Skocz do zawartości

Jak z ubezpieczeniem przy wyjeździe na wize turystczną?


kiciakapi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jako że osobiście nie znam się na ubezpieczeniach, to wolę to powierzyć fachowcom :) Znajoma mamy mojej dziewczyny (mama jest agentem ubezpieczeniowym Compensy, ale choć ta firma ma ponoć bardzo dobre ubezpieczenie turystyczne, to jednak bardzo drogie, więc odpada) szuka dla nas coś dobrego i niezbyt drogiego. Szczegóły będę znał na dniach a wtedy tutaj napiszę (swego czasu mówili coś o Generali, ale nie wiem jeszcze jak tam jest)... W każdym bądź razie ponoć cena na 3 miesiące, jak już pisałem, dobrego ubezpieczenia to ok. 200 zł. Przed samym sezonem ceny maleją, więc może będzie troszkę taniej. Odezwę się jeszcze co "wynaleźli".

Pozdry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Miałem się odezwać więc piszę...

Narazie wiem jakie ubezpieczenie będziemy kupować. Jak szczegółowo wygląda napiszę jak już będę miał je w rękach.

Otóż okazuje się, że jednym z najtańszych i dobrych rozwiązań jest WARTA. Ubezpieczenie na życie na 30 tys. euro (czyli ok. 37 tys. $) w którym zawierają się wszelkie opłaty szpitalne + transport do szpitala + leczenie dentystyczne etc., a także dodatkowe OC (odpowiedzialność cywilna) na 30 tys. zł. (czyli 10 tys. $) i NW (odszkodowanie od nieszczęśliwych wypadków) na 10 tys. zł. na okres 3 miesięcy to koszt 300 zł. Takie samo ubezpieczenie na 6 miesięcy to 500 zł. (w Generali podobne ubzepieczenie na 3 miesiące to 500 zł., czyli drożej; nie mówiąc juz o Compensie, która ma bardzo dobre ubezpieczenia, jednakże cholernie drogie).

Można rówież wykupić pakiet bez OC i bez NW jak równiez zmienić sumę ubezpieczenia. Kosztuje to w tym przypadku mniej (bez OC, na 6 miesięcy to 390 zł.) lub więcej (jeśli z OC i NW, na np. 50 tys. euro).

Jeśli osoba jest studentem, opłaca się dodatkowo wykupić kartę ISIC za jakieś 60 zł., gdzie jest ubezpieczenie PZU (z m.in. 250 tys. zł. na opiekę szpitalną, czyli ok. 80 tys. $). W takim wypadku 80 tys.$ + 37 tys. $ daje już naprawde niezłą sumę!

Z PZU jest różnie, istnieją np. restrykcje typu: ubezpieczenie nie obejmuje przypadku, kiedy udowodnią Ci, iż z dana chorobą wyjechałeś do USA i tam musiałeś się leczyć, nawet jeśli o niej nie wiedzialeś (np. pękną Ci wrzody w USA, które nie powstają w przeciągu 2 dni, wtedy PZU prawdopodobnie nie zwróci kosztów leczenia czy szpitalnych).

Mając takie ubezpieczenia można być właściwie pewnym, że jeśli coś się stanie w USA, wszelkie koszty zostaną zwrócone a w razie czego dostanie się jeszcze odszkodowanie. Poza tym wyrządzając szkodę komuś i mając OC, do 10 tys. $ pokrywana jest ona poszkodowanemu przez nas.

To jest każdego indywidualna decyzja, czy wykupi sobie ubezpieczenie, czy nie. Jak wiadomo w Stanach za opiekę medyczną płaci się słono, więc warto mieć jakieś zabezpieczenie (zwłaszcza, jeśli ktoś planuje zostać tam na 6 miesięcy). Popatrzmy prawdzie w oczy - wyjazd do Stanów to nie jest tania "wycieczka"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...