Skocz do zawartości

Wyjazd do stanów na stałe ?? pomoc ? Wspólnie ?


starplanet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam 18 lat i planuje sie wybrać do Stanów Zjednoczonych moja sytułacja i plany wyglądają nastepująco.Planuje tam wyjechać (jeszcze właśnie niewiem jak -nieorientuje się w tych programach wszystkich i kwestiach wizowych),i początkowo popracować przy jakiś drobnych robotach, takich żeby starczało na utrzymanie tam no i poznanie tamtejszej kultury, stylu zycia, kraju w puźniejszym terminie (zakładam że by mi się sposobało)chciałbym pracować we własnym wyuczonym zawodzie tj. Informatyka oraz zamierzałbym zostac tam na stałę i ubiegać się o obywatelstwo. Sytułacja moja na dzień dzisiejszy wyglada nastepujaco :

W te wakacje wyjeżdzam do holandi (praca załatwiona ) gdzie prawdopodobnie będe miał 8.000 zł i własnie tą kwotę chce przeznaczyć na wyjazd do stanów i wszystkie koszty z tym zwiazane (samolot,mieszkanie na miejscu w czasie gdy niebęde miał tam zarobionych pieniedzy,wyzywienie itp..) największą jak dotąd moja przeszkodą jest mój angielski mówie na poziomie bardzo słabo zaawansowanym tak mi się wydaje, według mnie mówie słabo jak już coś mówie :) z komunikacją miałbym napewno problemy dlatego teraz ostro wziołem się za naukę i postanowiłem gdy tylko moge szlifować ten mój angielski.Ucze się w liceum o profilu informatycznym aktualnie druga klasa do stanów zamierzam wyjechac w przyszłe wakacje po maturze.Zapomniałem jeszcze napomnieć że najbardziej interesuje mnie Nowy Jork.

i tu mam właśnie szereg pytań chciałbym otrzymać jakieś propozycje, które pomogły by mi w dalszym spełnianiu tego przysłowiowego snu o Ameryce.

Szukam także osób które tak jak ja miałyby podobne plany na przyszłość i wspólnej wyprawy na podbój Stanów :D bo jak wiadomo wspólnie łatwiej.

Pozdrawiam serdecznie i przepraszam ze tak długo no ale krócej nieumiałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydaliby ci sie jacyś znajomi w USA i musisz wiedziec, że najwieksza pensja na poczatku to 12$ za godzine no chyba, że masz wielkiego farta to wiecej :) A co do obywatelstwa to najlepiej ożeń sie z jakaś Amerykanką i po problemie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na początek polecam słownik ortograficzny :)

jesli nie masz nic inteligentnego do powiedzenie nie postuj..

dlaczego ma nie postowac, skoro ma racje?

to chyba Pan panie fiendix albo Pana kolega chomik mial niedawno irytujaca zajawke na poprawianie wszystkim "w ogole"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Ja rowniez mam 18 lat i jak na ironie - rowniez chcialbym kiedys znalezc sie za granica (najlepiej Chicago badz NY). Co do mojego angielskiego to przyznam sie bez bicia ze w ogole nic nie umiem (natomiast dosyc dobrze mowie po niemiecku). Dlatego tez w najblizszym czasie mam zamiar albo sam w domu sie zaczac uczyc, albo isc do jakiejs szkoly jezykowej.

Z tego co slyszalem, o wiele bardziej interesujacym krajem (pod wzgledem kultury jak i zarobkowo) jest Anglia. Nie wiem jak to jest w rzeczywistosci ale napewno lepsza na poczatek byla by wycieczka do Angli... (USA > wiza).

Niestety - nie mam zadnej rodziny za granica (znajomych rowniez) wiec musialbym sobie radzic sam.

Zycze Ci powodzenia. :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

powiem ci tak ze wyjzd za granice wlaszcza do usa nie jest taki latwy jak to jest w krajach unii europejskiej. tutaj trza przestrzegac wiele regul ktore niestety nie sa takie proste ja czekam na papierki juz dobre 6 lat jestem na miejscu i przez ten czas musze byc tu caly czas legalnie bo moja karta odfrunie z sina dal a ja zostane nielegalnie z wizja pracy na czarno. nadmienie ze moi rodzice sa tutaj od lat 11 wiec samo to powiino dac ci obraz ze nie takie to latwe ja moze dostane juz ta green card w tym roku ale to sie jeszcze zobaczy a na dzien dzisiejszy chodze do szkoly i polepszam swoj angielski wiec zycze jak najwiecej szczescia i oby sie udalo pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...