Skocz do zawartości

Odmow wizy - Odwo3anie od decyzji konsula!


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej !

Tak napisa3am sama , wys3a3am dopier w czwartek w nocy, wiec jeszcze nic nie dosta3am.

A Ty kiedy wysy3a3aś ?

Sama napisa3aś czy ktoś z biura za Ciebie ??

Podaj mi emaila to Ci napisze jak to u mnie wygląda3o i mam do Ciebie te? kilka pytan.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

You may contact the Consular Section via email at Publicwrw@state.gov. You may also send a letter to U.S. Embassy Consular Section, ul. Piekna 12, 00-540 Warsaw, Poland or reach us by fax number at (48) (22) 504-2088. To send an inquiry to the U.S. Embassy in Warsaw, U.S. citizens may send an email to USCquestionswrw@state.gov. In Krakow, you may send a letter to U.S. Consulate General, ul. Stolarska 9, 31-156 Krakow, or fax it to (48)(12) 424-5103.

To jest na web site amabsady amerykanskiej http://warsaw.usembassy.gov/poland/consula...ngly%20disagree

Wiem z doswiadczenia, ze uznaja w wiekszosci odwolania robione bezposrednio z USA ( przez kogos kto wystawial dokumenty ). Odwolania robione z Polski nie dadza ci nic wiec ktos mial racje mowiac, ze jakis prawnik w Polsce chce naciagnac ludzi. Sama wiem jak bylo ze sprawa mojego brata, ktory dostal wize przez tzw. odwolanie, ale tylko dlatego, ze osoba podpisujaca dokumenty do wizy J1 ( do programu internship - konkretnie hotel gdzie mial pracowac, dosylala jeszcze kilka dokumentow, ktore kazal doslac konsul. Kolega mojego brata tez nie dostal i robil odwolanie z Polski i nic nie zalatwil oprocz wydania kupy pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Karina, ale Twój brat nie dosta3 J-1 rozumiem ? I jakie by3o uzasadnienie odmowy ?? Czy konsul tylko chcia3 dos3ania innych dokumentów i tyle ? jeśli tak to nie by3o sensu sie nawet odwo3ywaa tylko dos3aa potrzebne dokumenty.

Domyślam sie ,ze odwo3ania szczególnie pisane po polsku nie dają rezultatów, ale wydaje mi sie ,?e nawet pisanie z Usa nie rokuje ?adnych rezultatów. Co konsul raz postanowi, to raczej ju? nie zmieni. NIESTETY.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj brat dostal odmowe J-1. Zadzwonilismy tam gdzie mial pracowac (w hotelu) i dalismy znac, ze wizy nie dostal. Jakas sekretarka powiedziala ze sami zadzwonia do ambasady a nam dadza znac co i jak. Moj brat sam znalazl pracodawce - nie przez zadne biuro. Po 2 tygodniach zadzwonili z konsulatu i powiedzieli, ze odwolanie rozpatrzone jest pozytywnie, ale warunkiem aby brat dostal wize jest, ze musi przyniesc orginalne na papierze firmowym potwierdzenie z miejsca pracy, ze nadal bedzie dla niego praca, a reszte dokumentow wraz z odwolaniem juz doslala faksem firma gdzie mial brat pracowac i ze wszystkie dokumenty sa w porzadku. Na pewno odwolanie bylo pisane po angielsku :lol: , ale tak jak ci wspomnialam wiem, ze nie tylko moj brat dostal wtedy wize z tzw. odwolania. Nie mam pojecia czym sie konsul kierowal albo na co patrzyl - ale wiem, ze powiedzial bratu, ze gdyby jechal z agencji to moglby zapomniec o odwolaniu, bo oni przy odwolaniu patrza na to czy odwolanie robi bezposrednio przyszly pracodawca czy agencja. Fakt, ze mielismy duzo szczescia, bo nawet fakt, ze ktos wysyla dokumenty czy odwolanie (prosbe o ponowne rozpatrzenie sprawy) to juz ogromna pomoc ze strony przyszlego pracodawcy. Ja z kolei dostalam wize studencka od razu, ale kazali mi doniesc dokument z banku, ze osoba, ktora zobowiazuje sie mnie utrzymac, ma juz konto dluzej niz rok. Oczywiscie niczym to dostalam (tez chcieli orginal) minelo tydzien, ale wize dostalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje dla was dwoje. Mieliście faktycznie sporo szczescia.

A czy mog3abyś mi powiedziea jak Twój brat szuka3 pracy i czy bardzo d3ugo mu to zaje3o ?

Jeśli wolisz mo?emy sie zgadac przez gg lub maila.

Prosze podaj mi swój jeśli to nie jest problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...