Skocz do zawartości

czy mozna jeszcze w illinois zrobic Prawko na ssn bez wizy?


Rekomendowane odpowiedzi

jak bez ssn przeciez masz ssn a ten napis valid for work only with INS auth to w niczym nie przeszkadza... numery masz legalne prawdziwe a ten napis maja tez czasami ludzie z green card.... a w IL nie mozna zrobic bez ssn prawka... chyba juz tylko w 2 stanach mozna ale do konca roku to tez zostanie zniesione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę inaczej: słyszałem (nie wiem, ile w tym prawdy), że w stanie Illinois można wyrobić jednak tymczasowe prawo jazdy bez SSN, mając wizę turystyczną na pół roku. Czy ktoś może zweryfikować tę informację?

[napomknął o tym mój brat, ale sam do końca pewny nie był. Moja bratowa, czyli jego żona, do niedawna jeszcze pracowała jako sekretarka w szkole nauki jazdy specjalizującej się w CDL, więc może coś w tym jest?]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niektorych stanach mozna robic prawojazdy na SSN zastepcze czyli jak ktos ma wize turystyczna moze sie ubiegac o takie SSN, ale to nie jest to SSN o ktore chodzi wszystkim... bo to tymczasowe ma postac pisma z INS chyba i numer to zazwyczaj 10-0000-0111 chodzi mi o przyklad numeru oczywiscie :) jakis ciag 1 i zer o ile pamietam, to SSN ma mala moc i moze sluzyc do zalozenia konta w banku lub zrobienia tymczasowego prawa jazdy a raczej pozwala na uzyskanie zaswiadczenia ze turysta umie jezdzic w usa i zdal testy, te "prawojazdy" a raczej zaswiadczenie wydawane jest tylko na okres trwania wizy wjazdowej, trzeba jednak udokumentowac przyczyny wystepowania o takie zaswiadczenie... np jedna z przyczyn jest chce wynajac samochod i pojezdzic po usa.... chce zdac testy i zobaczyc jak sie tu jezdzi zeby byc pewnym ze nie zrobie nikomu krzywdy.... to raczej czasochlonne zalatwianie tej sprawy powoduje ze malo kto o takie cos sie stara... i slusznie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie teraz wydaja ssn,ale mi dali normalna kartke,taka jak amerykanom,tylko ze nad numerkiem jest napisane:'valid for work only with ins autorization'.Warto miec nawet takie ssn,nawet gdy wygasa wiza,bo przydaje sie w roznych sytuacjach,czasami nie trzeba nawet pokazywac kartki,tylko wystarczy podac numer.Dwa lata temu moi znajomi robili tak wlasnie prawo jazdy w Chicago.Ma sie to zmienic za 2 lata,albo juz teraz utrudniaja,bo dzwonilam do dwoch prawnikow w Chicago i powiedzieli ze niektorym sie udaje,a innym nie...Wiec chyba trzeba probowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie jest wazny,bo dostalam go 5 lat temu i do pracy,a wiza sie dawno skonczyla.Tu na florydzie tez zaczeli sprawdzac ssn jak nie mozna juz bylo prawka zrobic.Sama nie wiem czy jechac do tego Chicago,czy nie

Twoj SSN jest wazny, bo dostaje sie jeden na cale zycie. Tylko ze nie mozesz pracowac bez pozwolenia USCIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten napis :walid for work..." maja czasami nawet ludzie z green card, a napis ten nie umniejsza znaczenia SSN wazny jest numer bo jest jeden jedyny na twoje nazwisko i niepowtorzy sie nigdy wiecej... wiec bez roznicy dla SSN czy jest ten napis czy nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...