Skocz do zawartości

H1B i niepewnosc wyjazdu do usa


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH

POSTARAM SIE PRZEDSTAWIC MOJA SYTUACJE W SKRUCIE: WYJECHALEM DO USA NA J-1. BYLEM NA NIEJ 1,5 ROKU. W CZSIE TRWANIA ZALATWILEM WAIVER (JAK DOBRZE PAMIETAM SEKCJA 212), NASTEPNIE WIZA B-2. DOSTALEM JA NA 6-MC (DO 7 STYCZNIA). POTEM PROBOWALEM JA PRZEDLUZYC O 3-MC. ODPOWIEDZ Z INS DOSTALEM 1 MARCA NEGATYWNA. WYJECHALEM Z USA 28 MARCA (PODOBNO JEST OD 20 DO 30 DNI NA OPUSZCZENIE KRAJU PO ODMOWIE). TUZ PRZED WYJAZDE, SKONTAKTOWALEM SIE Z ADWOKATEM I MOIM BYLYM PRACODAWCA Z J-1 I DOSZLISMY DO WNIOSKU ZE BEDZIEMY ZALATWIAC H-1B. PRAWNIK OBIECAL MI POWRUT DO USA W PAZDZIERNIKU. MAM JEDNAK OBAWY BO SLYSZALEM ZE TYCH WIZ NIE JEST DUZO. NIE OBAWIAM SIE O TO ZE PRAWNIK MOZE POPELNIC JAKIS BLAD W DOKUMENTACJI BO TO SPECJALISTA OD SPRAW IMIGRACYJNYCH I DO TEGO POZNALEM PARE OSOB KTORYM TE WIZY POZALATWIAL Z SUKCESEM. MOJE PYTANIE JEST JEDNAK TAKIE: CZY MOGE OBAWIAC SIE WIZYTY W AMBASADZIE ALBO NA LOTNISKU W USA ODNOSNIE TEGO ZE BYLEM PONAD 2 LATA W USA, BYLEM JAKIS CZAS BEZ WIZY (OD STYCZNIA DO MARCA CZEKALEM NA ODP. Z INS), I OKRES OD MOJEGO WYJAZDU DO PONOWNEGO POWROTU TO ZALEDNIE 6 MIESIECY? JAK MYSLICIE JAK ZAREAGUJE NA TO KONSUL? PRAWNIK MOWIL MI ZE H-1B TO BARDZO SILNY PAPIER I NIE POWINIENEM MIEC OBAW, ALE CHCIALBYM POZNAC WASZA OPINIE.

Z GORY DZIEKI ZA RADY I WSKAZOWKI

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiz jest 65 tysiecy rocznie i na ten rok ktory zaczyna sie 30 pazdziernika juz nie masz szans dostac (tak mi sie wydaje, mozesz sprawdzic), najwczesniej dostaniesz za rok (2007). Karina pewnie wie dokladnie czy wizy sa jezscze dostepne, moze sie odezwie. Na razie tych wiz jeszcze nie wydaja ale chyba aplikacje przyjmuja i maja tez te co zostaly z zeszlego roku. Sprawdz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiz h2b jest 65 tys, natomiast h1b to troszke inna bajka. Nalezy pamietac, ze dla konsula w Polsce bedziesz definitywnie kombinatorem i wedlug niego bedziesz chcial zostac - niepodwazalnie - w USA. Wyjezdzajac z Polski oklamales ambasade, poniewaz wyjezdzales na wize J1 i zadeklarowales powrot w okreslonym terminie - dopiero bedac na miejscu przedluzyles sobie wize - prawnie - ale juz oklamales ambasade w Polsce. Ja znam przypadki odmow wizy h1b oraz h2b, takze w zadnym wypadku nie bylabym pewna. Konsul to tylko czlowiek i dla niego jakis papierek, ktory dla prawnika moze byc swiety, moze byc zwyklym nic nieznaczacym papierem. Mimo wszystko zycze powodzenia.

