Jump to content

Zielona karta rodziców


Recommended Posts

Witam,

Za ok. 2.5 roku mój starszy brat prawdopodobnie otrzyma obywatelstwo USA. Słyszałem, że w takim wypadku moi rodzice prawie automatycznie mogą otrzymać zieloną kartę. Czy jest to prawda?

Jeśli tak, to czy w takim wypadku, jeśli moi rodzice dostaną gc, ja również mogę się wtedy o nią starać??

Byłbym wdzięczny za informacje,

pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Mysle ze masz, przepisy wyraznie mowia ze obywatel USA ma prawo sponsorowac najblizsza rodzine, czyli rodzicow oraz braci i siostry, jest tylko roznica w okresie oczekiwania, szybciej otrzymasz zielona karte kiedy najpierw obywatelstwo dostana rodzice a dopiero potem oni zaczna Ciebie sponsorowac, niz gdyby brat sponsorowal tylko Ciebie (okres oczwkiwania wynosi chyba 13 lat). Ggybys mial mniej niz 21 lat, moglbys byc sponsorowany razem z rodzicami itp itd tak czy inaczej bedziesz mial zielona karte, to tylko kwestia czasu.

Link to comment
Share on other sites

2.5 roku do obywatelstwa brata. Powiedzmy, że rodzice dostają gc za 3 lata. Muszę więc czekać kolejne 5, aby tym razem oni otrzymali obywatelstwo i dopiero wtedy, czyli po 8 latach, mogę liczyć na zielona kartę? Hmm... Nie byłoby szybciej, gdybym starał się od razu poprzez brata?

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie, znalazlbys sie wtedy w innej grupie preferencyjnej (bracia i siostry obywateli USA), w chwili obecnej rozpatrywane sa chyba podania zlozone w 1995 roku, to trzeba sprawdzic w biuletynie urzedu imigracyjnego.

Link to comment
Share on other sites

Obywatele mogą sponsorować rodzeństwo. Tyle że czeka się cholernie długo.

Rodzic z Zieloną Kartą może sponsorować dziecko stanu wolnego, które przekroczyło 21 rok życia. Też czeka się cholernie długo. Patrz topik http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=5358

Jak rodzice uzyskają obywatelstwo to mogą sponsorować dziecko. Dziecko stanu wolnego które ukończyło 21 lat - czeka się ok. 5 lat. Zamężne/żonate które ukończyło 21 lat - ok. 8 lat czekania.

Okresy czekania w przybliżeniu: http://www.prawoimigracyjneusa.com/Rozpatr...0petycji%20.htm

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...