Skocz do zawartości

czy zostane obywatelem ????


maerk2_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:

W USA jestem juz prawie 4 lata(2002 przylot) . Gdy przylecialem dostalem GC na 2 lata a nasz synek na 10 ( zona ma obywatelstwo). Po 2 latach odnowilem GC na kolejnych 10, dostalem karte. Niestety pod koniec 2005 wzielismy rozwod. Moje pytanko jest takie:

Kiedy moge skladac papiery o obywatelstwo dla siebie i syna(syn mieszka z moja obecnie byla zona) i czy wogole moge??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz... zdecydowanie mozesz.... po 5 latach pobytu udokumentowanego pobvytu w usa i udokumentowanym rozliczeniu z podatkow z 5 lat pobytu do czego wlicza sie czas nauki lub pracy mozesz zlozyc papiery o przyznanie obywatelstwa proces nie wiem ile bedzie trwal chyba nie dluzej niz rok... interveiw przejdziesz i zdecyduja czy mozesz miec obywatelstwo... oczywiscie jesli masz na sumieniu jakies przestepstwa kryminalne cywilne lub podatkowe lub jakie kolwiek zatargi z prawem nie mozesz ubiegac sie o obywatelstwo w okresie 5 lat od wydania wyroku w twojej sprawie, niezaplacone mandaty tez sa przestepstwem.... jazda po pijanemu itp.... powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz... zdecydowanie mozesz.... po 5 latach pobytu udokumentowanego pobvytu w usa i udokumentowanym rozliczeniu z podatkow z 5 lat pobytu do czego wlicza sie czas nauki lub pracy mozesz zlozyc papiery o przyznanie obywatelstwa proces nie wiem ile bedzie trwal chyba nie dluzej niz rok... interveiw przejdziesz i zdecyduja czy mozesz miec obywatelstwo... oczywiscie jesli masz na sumieniu jakies przestepstwa kryminalne cywilne lub podatkowe lub jakie kolwiek zatargi z prawem nie mozesz ubiegac sie o obywatelstwo w okresie 5 lat od wydania wyroku w twojej sprawie, niezaplacone mandaty tez sa przestepstwem.... jazda po pijanemu itp.... powodzenia

Mi sie jednak wydaje, ze jeszcze musi poczekac jeden rok, bo w chwili skladania aplikacji nie bedzie zonaty, wiec nie mysle ze ta 3letnia zasada dla malzonkow obywateli USA ma zastosowanie do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...