Skocz do zawartości

Viza F-1 Prosze o odp.!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie... Jakie szanse sa na dostanie vizy gdy po 3 roku studiow ( w polsce) chec sie przeniesc na community college? Podobno to zle wyglada ze niby "cofam sie" ze moglabym isc na uni od razu. No ale ja chce roznice zrobi na collegu bo taniej i chce zrobic to w rok a potem uni w rok by miec bechalor degree. Da sie tak prawda????? a potem masters degree tak w 1,5roku, chba jak wiecej wezme kursow to sie da to wczesniej zrobic? Prawda????? Co mam wziac z soba na spotkanie z konsulem?????? Prosze o rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wizie nie wiem, ale z tym community college nie powinno byc problemu. Z tym, ze nie licz na bachelors po 1 roku na uniwersytecie - aby dostac BA to spedzisz przynajmniej 2 lata na uni. Takze wiekszosc masters to programy 2 letnie. Poczytaj wiecej na temat systemu w usa tu:

http://www.pso-usa.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Wiesz jak szybko zrobisz BA/BS to zalezy od tego ile Ci uznaja przedmiotow z transcriptu z dotychczasowej uczelni w Polsce...moga uznac Ci 1.5 roku..moga zaliczyc Ci 0.5 rok roznie to jest...zacznij to zalatwic to sie przekonasz w praktyce...czesto sie spotykalem ze zaliczali okolo 1/2 przedmiotow --ale zaznaczam to nie jest regula !!...

. No ale ja chce roznice zrobi na collegu bo taniej i chce zrobic to w rok a potem uni w rok by miec bechalor degree. Da sie tak prawda?

Chcesz sie najpierw przeniesc na community college 2 letni??Jesli tak to pozniej bedziesz musiala (jak ukonczysz college zdobedziesz Associate) przniesc sie na Uni i tam studiowac w najlepszym przypadku 2 lata (jesli uznaja Ci wszystkie kredyty z collegu, a nie musza)..i zdobedziesz wtedy BA/BS...

Na spotkanie z konsulem co zabrac??Usmiech na twarzy :) !! Dokumenty ze szkoly, I-20, I-901 (Sevis), oplata za ubezpieczenie, mozna z gory oplacic czesc tution (duzy plus - lecz tez duze ryzyko, ze przy odmowie w konsulacie przepadna pieniazki), wyciag z funduszami na koncie, poukladana historia "dlaczego ta uczelnia","po co Ci sie przyda","co bedziesz robila jak wrocisz do Polski",itp nie jest tak ciezko ...

A o szansach... indywidualna sprawa... roznie to jest... :?

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź:) Ten college ma jakas umowe z tym uniwerytetem, ze generalnie bez problemu przenosza credyty. Ale na pewno tak jest ze musze te 2 na uni siedziec to nie chodzi o zrobienie odpowiedniej ilosci ceredytów? wiecej wziac niz 12 na semestr i tym samym wszesniej to skonczyc? Na college ide go mi w sumie punktów zabraklo na TOEFL do uni a tu program angielskiego moge zrobic i sie przenisc dopiero. Nie rozumiem tez ze jak zrobilam tu 3 rok i na college sie przeniose to uni juz nie patrzy ze na 3 roku bylam tylko na ten college?

Nie zabardzo rozumiem tez z tym ubezpieczeniem ze mam zaplacone, lepej juz teraz zaplacic? Myslalam ze dopiero po przyjezdzie to zalatwie przed rejestracja na klasy. A propos ile tak mniej wiecej standardowo to wynosi takie ubezpieczenie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na pewno tak jest ze musze te 2 na uni siedziec to nie chodzi o zrobienie odpowiedniej ilosci ceredytów? wiecej wziac niz 12 na semestr i tym samym wszesniej to skonczyc?

Wiesz... nie chec Cie wprowadzic w blad...moim zdaniem tak chodzi o kredyty ich ilosc...jest wymagane 12 normlanie..logicznie patrzac jak wezmiesz wiecej i ze wszystkimi wyrobisz sie w 1.5 roku to powinno przejsc...ale najlepiej zapytac sie u zrodla u szkoly do ktorej sie ubiegasz...albo moze jeszcez ktos sie wypowie...

Nie rozumiem tez ze jak zrobilam tu 3 rok i na college sie przeniose to uni juz nie patrzy ze na 3 roku bylam tylko na ten college?  

Tak to juz jest...na collegu, na uni, przy transferach z zagranicy nie zalicza Ci wiecej niz polowy przedmiotow, wiec jakbys od razu na Uni sie transferowala to gora mialabys zaliczone 1.5 roku i 2.5 przed soba(2 jesli prawdziwa jest ta teoria z kredytami :? ) a tak na collegu spedzisz pewnie rok,pozniej okolo 2 lat na Uni... takie sa zasady :?

Nie zabardzo rozumiem tez z tym ubezpieczeniem ze mam zaplacone, lepej juz teraz zaplacic? Myslalam ze dopiero po przyjezdzie to zalatwie przed rejestracja na klasy

Ja przy staraniu sie o swoja, oprocz toution oplacilem ubezpieczenie z gory tez... w zadnym wypadku to nie jest konieczne... ja place 34$, w szkolach jezykowcyh cos okolo 30-50$ miesiecznie,ale to jest inna szkola ..w community college,Uni kwoty beda wyzsze ...

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz studiowac przynajmniej 2 lata na uni dlatego, ze nikt ci nie da 4-letni dyplom z uniwersytetu kiedy ty spedzilas ledwo 1 rok na tym uniwersytecie, a reszte w junior college.

Co do kredytow, tak, wiekszosc z junior college beda zaliczone na uni - kwestia jest raczej ile ci zalicza kredytow z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...