Skocz do zawartości

Praca w Kanadzie.


Kurt

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli nie masz doswiadczenia, to bedziesz musial tutaj robic jakis kurs. Moze dwuletni, moze roczny. Im wiecej znasz jezykow, tym lepiej.

Z dziennikarstwem bedzie najciezej. Polonijne media sa slabe. Jest ich malo. A do kanadyjskiej gazety... No, coz... Postaw sie w sytuacji redaktora, ktory ma wybor miedzy Polakiem bez doswiadczenia i kilkunastoma aplikantami z Kanady, ktorzy pracowali juz jako woluntariusze, lub odbywali jakas praktyke podczas stiudiow.

Turystyka przezywa u nas boom. Mysle, ze jesli jestes gotowy pojsc na dwa lata do collegu, to szansa na prace jest dosc dobra. Chodzi mi oczywiscie o troche lepiej platne prace, bo jesli bys chcial siedziec gdzies w kantorku informacyjnym i znasz dobrze angielski, to mozesz startowac i bez szkoly.

Mysle, ze lepiej bys wyszedl pytajac ludzi w Chicago czy Nowym Jorku. Tam jest o wiele wiecej Polonii i znajomosc polskiego staje sie atutem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :)

Mam jesli mozna jeszce jedno pytanko.

Jakie sa szanse na dostanie wizy do Kanady po skonczonych studiach i otrzymaniu zaproszenia od ciotki mojej dziewczyny ja skonczylem turystyke moje dziewczyna ma zamiar studiowac ale chcemy zarobic na studia. Jaka jest szans na dostanie wizy ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Chcecie pracować - to trzebaby się ubiegać o Work Permit....

Bo turystyczne to w miarę dają...Choć w Twoim przypadku mogłoby być trudno - jak bardzo związany jesteś teraz z Polską? Studia skończone itp...Nie pomaga to w ocenie osoby przy decyzji czy dać wizę czy nie...

No i nie bardzo rozumiem na ile "zaproszenie" miałoby być rozstrzygające...Owszem, powie im to ,że masz się gdzie zatrzymać...Ale w końcu nie chcesz jechać turystycznie, prawda?

Sam widzisz, że chcesz połączyć 2 sprawy - zaproszenie (stosowane raczej w wyj. turystycznych) i pracę, do której (w moim przekonaniu) zaproszenie nie pomoże...

Ale może nie mam racji...Wonders never cease...:)

Popytaj w ambie...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pozwolenie na prace ciezko jest dostac ? I ile mniej wiecej trwa cala procedura ile trzeba czekac na decyzje tj. od czasu kiedy zloze wniosek w ambasadzie az do rozpatrzenia i ewentualnego otrzymania wizy ?

Pozdrawiam i dzieki za wasze odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurt a czytales ta strone chociaz co Ci podalem?tam masz wszystko podane tzn wszystkie punkty.

tak Ci napisze krotko ,najpierw musisz miec pracodawce ktory Cie zatrudni ,potem On wystepuje o pozwolenie dla Ciebie i potem skladasz papiery w Ambasadzie (czekasz na badania medyczne itp).

czas oczekiwania na pozwolenie na prace (jak maja papiery w Ambasadzie):

http://www.cic.gc.ca/english/department/ti...mp-workers.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzieki wielkie za odpowiedzi.

Sorki ze "odświeżam" temat ale przez dlugi okres nie miałem dostępu do kompa :D:(:/:/.

A jak juz mam to jedno pytanko czy w ambie dokładnie sprawdzają złożone im papierki czy tylko patrzą i kiwają głowami ?? :D chodzi mi np o zaświadczenie o studiowaniu które być moze uda sie załatwić po znajomości, będzie w pełni prawdziwe z podpisami itd. jedyny problem to taki ze procz papierka nie bede na uczelni "zarejstrowany".

Dziękuje i pozdrawiam (bo nie wiem kiedy znow bede przy kompie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...