W koncu tam podobno lepsze zycie jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAX321 MOWISZ ZE NIE MAM SZANS NA TEN ROK , A PODOBNO APLIKACJE NA PAZDZIERNIK 2006 MOZNA ZACZAC SKLADAC OD 1 KWIETNIA 2006, PRZYNAJMNIEJ TAK MI TO TLUMACZYL PRAWNIK, ALE SAM JUZ NIE WIEM. NATOMIAST DROGA MADZIARKO FAKT ZE MOZE TO WYGLADAC JAK KOMBINOWANIE ALE W KONCU WRUCILEM NIE POZOSTAJAC NIELEGALNIE NAWET 1 DNIA, A TO ZE OSZUKALEM KONSULAT TO NIE WIEM CZY TO JEST DO KONCA OSZUSTWO BO NIE ZAPYTANO MNIE W AMBASADZIE O TO KIEDY ZAMIERZAM WRACAC, TYLKO GDZIE JADE I POCO (DOKLADNIE PAMIETAM). ZNAM NATOMIAS OSOBISCIE DWA PRZYPADKI IDENTYKO JAK MOJE TZN J-1 NA B-2 DO KRAJU I PO 6-MC SPOWROTEM JEDNA KOBITA Z UKRAINY TAK WJECHALA NA H-1B( A TAM W KONSULACIE CHYBA JESZCZE BARDZIEJ TRZEPIA) I KUMPEL POWROT NA H-2A PO 5-MC W KRAJU, ALE WIEM ZE TO ZAWSZE INDYWIDUALNA SPRAWA, I WIDZIMISIE KONSULA.

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja tez kiedys bylem w usa na j1, przedluzylem sobie pobyt na b2, wrocilem do kraju... i znowu staralem sie o j1 - nikt mi nie mowil, ze nie dostane bo sklamalem konsula...

z drugiej strony, po tegorocznym pobycie na j1, znowu sobie probowalem przedluzyc, no, ale niestety.. nie udalo sie... wiec probowalem soe odwolac... i znowu czekalem miesiac na odpowiedz... no ale nie stety... nic z tego... teraz sie tylko zastanawiam, jakie mam szanse w tym roku - a wlasciwie we wrzesniu na j1 - internshipa?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MADZIARA JESZCZE JEDNO NIE WIEM CZY PAPIER Z H-1B JEST TAK NIC NIEZNACZACYM PAPIERKIEM DLA KONSULA. WYDAJE MI SIE ZE MA DUZO WIEKSZA MOC (MUSISZ BYC SPECJALISTA W ZAWODZIE KTORY WYKONUJESZ,MIEC DOSWIADCZENIEW TEJ PRACY, POSIADAC WYZSZE WYKSZTALCENIE DOKLADNIE W TYMZE ZAWODZIE A DO TEGO AMERYKANSKI PRACODAWCA NIE MOZE ZNALEZC AMERYKANINA SPECJALISTY W TYM FACHU I ZA TE PIENIADZE) NIZ NAWET NAJLEPSZE ZAPROSZENIE NA TURYSTYKA OD RODZINKI PO AMNESTJI NA ZIELONYCH KARTACH Z JACKOWA. CHYBA MAM RACJE NIE.

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

skladac papiery mozesz na wize H1B na 2006, limit wyczerpuje sie zawsze z poczatkiem wrzesnia. Jesli masz wsparcie od prawnika i pewnosc ze jest dobrym fachowcem to sie nawet nie zastanawiaj. Pospiesz sie bo im pozniej zlozysz papiery to tym gorzej dla ciebie.

powodzenia

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit nie zawsze wyczerpuje sie z poczatkiem wrzesnia. Tak bylo kiedys - teraz na dzien 5 maja 2006 z 58,200 tysiecy wiz zostalo moze 18 tysiecy do rozdania. Srednio, jak nam powiedziano, rozpatruje sie ok. 600 petycji dziennie. Te ktore maja RFE sa zaliczane w poczet wiz przyznanych. Wg mnie wiz starczy gdzies do pierwszego/drugiego tygodnia czerwca jesli bedzie to szlo w takim tempie. Oby oczywiscie przyznawali je jak najdluzej, ale teraz wiele osob sklada aplikacje, bo skonczyli szkoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...