniejsze jest przyznanie wizy - jesli jest przyznana to status jest formalnoscia jesli wizy nachodza na siebie. Mam setki ludzi, ktorzy starali sie w USA o H1B i NIKT, powatrzam NIKT, nie mial z tego powodu zadnych problemow jesli spelnial wymogi aby wize dostac. A wrecz przciwnie: samo USCIS specjalnie zrobilo pule doadtkowych 20 tysiecy wiz dla osob konczacych szkole w USA aby zatrzymac u siebie ludzi wyksztalconych.

PAMIETAJ ZE SZANSA ZAWSZE JEST BO OSTATNIO W USA SKALDANYCH JEST BARDZO DUZO FALSZYWYCH PODAN KTORE AUTOMATYCZNIE SA ODRZUCANE

Przepraszam, a co to sa "falszwe podania" ?

6. Kiedy nastepna pula H1B?

od 1 kwietnia 2007

7. Gdybym otrzymal H1B, jaki status bedzie miala moja zona?

skladasz I-539 dla rodziny. Zona nie bedzie miala prawa do pracy ale bedzie w USA legalnie.

pozdr. i powodzenia

zona bedzie miala H4 - to bedzie jej status. I nie skladasz I-539 dla rodziny, tylko sklada sie dla Ciebie te forme, a jako aplikant dodatkowy wpisana jest zona. Nie potrzebuje ona osobnego formularza.

[/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...