Skocz do zawartości

TOEFL


karola

Rekomendowane odpowiedzi

hej

mam pytanie

jak odbierany jest egzamin TOEFLa w naszym kraju?

chce zdac ten egzamin w USA i zastanawiam sie czy po powrocie do domu bede mogla dzieki temu egzaminowi na przyklad nauczac dzieci?

ktos mi mowil ze tak, ale potrzebuje potwierdzenia

bede wdzieczna za odp

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Egzaminy Cambridge sa lepiej znane dyrektorom szkol. U mnie w szkole byla dziewczyna, ktora miala TOEFL, ale dyrektor krecil nosem i praktycznie pomoglo jej to, ze byla w trakcie studow licenjackich w kolegium jezykowym. Nie znaczy, ze nie uznaja, ale moga byc potrzebne dalsze wyjasnienia lub dodatkowe dokumenty.

Na razie wystarczy Advance, zeby uczyc w podstawowce i gimnazjum. Poki co mozna i w LO, ale wiem, ze jest przygotowywana zmiana i bedzie wymagane magisterium z anglistyki. W ciagu kiku lat ma sie zmienic takze w podstawowkach i gimnazjach, tak ze bedzie wymagane minimum nauczycielskie kolegium jezykowe. Nie sadze, zeby nastapilo to wkrotce, bo w wielu miejscach ciagle jest niedosyt (glownie na wsi), ale co roku konczy kolegia sporo osob i to sie wyrowna.

Obecnie w niektorych szkolach ciagle mozna znalezc prace nawet z FC, ale to juz wymaga zgody kuratorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei, TOEFL jest dobrze uznanym certyfikatem, jesli chodzi o poswiadczenie znajomosci jezyka np w pracy poza Polska i/lub Unia Europejska. Fucktycznie w Polsce prym wioda egzaminy Cambrige.

I to jest coś czego nie rozumiem - na świecie uznają a w Polsce kręcą nosem. TOEFL jest dość trudny i na pewno zdany test świadczy o dobrej znajomości języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Czy ktos sie orientuje czy bedac w Stanach na turystycznej mam mozliwosc przystapienia do samego egzaminu TOEFL bez koniecznosci uczeszczania na kurs badz zapisywania sie do szkoly? Macie jakies doswiadczenia w tym zakresie? Dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktos sie orientuje czy bedac w Stanach na turystycznej mam mozliwosc przystapienia do samego egzaminu TOEFL bez koniecznosci uczeszczania na kurs badz zapisywania sie do szkoly? Macie jakies doswiadczenia w tym zakresie? Dziekuje :)

Jasne, ze mozesz zdac ten egzamin. A dlaczego niby nie?? Mozesz zdawac na calym swiecie, gdzie tylko sa centra egzaminacyjne. Wazny jest na calym swiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...