Skocz do zawartości

Zaproszenie na slub - pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Ja i pare osob z rodziny jestesmy zaproszeni na slub do stanow. Zaproszenia dostalismy takie dosc wymyslne i bez nadawcow (tylko na kopercie byly). I teraz nowozency poprosili mnie, zebym pomogl im zrobic zaproszenie takie formalne, co mozna pokazac u konsula, zeby dostac wize. Nie chodzi tu raczej o to zaproszenie w postaci formularza i potwierdzeniem notariusza. Raczej zwykle zaproszenie, tylkoz tymi wszystkimi danymi na ktore ewentualnie bedzie patrzyl konsul.

Wiecie moze gdzie mozna znalezc jakis wzor takiego zaproszenia? Albo ewentulanie powiedzcie mi co dokladnie powinno sie na nim znalezc. I czy powinno byc skierowane do nas, czy do konsula z informacja, ze oni nas zapraszaja?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiem tak.

Jak ja wedrowalam do Konsulatu to oprocz normalnego "zaproszenia" (I-864)mialam tzw "pismo" od znajomego skierowane do konsula w ktorym pisal dlaczego mnie zaprasza. Konsul przeczytal go z zainteresowaniem.

Dlatego jezeli tak bardzo chcesz miec podkladke, ktora zreszta i tak nie jest gwarancja otrzymania promesy, to po prostu wez zaproszenie (I-864), normalne zaproszenie inforumjace Ciebie jako gosica o uroczystosci oraz pismo napisane do konsula napisane przez osoby Ciebie zapraszajace na slub.

Pamietaj, ze Ty nie masz udowadniac, ze jedziesz tylko na slub tylko masz przekonac konsula do wiezi z Polska i, ze chcesz tutaj wrocic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Wszedzie czytam, ze te formularze sa podpisane, czy tam podpieczetowane przez notariusza... gdzie w tym I-134 powinien sie znalezc takowy podpis, czy pieczatka... bo patrzac na I-134 wyglada na to, ze calosc wypelnia sponsor we slasnej osobie. A moze w I-134 po prostu norariusz nic nie ma do roboty, moze w tych innych - myli mi sie to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drugiej stronie tego I-134 jest na koncu czesc "Oath or Affirmation of Sponsor". I tam podpisuje sie osoba, ktora Ciebie sponsoruje a wszystko poswiadcza wlasnie notariusz i tam przybija pieczatke i sie rowniez podpisuje. Zreszta jak pojda z tym do notariusza to on bedzie wiedzial gdzie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...