Skocz do zawartości

Emigracja do Kanady


proevo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam parę pytań odnośnie wyjazdu do Kanady na stałe.

A więc:

Mój wujek (brat matki) ma obywatelstwo kanadyjskie. Dostałem od niego zaproszenie na przyjazd. Słyszałem, że żeby być legalnie na stałe, to mój wujek by musiał zapewnić , że w okresie od 3 do 10 lat będę przez niego utrzymywany. Nie wiem czy to prawda.

Mam 22 lata kończe dwuletnie studium pomaturalne , a od października wybieram się na studia i chciałbym własnie po skonczeniu studiów wyjechać.

Mam nadzieję , że mniej więcej wyjaśniłem moją sytuację :wink:

Bardzo bym prosił o pomoc i porady.

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proevo a gdzie mieszka Twoj Wujek tzn w jakiej czesci Kanady?

Nie kwalifikujesz sie poniewaz masz juz 22 lata :

"brothers, sisters, nephews, nieces or grandchildren who are orphans; under the age of 18 and not married or in a common-law relationship; or

"http://www.cic.gc.ca/english/sponsor/index.html

moglbys sie kwalifikowac jakby Twoj Wujek byl tam sam i jak wyjezdzal do Kanady to samotnie (do nikogo z rodziny itp).ale o tym poczytasz na tej stronie co Ci podalem i to trwa 10 lat takie sponsorowanie.

A moze Ci Wujek zalatwic tam studia?lub tez pracodawce ktory by chcial Ciebie zatrudnic?

Jesli bys mial pracodawce wtedy oczekiwania na pobyt lub tez wize pracownicza jest krotki (pare miesiecy)inaczej czeka sie z 2-3 lata (na dzien dzisiejszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujek mieszka w Toronto. Mógłby mi załatwić pracę, nie wiem jak ze studiami. Wyjeżdzał sam 15 lat temu najpierw do USA, po 5 latach wyjechał do Kanady i jest już tam ponad 10 lat.]

Sly6 - a jak jest z tą wizą pracowniczą? Jak bym miał w Kanadzie pracodawcę? Na jakiej zasadzie to działa??

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...