Skocz do zawartości

Zmiana statusu wizy B1/B2 =>F1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem w trakcie zalatwiania zmiany statusu z B1/B2 na F1. Moj pobyt jako turysty konczy sie z dniem 30 sierpnia 2006.

Sama podjelam sie wypelnianiu "papierkow" i mam problem z rubrykami dotyczacymi dat. Nalezy podac od kiedy chce sie zaczac nauke i na jaki dlugo (co to tego watpliwosci nie mam tj. jak najdluzej:)). Zastanawia mnie jednak to, czy powinnam zglosic chec studiowania 31 sierpnia <pierwszy dzien utraty statusu turysty>albo czy kazda inna, pozniejsza data tez bedzie dobra. Moje pytanie brzmi: czy nie ma to wplywu na decyzje o wystawieniu nowej wizy.

Prosze o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem w trakcie zalatwiania zmiany statusu z B1/B2 na F1. Moj pobyt jako turysty konczy sie z dniem 30 sierpnia 2006.  

Sama podjelam sie wypelnianiu "papierkow" i mam problem z rubrykami dotyczacymi dat. Nalezy podac od kiedy chce sie zaczac nauke i na jaki dlugo (co to tego watpliwosci nie mam tj. jak najdluzej:)). Zastanawia mnie jednak to, czy powinnam zglosic chec studiowania 31 sierpnia <pierwszy dzien utraty statusu turysty>albo czy kazda inna, pozniejsza data tez bedzie dobra. Moje pytanie brzmi: czy nie ma to wplywu na decyzje o wystawieniu nowej wizy.

Prosze o pomoc!!!

Gratuluje odwagi, bo teraz zmiana statusu zaczyna byc rzecza coraz bardziej skomplikowana ze wzgledu na coraz wieksza dociekliwosc urzednikow imigracyjnych.

W szkole powinni Ci pomoc wypelnic wszystko i wytlumaczyc co i jak, bo jak widze nie wiesz jakie sa przepisy dotyczace zmiany statusu na studencki. Nie mozesz sobie sama wpisywac jakichs tam dat. Wszystkie daty masz juz narzucone. To nie jest tak ze sama decydujesz kiedy zaczynasz szkole, tylko szkola decyduje kiedy zaczyna sie semestr. Podobnie jest z okresem trwania wizy: ty masz juz to narzucone. Czy Ty masz w ogole I-20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...