Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Musze sie pochwalic, wlasnie wczoraj dostalismy telefon od naszej pani prawnik - moj narzeczony dostal "wize" - tzn.promese - po wizy jedziemy do Polski.

Czekamy na wiesci co z moja wiza - moja wisi w kolejce. Wszystkie papiery zostaly wyslane pierwszego kwietnia, nie wybralismy przyspieszonej opcji - 3 miesiace stresow, koszt ok. $ 9000 ( dwie osoby ), ale warto bylo we wrzesniu jedziemy do POLSKI !!!!

HURRRAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy na internshipie ( wiza konczy nam sie 20 pazdziernika ), przyjechalismy z mysla o pozostaniu na dluzej i za wszelka cene chcielismy zalatwic wszystko legalnie, malzenstwo z am. nie wchodzilo w rachube.

Znalezlismy prawniczke z Chicago, zaczelismy zalatwiac wizy gdzies mniej wiecej w marcu ( troche pozno jak sie pozniej okazalo ). Gotowe papiery wysyla sie od 1szego kwietnia. Mamy zaprzyjaznionych pracodawcow. Ogolnie jest kilka warunkow do spelnienia - te wazniejsze to - dyplom ukonczenia studiow, no i znalezienie pracodawcy, ktory Cie "potrzebuje" tzn. Twoje wyksztalcenie musi byc zwiazane z praca, ktora bedziesz dla swojej firmy wykonywac. Nastepnie trzeba w jakis sposob udowodnic, ze to wlasnie Ciebie potrzebuja na dane stanowisko.

U nas najwiecej problemow bylo ze strona polska ( wydanie dyplomu, zawodnosc poczty polskiej itp. ). W Polsce tlumacz przysiegly przetlumaczyl nasze dyplomy i indeksy, niestety jak sie pozniej okazalo, nie bylo to potrzebne, bo nasza prawniczka miala swojego tlumacza, ktory wszystko pieknie przetlumaczyl pod katem przyszlej "posady". Nastepnie ewaluowano nasze dyplomy i tutaj tez bardzo pomogla mi nasza prawnik, posylajac nasze dyplomy do zaprzyjaznionej pani od ewaluacji dyplomow, ukonczylam dosyc dziwny kierunek na politechnice slaskiej, o ktorym w Stanach nikt nigdy nie slyszal, dlatego oficjalnie trzymalismy sie wersji, ze jestem magistrem inzynierem od srodowiska itp.

Moja sytuacja jeszcze nie jest do konca jasna, nieiwadomo jak sie skonczy, szczegoly napisze jak bede miala jakies wiadomosci.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, ze odpisalas!!!!

jak rozumiem nie mieliscie sekcji 212 wbitej?

ja sie boje tego, bo tez chce zostac na h1b a ajk to bedzie to prawie...kaplica!

koniecznie napisz jak sie rozwiaze twoja sytuacja! trzymam kciuki aby poszlo gladko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moja wiza tka latwo nie poszlo, mam doslac dodatkowe dokumenty - jest tego sporo, nie wiem czy ma to jakis sens, kolejna kasa, kupa straconego czasu, nie wiem czy nie "prosciej" byloby h4 zalatwiac i brac slub ?!? W czwartek jade do prawnika i zdecyduje

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moja wiza tka latwo nie poszlo, mam doslac dodatkowe dokumenty - jest tego sporo, nie wiem czy ma to jakis sens, kolejna kasa, kupa straconego czasu, nie wiem czy nie "prosciej" byloby h4 zalatwiac i brac slub ?!? W czwartek jade do prawnika i zdecyduje

pozdr

Jesli dostalas RFE to oznacza, ze maja watpliwosci co do Twojej sprawy. Jesli masz sporo dokumentow do doslania - to maja spore watpliwosci. Juz sam fakt kiedy opisywalas, ze dokumenty byly robione przez kogos znajomego tej prawniczki i byly robione 'pod' zatrudnienie Cie - to juz nie wygladalo dobrze. Nie spotkalam sie aby mial ktos problemy jesli dyplom byl tlumaczony przez polskiego tlumacza i zatwierdzony przez WES.

Nie wiem jaka polise ma twoja prawniczka, ale nie rozumiem dlaczego masz dodatkowo placic za przygotowanie dokumentow do RFE. Logiczne jest, ze jesli zadaja jeden dokument to nie problem doslac. Jesli natomiast maja watpliwosci co do kilku rzeczy (zapewne maja watpliowsci czy twoj zawod zalicza sie jako specialty occupation badz czy pracodawca naprawde cie potrzebuje - to sa glowne przypadki wyslania RFE) to widocznie to co wyslala prawnicza im nie wystarczylo badz nie bylo wystarczajaco dobrze przygotowane i maja teraz watpliowsci. Poniewaz podjela sie prowadzenia twojej sprawy to powinna ja doprowadzic do konca a tym samym nie rozumiem dlaczego masz za cos jeszcze placic.

Zwykle mija 10-15 dni od dostarczenia dodatkowych dokumentow aby miec odpowiedz z USCIS. Dodatkowe dokumenty mozna dostarczyc takze faxem.

Ja w swoim zyciu mialam 2 razy RFE, a przygotowywalam na pewno ponad tysiac aplikacji. Z tym, ze kiedy ja wysylam dokumenty do USCIS to wysylam wszystko co dotyczy sprawy (wychodzac z zalozenia, ze lepiej wyslac 10 kartek za duzo niz 1 za malo) i nie dostaje RFE.

Owe 2 razy to przypadki kiedy pewna firma telefoniczna chciala zatrudnic Hindusow jako komputerowcow i wymagane bylo aby oni podpisali kontrakt z firma zanim zaczna prace (i zanim w ogole wize dostana). A ze panowie ciemnoskorzy mieli w ogole problem z przetlumaczeniem na ich jezyk co tam w kontrakcie jest, a kiedy juz zrozumieli to zaczeli sie klocic o dentyste (!) w benefitach, to mialam juz noz na gardle i zdecydowalam sie wyslac dokumenty tak jak mi kazal manager firmy telefonicznej bez tego kontraktu, bo limit wiz sie wyczerpywal. No i dostalismy RFE.

Jesli jest wiecej dokumentow do doslanie to znaczy, ze watpliowsci sa wieksze.

Samo doslanie zadanych dokumentow nie gwarantuje wydania wizy.

Good luck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...