Skocz do zawartości

TOEFL


karola

Rekomendowane odpowiedzi

TOFEL nie daje nic :) kazdy zdaje TOFEL to okreslenie twojej znajomosci jezyka... i nic wiecej... a potrzbeujesz tego zeby przydzielili cie do clasy na collegu, zebys nie trafila na klase angielskiego dla poczatkujacych np....

A jaki certyfikac cos daje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

to zalezy czy w usa czy w polsce... jesli chodzi o USA to tutaj certyfikaty nie dzialaja jedyne co jest naprawde akceptowane i jest swiadectwem poziomu znajomosci jezyka jest TOFEL w polsce to pelno tych dziwnych certyfikatow FC i inne angielskie wymysly....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innego postu wywnioskowalam, ze jestes informatykiem.  Nie bardziej by ci sie oplacalo poszukac czegos w tym zawodzie?

Oplacalo by sie, ale ja zawsze chcialem uczyc. Gdy wyjezdzalem z Europy do Kanady, to wlasnie z zamiarem studiowania angielskiego, by moc wrocic do kraju i uczyc. Tu na miejscu los mnie pchnal w informatyke, ale nie czarujmy sie... Informatyka to bardzo niewdzieczny zawod. Szczegolnie dla perfekcjonisty. :) Sleczysz nad czyms, zeby to zrobic dobrze, a za kilka miesiecy wyrzuca sie to w bloto. Cos bym chcial w koncu robic w desen 'meaningful' :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KB, do tej pory rzeczywiscie mozna było zatrudniac n-li do nauczania języków obcych za zgoda kuratora oswiaty

a zmiany nie weszły w zycie tak nagle

zostały ogłoszone w Dz U 9 z 2000 r.

proponuje jeszcze poczytac Dz U 155 z 2002 ( o kwalifikacjach n-li)

oraz Karte Nauczyciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonia, to ze one weszly w zycie 2000 to jedno, ale jeszcze w zeszlym roku osobiscie mialam kontakt z osobami, ktore pracowaly na takim zezwoleniu kuratora. Wiec jak zwykle przepisy sobie a potrzeba sobie. Chyba, ze w ciagu ostatniego roku nagle je pozwalniali. Inna sprawa, ze wiele takich osob robi kolegium nauczycielskie zaocznie i to moze byc powod wyjatkowego wyrazenia zgody.

To co proponujesz mi poczytac to znam, bo bylam mianowanym. :) i wiem, jakie sa wymagane kwalifikacje. Ty mowisz o przepisach a ja o wyjatkach z zycia. Jesli bylaby mozliwosc sprawdzic w skali kraju, czy gdzies sie jeszcze jakies niedobitki uchowaly, to by bylo ciekawe.

Myslalam, ze mowisz o jakichs nowych przepisach, bo od roku nie mam kontaktu z tymi sprawami. Tamte stare czytalam. Poniewaz Ty jestes na biezaco a ja nie, pewnie wiesz lepiej, czy ten zapis jest scislej przestrzegany niz byl do zeszlego roku. Mieszkalam w Krakowie i te wyjatki, ktore znalam dotyczyly mniejszych miejscowosci tego wojewodztwa i dolnoslaskiego. Moze w innych bylo inaczej, nie wiem.

A Ty sonia, od kiedy pracujesz w tym zawodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...