Skocz do zawartości

glupota, zapatrzenie w siebie itp Amerykanow>>przyklad


pawelkrk2

Rekomendowane odpowiedzi

ze wzgledu na niepotrzebna dyskusje nie na temat i wielkie rozgoryczenie niektorych osob co do slowa "glupota" uzytego w temacie zmieniam temat na SMIESZNE PRZYKLADY NIEWIEDZY CZY EGOCENTRYZMU AMERYKANOW

podam głupkowate przyklady ale na pewno kazdy zna tez takie, jak i powazniejsze wiec moze niech kazdy napisze z jaka glupota sie spotkal:)

1. dziewczyna ktora byla counselorka na campie miala na ramieniu wytatulowane "FREE Tibet". kiedy ja zapytalismy gdzie lezy tybet wogole nie wiedziala co to jest:D

2. dzieci na campie pytaly sie ile godzin sie do Polski jedzie autem i czy sa u nas McDonaldy itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

TEMAT DO KASACJI GDZIE SA MODY ??? litosci.... glupi to jest ten temat.... a amerykanie czy sa glupi ?? a polacy nie sa ?? bo trudno nie zapytac o glupia rzecz kogos kto glupio wyglada... np maja skarpety po kolana koloru zielonego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie temat może nie jest zbytnio wyszukany, ale na tym forum łatwo zauważyć bezgraniczną miłość Polaków do wszystkiego co amerykańskie (i niektórzy gotów zjeść drugiego za krytykowanie Ameryki). Ktoś zresztą kiedyś powiedział, że Polacy są bardziej amerykańscy od samych Amerykanów i coś w tym jest.

Żeby pozostać w temacie - wczoraj w "Kocham Kino" na TVP2 leciał znany zapewne większości ciekawy film dokumentalny Moore'a pt. "Zabawy z bronią". Jasne, że facet bardzo umiejętnie posługuje się propagandą (choć IMO bardziej widać to w "Fahrenheit 9.11", równiez otwierającym oczy na pewne sprawy), jednak wiele kwestii tam poruszonych jest warte dyskusji. Bo to - w pewnym sensie oczywiście - Ameryka właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o bezgraniczna milosc, tylko powtarzanie plytkich sterotypow, ze Amerykanie sa tylko glupi i zapatrzeni w siebie. Bardzo ograniczone pole widzenia. A ze ignorantow jest tam duzo, to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o bezgraniczna milosc, tylko powtarzanie plytkich sterotypow, ze Amerykanie sa tylko glupi i zapatrzeni w siebie. Bardzo ograniczone pole widzenia. A ze ignorantow jest tam duzo, to inna sprawa.

Ani ja tak nie myślę (i nie powtórzyłem takiego stereotypu) ani wydaje mi się pawelkrk2 tak nie uważa. Napisałem też, że temat nie jest - delikatnie mówiąc - "ciekawie" sformułowany, jednak dyskusja może potoczyć się trochę inaczej - wszak to forum dyskusyjne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokuj chlopakowi :twisted:

Zarzucil /moim zdaniem/ ciekawy temat - na luzie, anegdotowy a tu od razu wojna ze obraza amerykanow itp

Zachowujecie sie jak "kaczki" - od delikatnej krytyki jeszcze nikt nie umarl

/oczywiscie post moj omija monroe :)/

W kazdym kraju sa idioci w tym w usa tez i nie widze nic zlego w tym ze o tym sie mowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...