Skocz do zawartości

Prawko poraz kolejny


mmisiek32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem: chciałbym po przyjeździe do Stanów wyrobic sobie tamtejsze prawko jako że nie udało mi się zdać polskiego egzaminu( :evil:).Czy po porwocie(oczywiscie w okresie ważności amerykańskiego prawka) będę mógł sobie wyrobić na jego podstawie polskie??Czy ktoś już tak robił??Jakie sa koszty np. tłuomaczenia takiego prawka??Jak wygląda kwestia egzaminu z teorii w Stanach?

Z góry thanks za info, Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którejś z gazet czytałem artykuł/reportaż/notatkę na ten temat - ktoś chyba dostał prawo jazdy ALE miał tam wpisane że TYLKO może poruszać się samochodami z automatyczną skrzynią biegów. niestety nie jestem w stanie Ci napisać czy wiązało się to z egzaminem teoretycznym z polskich przepisów. Wiem natomiast że bez problemów przepisują prawo jazdy otrzymane w GB. do tego stopnia że na podstawie "student driving licence" wystawiane były normalne pełno prawne prawa jazdy.

btw w którejś z ostatnich nowelizacji przepisów dotyczących praw jazdy została dodana taka kategoria ograniczenia właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem: chciałbym po przyjeździe do Stanów wyrobic sobie tamtejsze prawko jako że nie udało mi się zdać polskiego egzaminu( :evil:).Czy po porwocie(oczywiscie w okresie ważności amerykańskiego prawka) będę mógł sobie wyrobić na jego podstawie polskie??Czy ktoś już tak robił??Jakie sa koszty np. tłuomaczenia takiego prawka??Jak wygląda kwestia egzaminu z  teorii w Stanach?

Z góry thanks za info, Pozdro

mozna. kiedys byly jaja, ze dawali prawko z ograniczeniem jazdy na skrzyni automatycznej, ale niedawno zmienili przepis i daja pelne prawko polskie, ale zabieraja amerykanskie prawko na zamiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem: chciałbym po przyjeździe do Stanów wyrobic sobie tamtejsze prawko jako że nie udało mi się zdać polskiego egzaminu( :evil:).Czy po porwocie(oczywiscie w okresie ważności amerykańskiego prawka) będę mógł sobie wyrobić na jego podstawie polskie??Czy ktoś już tak robił??Jakie sa koszty np. tłuomaczenia takiego prawka??Jak wygląda kwestia egzaminu z  teorii w Stanach?

Z góry thanks za info, Pozdro

mozna. kiedys byly jaja, ze dawali prawko z ograniczeniem jazdy na skrzyni automatycznej, ale niedawno zmienili przepis i daja pelne prawko polskie, ale zabieraja amerykanskie prawko na zamiane.

i trzeba zdac czesc teoretyczna!

pozdro! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd moi przedmówcy mieli takie informacje o automatyczniej skrzynie biegów - powiem że nic takiego nie ma

Zakładam że znasz angielski (jeśli nie to będziesz miała trudności ze zdaniem nie tylko teorii ale i samej jazdy)

Egzamin teoretyczny skłąda się z dwóch części

I - możesz korzystać ze słownika (z tym że słownik musi być obejrzany przez egzaminatora czy aby nie ma w nim notatek) siadasz przy komp - na ekranie wyświetlają się znaki i trzy odpowiedzi z któych musisz wybrać tą prawidłową - znaków jest 20 możesz 5 razy się pomylić (możliwe że w każdym stanie przebiega to odmiennie)

Zakładam że test masz zdany

II - jazda polega na prawidłowym zaparkowaniu "koperta" i wyjechaniu na miasto, czasami instruktor nie potrazsebuje wyjeżdzania na miasto jazda odbywa się na terenie szkoleniowym to znaczy parkingu.

Wykonujesz wszystkie polecenia instruktora czasami są podchwytliwe i musisz uważać na znaki podczas jazdy.

Aby wogóle podejść do egzaminu musisz posiadać

1. wyciąg z banku z adresem (możesz mieć tylko 100$ )

2. socjal (aby uzyskać musisz udać się do emigrejszyn, oczywiście nie uzyskasz jeśli jesteś na wizie turystycznej - dostaniesz zaświadczenie o odmowie uzyskania numeru socjala - to wystarczy)

3. paszport z aktualną biała kartą( wiza amerykańska którą dostaniesz na lotnisku)

4. opłata za prawko w zależności od stanu od 10$

W zależności od stanu wydają od 2,5 roku do 5 lat

czy możesz na tym prawku jeździć w Polsce - nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie

zyczę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem: chciałbym po przyjeździe do Stanów wyrobic sobie tamtejsze prawko jako że nie udało mi się zdać polskiego egzaminu( :evil:).(..)

hehe

Jestem w tej samej sytuacji.... :)

Powiem Ci tyle.

Koleżanka wyjechała rok temu do USA, zrobiła tam prawko, zdała w Polsce egz. teoretyczny, przetłumaczyła prawko amerykańskie, postarała się o zaświadczenie lekarskie no i ma już prawko polskie.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem: chciałbym po przyjeździe do Stanów wyrobic sobie tamtejsze prawko jako że nie udało mi się zdać polskiego egzaminu( :evil:).(..)

hehe

Jestem w tej samej sytuacji.... :)

Powiem Ci tyle.

Koleżanka wyjechała rok temu do USA, zrobiła tam prawko, zdała w Polsce egz. teoretyczny, przetłumaczyła prawko amerykańskie, postarała się o zaświadczenie lekarskie no i ma już prawko polskie.... ;)

moja postapila tak samo, ale tlumaczenie amerykanskiego prawka nie bylo jej potrzebne.

pozdro! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...