Skocz do zawartości

porada wiza J1 - ucieczka


komp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem w USA 2gi raz.Za pierwszym razem z CHI i nie stawilem sie u pracodawcy widocznie SEVIS zadzialal i mialem problemy przy rozmowie z konsulem ale wybrnalem z tego i dostalem wize.Teraz sotje przed dylematem , poniewaz w pazdzierniku wracam mam dobrze platna prace u brata, mieszkanie i jedzenie wszystko.Ale mam konrakt podpisany w programie CIEE z firma Jenkinsons Boardwalk w Point Pleasent.Zastanawiam sie czy znowu nie stawic sie w pracy bo za rok chce przyjechac jeszceze bardzo tutaj i nei wiem jak to tym razem bedzie brane pod uwage.Prosze mi poradzic albo pomoc powiiedziec jak to moge zalatwic zeby nie miec nic w Sevisie napaprane.Moze ktos byl u tego pracodawcy i wie jak z nim jest, czy jest upierdliwy czy nie?Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tak wlasnie zrobilem dzwonilem do pracodawcy powiedzialem ze zlamalem reke i przyjeli to bo ofijalnie nei pracuje nigdzie(u brata na czrano) Teraz nie wiem jaki adres i co w sevisie wpisac?Nie wiem tez czy moge jeszce sobe SSN wyrobic?I czy dzownic jeszcze doi organizacji CIEE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakladac nowego tematu bo mam podobny problem :

zmienilem pracodawce ,staralem sie to zrobic legalnie tzn dzwonbilem do ciee oni powiedzieli ze p... btc za to odpowiada a w btc powiedzieli ze ciee :) w koncu nikt nic nie wiedzial .po tygodniu dostalem od btc mail ze zostalem wykluczony z programy WAT i ze procedury(tylko jakie ? ) zostaly uruchomione.od tego czasu zadnych innych maili od p... btc nie dostalem takze od ciee zadnego odzewu nie bylo.

moj problem polega na tym ,ze chce aplikowac o h2b i nie wiem czy jestem legalnie czy nielegalnie ? niby vizy mi nie cofneli ale , ktos pisal ze ds moze byc anulowany -jesli tak to jak to wplynie na moj sytuacje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto pisal ze Ds moze byc anulowany?

chyba powinni cie powiadomic jesli jestes bez statusu, a nie sie masz domyslac. z reszta zadzwon do nich i zapytaj. a co to, ta praca z btc to nie moze okazac sie zla? dlaczego oni robia problemy!?!

zadzwon i zapytaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ds pisal ktos na forum nie chce mi sie teraz szukac bo jestem w pracy ,

zadzwonic nie zadzwonie bo licze na to ze zapomnieli o mnie :) , praca z pier.... btc okazala sie totalnym niewypalem wyslali 12 osob do colorado springs w ktorym kazdy robil calkiem inne rzeczy niz w umowie w zakresie max 20 h tygodniowo - po prostej kalkulacji nie starczyloby nawet na utrzymanie . ogolnie byla to pulapka bo juz w zeszlym roku wszyscy studenci uciekli pracodawcy w tym miejscu .

jak bede mial wiecej czasu to opisze "troske " btc o studentow zwlaszcza tej k.... sliwy - jak wroce do polski napewno cie odwiedze :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zasady wydawania SSN się zmieniły , czy nie.......

W przypadkach wyjazdu czasowego (legalnego) do pracy, to Social Security Card była ważna łącznie z dokumentem potwierdzającym zatrudnienie u danego pracodawcy.

W "instrukcji" można się doczytać, że "Pozwolenie Na Pracę" u innego pracodawcy nie jest ważne bez akceptacji przez odpowiedni Urząd.

Tak czy owak SSN jest wydawany tylko raz w życiu dla danej osoby.

Jedynie na samej karcie SS może być dopisek , że ważne ONLY z np.DS-1234 lub coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...