Skocz do zawartości

Jakie mam szanse? Pyt do Chomika i nie tylko


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim, jako studentka bylam w USA i nie ukrywam, ze bardzo mi sie podobalo :))))

Teraz razem z kumplem z UK planujemy wypad do US tak na 2-3 tygodnie na przelomie pazdziernika i listopada, i tu pytanie: kumpel jako obywatel brytyjski nie potrzebuje wizy ale ja oczywiscie tak. Obecnie nie studiuje, ale otworzylam firme no i nie mam zamiaru uciekac hehe.

Jakie sa szanse otrzymania promesy wizowej dla mnie (turystyczna) i jakie linie lotnicze sa najtansze, co polecacie?

Z gory dzieki za odpowiedz

Pozdrawiam wszystkich !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chomika juz dawno nie było na tym forum, więc będzie Ci ciężko uzyskać odpowiedź własnie od niego.

Nikt Ci nie powie jakie masz szanse. Twój kumpel, Brytyjczyk, może lecieć do USA na czas max. 90 dni, bo podlega pod Visa Waiver Program. Teoretycznie skoro nie studiujesz, masz mniejsze szanse otrzymania promesy niż student (bo tak to ostatnio wygląda) - musisz przekonać pracownika konsularnego, że zamierzasz jechać do USA w celach turystycznych a nie zarobkowych i że wrócisz do Polski. Mogą Ci w tym pomóc papiery odnośnie Twojej sytuacji finansowej, jednak zazwyczaj zdarza się tak, iż nawet na nie nie patrzą...

Najpierw zdobądź promesę turystyczną (B2) a dopiero później zastanawiaj się nad biletem lotniczym. Pytanie "jakie linie lotnicze są najtańsze", jest chybione, bo zależy to od np. aktualnych promocji, okresu wyjazdu, czasu kiedy zakupisz sobie bilet. Nie ma raczej reguły. Jak już otrzymasz promesę, to wtedy zaczniesz się orientować, ile będzie kosztował Cię bilet w biurach podróży, u linii lotniczych czy na necie (na przełomie października i listopada, w dwie strony dla jednej osoby to max. 2 tys. zł.; zależy też jeszcze gdzie dokładnie chcecie lecieć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnieszkary te odmowy sie ksztaltuja miedzy 20-30 % wiec jest lepiej niz pare lat temu ale daleko do tych 5%...

Jesli masz staly dochod i mozesz to udowodnic to startuj po wize w UK ,powinnas dostac a co do linii lotniczych to Virgin ma tanie loty do USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To znaczy, ze jesli jestem na stale w UK, mam tutaj stala prace moge aplikowac o wize w tutejszej ambasadzie ???? :?

Planowalam ubiegac sie o B2 w grudniu tego roku, podczas dluzszego urlopu w Polsce, ale to co napisales moze zupelnie zmienic moje plany :)

Czy ktos z Was ma jakies doswiadczenia w tym temacie?

Dodam tylko, ze nie jestem jeszcze rezydentem.

Znalazlam to:

Non Residents of the United Kingdom

Although we accept applications from anyone physically present in the United Kingdom, it is often difficult for applicants who are not permanent residents in the United Kingdom to demonstrate that they have sufficiently strong ties to a third country, as consular officers in London or Belfast have no way of verifying or evaluating information from other countries.

If you are a temporary resident of the United Kingdom, or are planning on traveling to the United Kingdom specifically to apply for a visa, you may wish to consider applying for a visa in your country of permanent residence where you will be best able to establish your qualifications for a visa.

Ciekawa jestem, czy ktos z Was juz przerabial podobna sytuacje .... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, ze jesli jestem na stale w UK, mam tutaj stala prace moge aplikowac o wize w tutejszej ambasadzie ????  :?

yep, mozesz... ale praktyka znajomych (dluugi staz w UK, dobra praca, dobry jezyk) - pokazuje, ze nie jest to takie latwe.... 'wiezi' tez sprawdzaja.

no - a sama sprawdz PM :)

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...