Skocz do zawartości

3 tygodniowe oczekiwanie na wize


Mr_T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , z gory przepraszam jezeli ten temat byl juz tu gdzies poruszany a ja go nie zauwazylem,

Chcialbym sie zapytac czy ktos z was takze zlozyl podanie o wize w tym 3tygodniowym trybie oczekiwania , tzn. bylem tam sobie po 7 rano , nie doczekalem sie na wejscie mimo ze bylo jeszcze sporo czasu do 11, przyszedl jakis ziomek i powiedzial ze od tej pory juz nie wydaja wiz a tylko moga przyjac dokumenty. Jako ze do Warszawy blisko nie mam a te 3 tygodnie moglem odczekac to sie zgodzilem. No i zbliza sie ten termin do konca powoli i mam pare watpliwosci , mozecie mi powiedziec

1) po pierwsze jakie sa szanse na dostanie wizy bezposrednio w ten sposob (tzn czy moga zadzwonic i powiedziec ze wystarczy przyjechac po odbior?)

2) jezeli mialbym przyjechac na rozmowe czy dadza mi znac odpowiednio wczesniej , czy moga zadzwonic i powiedziec zebym byl tam juz nastepnego dnia ?

3) czy moga zadzwonic i powiedziec od razu ze decyzja jest negatywna?

4) jezeli studiuje to jaki dokument jest mi potrzebny zeby im to potwierdzic? wystarczy wziac legitymacje studencka ? czy trzeba zaswiadczenie czy indeks ze soba?

z gory dziekuje za wszelkie przydatne informacje, pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

co do odpowiedzi to :

1. Poinformuja Cie kiedy masz przyjechac do Ambasady(i wtedy wpuszczaja Cie bez kolejki) i moze byc tak ze bedziesz miec rozmowe tego samego dnia i dowiesz sie czy masz wize czy tez nie i odbierzesz paszport z wiza lub tez bez.

2.Dadza Ci znac pare dni wczesniej i pewnie listownie.

3.Najpierw musisz przyjechac do Ambasady aby Cie o tym poinformowali (moze byc tak ze nie bedziesz proszony na rozmowe i przyjedziesz o 14 po wize)

4.indeks ,legitymacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minely juz 3 tygodnie i kilka dni i dalej nic, ani listu ani telefonu, nie wiecie moze jak mam sie z nimi skontaktowac ? telefon do ambasady odpada bo tam maja tylko automatyczna sekretarke a ryzykowac wyjazd do Warszawy to kosztowny pomysl a poza tym i tak moga mnie nawet nie wpuscic bo przeciez zabrali mi tam paszport, normalnie jakiej jaja sobie robia czy co? Poradzcie co mozna zrobic w tej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem im maila (ciekawe czy ktos to tam czyta? :) ale sprawa juz sie wyjasnila, dzisiaj dostalem list. Tym razem to chyba na poczcie sobie jaja robia bo list byl wyslany 29go czerwca.

Ale mimo wszystko zgodze sie z tym ze to w jaki sposob ta ambasada funkcjonuje jest bynajmniej nieprzyjazny dla ludzi, niewiem jak to wyglada w innych bo to jest moja pierwsza stycznosc ze staraniami o wize ale zeby tak ludzi olewac, a ich tam nie obchodzi ze ktos z daleka przyjedzie stoi od 5 rano a oni sobie powiedza o 9:30 ze juz wnioskow nie rozpatruja, ani sie tam z nimi jak umowic bo zadzwonic nie mozna.... eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr_T tak jak napisales ze to 1 raz Twoj,z 2-3 lata bylo o wiele mniej osob starajacych sie o wize i mozna bylo przyjsc o 9 czy tez na 11 i wpuszczali ludzi (teraz tez tak moze byc w nie ktore dni a Ty popadles na ten z duza iloscia osob)a i to dotyczy okresu wakacyjnego jak i swiatecznego .I na kiedy masz termin,jak wiesz teraz mozesz wejsc bez czekania w kolejce i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...